ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 10. týden

11. března 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
 • Alkohol napomohl k agresi
 • Za volantem neměl co dělat
 • Dopravní nehody
 • Podnapilý řidič
 • Zajištění veřejného pořádku na hokejovém utkání
 • Podnapilý cyklista
 • Uvedl nepravdivé údaje
 • Vozidlo skončilo na střeše
 • Řidička se plně nevěnovala řízení
 • Řidiče potrápila botička
 • Skončil na protialkoholní záchytné stanici

Alkohol napomohl k agresi
Velké Losiny – Na návštěvě se opil a přestal se kontrolovat. V sobotu 10. března odpoledne přišel do domu dvou žen 42letý muž. Už při příchodu byl v podnapilém stavu. U hostitelek vypil několik piv a když odešla starší z žen spát, požádala ho její dcera, aby dům opustil. Na to muž nereagoval a zůstával v domě dál i přes odpor poškozené. Vzápětí začal ničit vybavení v kuchyni a rozbíjet sklenice. Ženu slovně urážel, protože chtěla, aby odešel. Situace vygradovala tím, že vstal a s vodítkem v ruce jí začal vyhrožovat újmou na životě. Poškozenou chytil za ramena, ona se mu naštěstí vysmekla a utekla. Policejní hlídka podezřelého na místě zadržela, převezla na služebnu, kde skončil v policejní cele. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,5 promile alkoholu v dechu. Na poškozeném majetku vznikla škoda 500 korun.

Za volantem neměl co dělat
Šumperk – Řídil, i když nesměl. V sobotu 10. března zastavila policejní hlídka v Šumperku na ulici Lidické osobní vozidlo Peugeot 407, které řídil 36letý muž. Kontrolou bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2020. U řidiče byla provedena zkouška na alkohol i návykové látky, které byly negativní.

Dopravní nehody
Malá Morava – Nákladní vůz havaroval u železničního přejezdu. Ve čtvrtek 8. března ráno jel 24letý řidič nákladního vozu značky Iveco od Králík na Hanušovice. V zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povrchu vozovky. dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do svodidla. Dále poškodil světelné signalizační zařízení železničního přejezdu. Nehoda se obešla bez zranění. Jak na vozidle, tak na signalizačním zařízení, byla škoda předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, na svodidle potom na 10 tisíc korun.


Loučná nad Desnou – Při objíždění chodce se srazil s protijedoucím vozidlem. Ve čtvrtek 8. března ráno jel 38letý řidič nákladního vozu VW Transportér obcí Loučná nad Desnou. Při objíždění chodce přejel do protisměrné části silnice, kde se levou částí vozu střetl s bokem projíždějícího nákladního vozu značky Mercedes, který řídil 42letý muž. Po nárazu byl řidič mercedesu vytlačen vpravo mimo silnici a zůstal stát na kolejích. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozu VW Transportér. Škoda na obou vozidlech byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun.


Podnapilý řidič
Nový Malín – Podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Ve čtvrtek 8. března odpoledne zastavili policisté v Novém Malíně 61letého řidiče vozu Škoda Felicia. Muž jevil známky podnapilosti, proto byl vyzván k dechové zkoušce. Přístroj naměřil 1,27 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nejednalo se však o jediný prohřešek řidiče. Vedle svého ovlivnění alkoholem totiž usedl za volant vozu, na němž nebyla platná technická kontrola, a to již od září roku 2015.

Zajištění veřejného pořádku na hokejovém utkání
Šumperk – Hokejové utkání proběhlo v klidu. Ve středu 7. března realizovali policisté územního odboru Šumperk v součinnosti se strážníky Městské policie Šumperk bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku při sportovním utkání 2. hokejové ligy mezi celky Draci Šumperk a HC TATRA Kopřivnice. Utkání se zúčastnilo přibližně 600 diváků, z toho dvacet fanoušků hostujícího mužstva. V průběhu opatření nedošlo k narušení veřejného pořádku.

Podnapilý cyklista
Rapotín – Cyklista se před jízdou posilnil alkoholem. Ve středu 7. března v noci policisté v Rapotíně zastavili kontrolovali 64letého cyklistu. Muž při komunikaci s policisty jevil známky opilosti, proto jej vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce, při které byla naměřena hodnota 1,69 promile alkoholu v dechu.

Uvedl nepravdivé údaje
Šumpersko - Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu. V říjnu loňského roku měl 24letý mladík při posuzování podmínek rozhodných pro sjednání úvěru zástupci úvěrové společnosti uvést, že jeho aktuální měsíční splátky úvěrů a zápůjček činí 3 tisíce korun, přestože měl v té době prokazatelně více závazků. Na základě takto nepravdivě uvedených údajů došlo k uzavření smlouvy o spotřebitelském úvěru na poskytnutí úvěru ve výši 10 tisíc korun. Mladý muž obratem uhradil splátku 1 300 korun. Následně však přestal splácet a na sklonku roku podal u soudu návrh na povolení oddlužení, ve kterém uvedl, že má 33 závazků u celkem 31 věřitelů.

Vozidlo skončilo na střeše
Libina – Mezi Hrabišínem a Libinou došlo k dopravní nehodě. V úterý 6. března krátce před třetí hodinou odpoledne jela 64letá řidička automobilu Renault Thalia po silnici mezi Hrabišínem a Libinou. Po projetí levotočivé zatáčky dostala smyk. Vyjela vlevo mimo vozovku, kde narazila do břehu příkopu. Po nárazu se vozidlo přetočilo na střechu. Žena byla převezena záchrannou službou do nemocnice v Šumperku. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na částku 50 tisíc korun.


Řidička se plně nevěnovala řízení
Bludov – Žena nedávala pozor při řízení a havarovala. V pondělí 5. března o půl desáté večer jela 56letá řidička vozu Opel Zafira Bludovem ve směru od Postřelmova na Šumperk. Nevěnovala se řízení a vyjela vlevo mimo komunikaci, kde narazila do betonového sloupu elektrického vedení a částečně poškodila přilehlý zahradní domek. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na částku 100 tisíc korun, na zahradním domku na částku 5 tisíc korun. K poškození sloupu elektrického vedení nedošlo.


Řidiče potrápila botička
Šumperk – Muž si nevšiml, že dostal „botičku“. V pondělí 5. března na ulici 17. listopadu nainstalovali strážníci Městské policie Šumperk 66letému muži na auto technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla, protože parkoval v zákazu zastavení. Nové obutí však řidič nezaregistroval a s autem se rozjel. Na technickém prostředku tak způsobil škodu předběžně odhadnutou na 1 500 korun, na vozidle byla vyčíslena na částku 3 tisíce korun. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyloučila jeho ovlivnění alkoholickými nápoji.


Skončil na protialkoholní záchytné stanici
Šumperk - Mladík je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. V sobotu 3. března krátce po půlnoci přizvali pracovníci Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje policisty k součinnosti na výjezdu v Šumperku, při kterém se k nim podnapilý mladík choval agresivně a odmítal spolupracovat. Přítelkyni uvedl, že spolykal léky. Ve svém agresivním chování pokračoval i přes výzvu policistů, aby se choval slušně a se záchranáři spolupracoval. Policisté jej zajistili a po jeho vyšetření bylo rozhodnuto o jeho umístění na protialkoholní záchytné stanici v Olomouci. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,67 promile alkoholu v dechu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.