ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 10. týden

12. března 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 10. týden
  • Do rána byly věci z kufru auta pryč
  • Odcizil vozidlo
  • Matka neplatí na svého syna
  • Za volant usedl pod vlivem alkoholu
  • Poškodil výtah
  • Opět alkohol za volantem
  • Odcizil pneumatiky
  • Čtyřkolka skončila v příkopě

Do rána byly věci z kufru auta pryč
Šumperk – Neznámý pachatel vnikl do zaparkovaného automobilu na ulici Jiřího z Poděbrad v Šumperku. V noci na sobotu 11. března se zatím nezjištěným způsobem dostal zloděj do osobního motorového vozidla, kde ze zavazadlového prostoru odcizil sadu štětců, svářečku a značkovou mikinu. Majitel škodu předběžně odhadl na více jak 7 tisíc korun.

Odcizil vozidlo
Bludov – Vozidlo Škoda Fabia zmizela z ulice Školní v Bludově. Stalo se tak pravděpodobně v noci na 8. března. Majitel vozu usnadnil pachateli práci tím, že vozidlo nezamknul. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci.

Matka neplatí na svého syna
Šumperk - Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 46letou ženu ze Šumperka. Tohoto skutku se měla podezřelá dopustit tím, že nejméně v období od ledna roku 2009 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svého syna. Otci dítěte dluží na výživném téměř 50 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení ji za tento přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu
Rapotín – 31letý muž řídil opilý. Ve čtvrtek 9. března krátce po jedné hodině ranní byl kontrolován hlídkou policie na ulici Jesenická v Rapotíně řidič vozidla Škoda Octavia. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,85 promile alkoholu v dechu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Poškodil výtah
Šumperk – Opilý muž poškodil dveře od výtahu v panelovém domě na ulici Kmochova v Šumperku. K události došlo v pátek 24. února. Výtahové dveře byly vyhnuté z pantů a poškozená byla i zeď kolem nich. 35letý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu provedenou orientační zkouškou bylo zjištěno vice než 2 promile alkoholu v dechu. Muž přiznal také požití marihuany. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 33 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Opět alkohol za volantem
Postřelmov – Policisté zastavili opilého muže na ulici Osvobození v Postřelmově. Dne 4. března krátce po jedné hodině ranní byl kontrolován hlídkou policie 38letý řidič vozidla Citroen. U muže byla provedena orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem 1,68 promile alkoholu v dechu. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin lze uložit dle trestního zákoníku trest odnětí svobody až na 1 rok.

Odcizil pneumatiky
Zábřeh – Osm kusů pneumatik a lité disky patřící na vozidla značky Peugeot a Škoda zmizely z garáže na ulici Dvorská v Zábřehu. V době od 27. února do 5. března vnikl neznámý pachatel do garáže poškozením zámku u vstupních dveří. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Čtyřkolka skončila v příkopě
Chrastice – K doprávní nehodě došlo mezi obcemi Hynčice pod Sušinou a Chrastice. V sobotu 4. března krátce po páté hodině odpolední jel 52letý muž z Brna na čtyřkolce značky Linhai. Z důvodu nepřiměřené rychlosti dostal smyk, který nezvládl a havaroval vlevo mimo komunikaci do příkopu. Při nehodě byl zraněn řidič i spolujezdkyně. Orientační dechová zkouška u řidiče byla negativní. Škoda na čtyřkolce byla odhadnutá na asi 40 tisíc korun. (foto viz příloha)


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).