ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 1. týden

3. ledna 2020, 18:13, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
  • Využil nepozornosti
  • Nález munice
  • Za volantem neměl co pohledávat
  • Poškozené vozidlo
  • Vloupání do areálu
  • Silvestrovské dění očima policistů
  • U nehody zasahovali záchranáři, policisté i hasiči
  • Řidička nadýchala přes 3,5 promile

Využil nepozornosti
Zábřeh – Zloděj využil nepozornosti personálu. V sobotu 4. ledna odpoledne přišel do prodejny květin na ulici Leštinské v Zábřehu neznámý pachatel, který využil nepozornosti prodávajícího personálu a dostal se bez povšimnutí do technické místnosti. Na stole našel volně odloženou peněženku, kterou vzal a odešel. Poškozená majitelka přišla spolu s peněženkou o finanční hotovost sedm set korun, osobní doklady a dvě platební karty.

Nález munice
Slavoňov – Na procházce našel granát. V sobotu 4. ledna přijali policisté oznámení o nálezu předmětu, který připomíná munici. Oznamovatel uvedl, že předmět nalezl jeho kamarád při procházce v lese v lokalitě obce Slavoňov. Přivolaná policejní hlídka provedla zběžné ohledání nálezu a přivolala policejního pyrotechnika, který konstatoval, že se jedná o dělostřelecký granát ráže 76,2 mm. Granát si z místa převzal a převezl k odborné likvidaci.

Za volantem neměl co pohledávat
Šumperk – Pozbyl zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel, ale volantu se nevzdal. Z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je důvodně podezřelý pětasedmdesátiletý muž, kterého policisté začátkem prosince přistihli v Šumperku za volantem osobního vozidla. Při silniční kontrole, ale také z následně provedeného šetření, vyšlo najevo, že senior usedl za volant i přesto, že mu bylo rozhodnutím Městského úřadu Šumperk odňato řidičské oprávnění z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti k řízení motorových vozidel.

Poškozené vozidlo
Šumperk – Škodu za zhruba deset tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel. V době od 24. do 28. prosince někdo poškodil lak na vozidle Opel Astra zaparkovaném na ulici Čajkovského v Šumperku. Nezjištěným předmětem vyryl na pravých zadních dveřích a blatníku čáry v délce okolo padesáti centimetrů. Na pravých zadních dveřích navíc majitel objevil zhruba patnácticentimetrovou promáčklinu.

Vloupání do areálu
Mohelnice – Z podniku zmizelo nářadí za bezmála sto tisíc korun. Policisté pátrají po pachateli, který se v blíže nezjištěné době od 20. prosince do 2. ledna vkradl do areálu podniku v Mohelnici. Ze zdejší skladovací haly odcizil elektrické pracovní nářadí v hodnotě za více než 90 tisíc korun. Aby se ke svému lupu dostal, musel nejprve překonat drátěné oplocení podniku a pak také plachtu skladovací haly, kterou nezjištěným předmětem poškodil. Tímto svým jednáním způsobil společnosti škodu za dalších 15 tisíc korun.

Silvestrovské dění očima policistů
Šumpersko – Během posledního dne starého a prvního dne nového roku policisté na Šumpersku řešili celou řadu událostí, zejména přestupkového charakteru. Zasahovali u desítky případů narušení občanského soužití, a to především mezi rodinnými příslušníky, kteří většinou pod vlivem alkoholu řešili staré spory. V jednom případě také asistovali zdravotníkům při převozu nezletilé podnapilé osoby k ošetření. Dále dokumentovali osm přestupků proti majetku. Jednalo se zejména o škody způsobené na vozidlech, skleněné výplni sklepního okna, krádeže mobilních telefonů, ale také registrační značky. Při silničních kontrolách policisté odhalili patnáct hříšníků, kteří nerespektovali pravidla silničního provozu. U dvou z nich policisté zjistili ovlivnění alkoholem, a to s hodnotami do 0,5 promile alkoholu v dechu. Vyjeli také ke dvěma dopravním nehodám, které se naštěstí obešly bez zranění. Při jedné z nich, ke které došlo na Silvestra před půlnocí poblíž Starého Města, skončil sedmatřicetiletý muž s vozem Škoda Octavia v příkopu na střeše. Po havárii z místa zmizel, pravděpodobně proto, že vůz řídil bez vědomí majitele. Havarované vozidlo policisté zajistili a veškerými okolnostmi případu se nadále zabývají.


U nehody zasahovali záchranáři, policisté i hasiči
Bohdíkov – Tři lehce zraněné osoby a škoda za čtvrt milionu korun. To je bilance dopravní nehody, ke které došlo v pondělí 30. prosince krátce po půl čtvrté hodině odpoledne na silnici II/369 v katastru obce Bohdíkov (u křižovatky s místní částí Komňátka). Podle prvotního šetření tam jednadvacetiletý řidič s nákladním vozem značky Mercedes-Benz předjížděl v nepřehledném úseku před horizontem. V tomto místě se čelně střetl s protijedoucím vozem značky BMW, ve kterém cestovaly tři osoby. Jak řidič, tak další dva spolujezdci v osobním voze se při nehodě lehce zranili. Zdravotnickou záchrannou službou byli přepraveni k ošetření do nemocnice. Oba řidiči se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu.


Řidička nadýchala přes 3,5 promile
Bohdíkov – Podezřelou ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je devětatřicetiletá žena z Blanenska. Jako řidičku osobního vozidla ji v pondělí 30. prosince po čtvrté hodině odpoledne kontrolovali policisté v Bohdíkově. Při dechových zkouškách, kterým se dobrovolně podrobila, nadýchala 3,27 a 3,55 promile alkoholu v dechu. Lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve se žena podrobit odmítla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.