ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 1. týden

6. ledna 2019, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
 • Alkohol za volantem
 • Kradl ve sklepě
 • Ohlédnutí za silvestrovským děním
 • Řidič pod vlivem alkoholu
 • Z domu zmizelo nářadí
 • Vykradená hrobka
 • Vandal se vyřádil na kostele
 • Vyloupil bistro
 • Opilý mladík nezvládl řízení
 • Nepozornost se nevyplácí
 • Řidička nedala přednost

Alkohol za volantem
Šumperk – Mladý řidič se před jízdou posilnil alkoholem. 22letý muž z Olomoucka strávil noc v policejní cele poté, co byl v pátek 4. ledna večer přistižen policejní hlídkou při řízení vozidla pod vlivem alkoholu. Při dechových zkouškách mu policisté opakovaně naměřili 2 promile alkoholu v dechu. Muži zákona mladíka zadrželi a po provedení prvotních úkonů střízlivěl v policejní cele.

Kradl ve sklepě
Hanušovice – Hanušovičtí policisté pátrají po lupiči. V pátek 4. ledna, pravděpodobně v době mezi šestou a osmou hodinou ranní, se neznámý pachatel vkradl do sklepa rodinného domu na ulici Hlavní v Hanušovicích. Do budovy se dostal snadno, protože vstupní dveře nebyly uzamčeny. Ze sklepa si odnesl tři motorové pily značky Husqvarna, sekeru, starší bundu a baličku cigaret. Majitelům odcizených věcí způsobil škodu přes 50 tisíc korun.

Ohlédnutí za silvestrovským děním
Šumpersko – Poslední den loňského roku a také první den toho letošního se na Šumpersku obešel bez větších komplikací. Policisté evidují pouze jednu událost související s neopatrnou manipulací se zábavní pyrotechnikou, a to když si muž poranil římskou svící oko. Dále se objevil jeden případ intoxikace mladistvého alkoholem. Policisté šetřili desítku oznámení, která byla kvalifikována jako přestupky proti občanskému soužití, veřejnému pořádku a majetku. Obsahem těchto oznámení jsou různé schválnosti, drobná fyzická napadení, krádeže svršků a mobilních telefonů. V jednom případě bylo nahlášeno poškození vozidla.

Řidič pod vlivem alkoholu
Libina – Policisté zastavili dalšího nezodpovědného řidiče. V úterý 1. ledna po poledni kontrolovala policejní hlídka v Libině 35letého muže jako řidiče motorového vozidla. Po předložení potřebných dokladů byl vyzván k orientační dechové zkoušce. Ta vyšla pozitivně s hodnotou 0,98 promile alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil, lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu se však odmítl podrobit. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Z domu zmizelo nářadí
Mohelnice – Mohelničtí policisté se zabývají případem odcizení elektrického nářadí. Někdy v době od 28. prosince do 1.ledna neznámý pachatel násilím vytlačil dvoukřídlé dřevěné vchodové dveře z domu na ulici U Brány, ve kterém probíhá rekonstrukce. V chodbě domu pak našel uložené elektrické nářadí využívané k rekonstrukci, a to si také odnesl. Majitelům nářadí způsobil škodu za 33 tisíc korun.

Vykradená hrobka
Mohelnice – 48letý muž ohlásil na policii vykradení hrobky. V době od 26. do 31. prosince neznámá osoba otevřela nezajištěnou schránku hrobky na mohelnickém hřibově a odcizila z ní urnu s ostatky. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení lidských ostatků, za který pachateli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Vandal se vyřádil na kostele
Dolní Studénky – Neznámý pachatel poničil kostel v Dolních Studénkách. Ze spáchání přečinu poškození cizí věci je podezřelý dosud nezjištěný vandal, který pravděpodobně během silvestrovské noci postříkal červenou barvou na čtyřech místech fasádu místního kostela. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun.

Vyloupil bistro
Velké Losiny – Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu krádež. V době od 30. prosince do 1. ledna vnikl zatím nezjištěný lupič za použití násilí do provozovny bistra ve Velkých Losinách. Po jeho „návštěvě“ postrádá majitel několik lahví s tvrdým alkoholem, likéry, vínem, ale také balík nealka v hodnotě za bezmála 5 tisíc korun.

Opilý mladík nezvládl řízení
Oskava – Nezodpovědný řidič za sebou nechal spoušť. V pondělí 31. prosince krátce před druhou hodinou ráno havaroval podnapilý mladík s vozem značky BMW v Oskavě. Během jízdy směrem na Bedřichov nepřizpůsobil rychlost jízdy v ostré levotočivé zatáčce. Vyjel vpravo mimo silnici, kde porazil náletový keř. Poté sjel do koryta řeky Moravy, kde přední částí vozu narazil do zděné výztuhy koryta. Po nárazu se vozidlo přetočilo a poškodilo dřevěný mostek vedoucí k přilehlému domu. V souvislosti s nárazem došlo k poškození tújí a skříně hlavního uzávěru plynu. Při havárii se řidič lehce zranil a byl přepraven do Fakultní nemocnice Olomouc. Na místě přítomní hasiči učinili nezbytná opatření směřující k zabránění úniku provozních kapalin do koryta řeky a zajistili také samotné vyproštění vozidla. Řidič se podrobil dechovým zkouškám, při kterých mu byly opakovaně naměřeny hodnoty lehce nad 1,5 promile alkoholu v dechu. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 160 tisíc korun.


Nepozornost se nevyplácí
Jindřichov – Řidič nedával pozor při řízení a došlo tak k dopravní nehodě. V sobotu 29. prosince došlo na silnici mezi Jindřichovem a Potůčníkem, u odbočky na Pusté Žibřidovice, ke srážce dvou vozidel. 37letý řidič vozu VW Polo jedoucí ve směru od Jindřichova na Potůčník nestihl včas zareagovat na řidiče jedoucího před ním, který odbočoval vlevo na Pusté Žibřidovice. Protože chtěl předejít zadnímu nárazu, částečně vybočil do protisměru. Tento manévr se mu však nevyplatil, neboť se střetl s protijedoucím vozem značky Volvo. Při nehodě se řidič pola lehce zranil a byl přepraven k ošetření do šumperské nemocnice. Škoda na voze VW Polo byla předběžně odhadnuta na 20 tisíc korun, na volvu na 250 tisíc korun.


Řidička nedala přednost
Mohelnice – Nehoda dvou osobních vozidel komplikovala provoz na Alšově mostě v Mohelnici. V neděli 30. prosince po druhé hodině odpoledne jela 29letá řidička vozu Audi ve směru od Moravské Třebové k centru města. V křižovatce nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a nedala přednost řidiči vozu značky Citroën, který jel po silnici I/35 ve směru od Olomouce na Moravskou Třebovou. Došlo ke střetu obou vozidel, při kterém se lehce zranila řidička a spolujezdec z vozidla Audi, ale také dvě osoby z vozidla Citroën. Všechny zraněné osoby byly převezeny k ošetření do Fakultní nemocnice Olomouc. Hmotná škoda způsobená na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 140 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.1.2019 12:03
Titulek: Oskava
Autor: JanekS
To je pro mě novinka, že Oskavou protéká řeka Morava.
Reagovat
Datum: 10.1.2019 18:19
Titulek: Re: Oskava
Autor: Jarda Hofman
Oskava je dlouhá 50km a pramení v Hanušovické vrchovině. Protéká městy Oskava, Uničov, Pňovice a Štěpánov. Do Moravy se vlévá severně od Olomouce.
Reagovat
Datum: 11.1.2019 10:08
Titulek: Re: Oskava
Autor: Vlado
v Hanušovické vrchovině?
Reagovat
Datum: 11.1.2019 13:02
Titulek: Re: Oskava
Autor: Jarda Hofman
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.