ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 1. týden

7. ledna 2018, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
  • Vyhrožoval policistovi
  • Neoprávněně užíval vozidlo
  • Alkohol za volant nepatří
  • Krádež věcí z vozidla
  • Havárie vozu se naštěstí obešla bez zranění
  • Podnapilý řidič
  • Policisté zachránili seniorku
  • Vloupání do skladu
  • Požár pergoly
  • Poškodil fasádu

Vyhrožoval policistovi
Staré Město – Z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu je podezřelý 29letý muž. V pátek 5. ledna odpoledne přijela policejní hlídka do Starého města vyřešit rodinný spor. Při vyšetřování události začal podezřelý jednomu z policistů vyhrožovat újmou na zdraví a na životě. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3, 53 promile alkoholu v dechu.

Neoprávněně užíval vozidlo

Hanušovice – Odstavené vozidlo zmizelo. V sobotu 6. ledna dopoledne bylo na policii oznámeno, že v Hanušovicích došlo ke krádeži auta. Neznámý pachatel odcizil poškozenému klíče od vozidla Škoda Forman. To bylo zaparkováno před ubytovnou. Na uvedeném místě se ráno nenacházelo. Automobil byl nakonec nalezen majitelem kousek za obcí.

Alkohol za volant nepatří
Rapotín – Žena řídila pod vlivem alkoholu. Ve čtvrtek 4. ledna zastavili policisté v Rapotíně 48letou řidičku. Na výzvu policistů se podrobila dechové zkoušce, při které jí byla naměřena hodnota 0,77 promile alkoholu v dechu. Policisté jí zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Krádež věcí z vozidla
Rapotín – Neznámý pachatel vykradl vozidlo. Ve středu 3. ledna v Rapotíně někdo rozbil skleněnou výplň dveří užitkového vozu. Zevnitř poté odcizil autokameru a mobilní telefon v hodnotě 8 tisíc korun. Škoda na skle byla předběžně vyčíslena na 7 tisíc korun.

Havárie vozu se naštěstí obešla bez zranění
Bratrušov - Mezi Bratrušovem a Šumperkem došlo k dopravní nehodě. Ve středu 3. ledna večer jel 41letý řidič s vozidlem VW Passat z Bratrušova na Šumperk. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk. S autem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do zasněženého travnatého svahu. Po nárazu došlo k přetočení vozidla na střechu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Ovlivnění řidiče alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Přestupek motoristy policisté vyřešili uložením pokuty.


Podnapilý řidič

Velké Losiny – Policisté zastavili řidiče pod vlivem alkoholu. V úterý 2. ledna po šesté hodině ranní zastavila policejní hlídka ve Velkých Losinách 58letého řidiče. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, při které mu byla naměřena hodnota lehce přes jedno promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Policisté zachránili seniorku
Zábřeh – Muži zákona zachránili život podchlazené seniorce. V úterý 2. ledna v podvečer zaslechl 41letý muž v Zábřehu u rybníku Oborník úpěnlivé volání o pomoc. Na místo přivolal policisty, kteří zjistili, že v rybníku je 79letá žena, která zde sklouzla, když šla k místnímu pomníku zapálit svíčku. Seniorce se nedařilo dostat se na břeh. Vysílenou a silně podchlazenou ji z vody vytáhla hlídka policie. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která ji převezla k ošetření do nemocnice.

Vloupání do skladu
Šumpersko – Na farmu zavítal nezvaný host. Někdy v době z 30. na 31. prosince se neznámý pachatel vloupal do areálu zemědělské farmy na Šumpersku. Lupič odstranil visací zámek zajišťující dveře plechového skladu, a odsud odcizil elektrické sbíjecí kladivo, sekáč ke sbíjecímu kladivu a míchadlo malty. Soukromé společnosti tak způsobil škodu přes 32 tisíc korun.

Požár pergoly
Kosov – V Kosově hořela pergola. Z 31. prosince na 1. ledna shořela dřevěná pergola stojící na zahradě vedle rodinného domu. Uvnitř byla odstavena tři osobní motorová vozidla, která taktéž skončila v plamenech. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku 2 350 tisíc korun. Požár způsobil škodu i na přilehlém domě.Událost se naštěstí obešla bez zranění.

Poškodil fasádu
Šumperk – Neznámý pachatel poškodil fasádu Na přelomu roku někdo poničil fasádu na dvou domech a přilehlém zděném oplocení různými nápisy o rozměrech až 120 cm.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.