ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 1. týden

8. ledna 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
  • Krádež dřeva
  • Zanedbání povinné výživy
  • Vymyslel si přepadení
  • Policie ČR vyzývá
  • Kradl v supermarketu
  • Podvodně vylákal peníze
  • Ukradl notebook
  • Zboží nedodal
  • Nevrátil mobilní telefon a peněženku

Krádež dřeva
Hanušovice - Z přečinu krádež podezírají hanušovičtí policisté 34letého muže. V úterý 3. ledna kolem desáté hodiny dopoledne pořezal se svým 26letým spolupachatem smrkový kmen o délce 3 metry a průměru 35 centimetrů. Majiteli kmene tím způsobili škodu vyčíslenou na 500 korun. Protože starší z mužů byl v posledních třech letech pro obdobnou trestnou činnost již pravomocně odsouzen, je pro své současné jednání podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Zanedbání povinné výživy
Šumpersko – Z přečinu zanedbání povinné výživy podezírají policisté 38letého muže z Olomouce. V období od května roku 2016 do současnosti řádně neplní vyživovací povinnost na svou 11letou dceru. Za uvedenou dobu přispěl na výživu dítěte pouze jednou, a to částkou 200 korun. Její matce dluží na výživném celkem 11 800 korun.
  Ze zanedbání povinné výživy podezírají policisté také 39letého muže z Ústí nad Orlicí. Tohoto skutku se měl dopustit tím, že řádně neplatil alimenty na svou dceru, které Okresní soud v Šumperku stanovil na 2 tisíce korun měsíčně. Celkem dluží částku přesahující 30 tisíc korun.
  Dalším podezřelým z trestného činu zanedbání povinné výživy je 28letý cizinec. Řádně neplatil alimenty ve výši tisíc korun měsíčně. Celkem k rukám matky dluží částku 8 tisíc korun.
Mužům hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvě léta.

Vymyslel si přepadení

Mohelnice – 17letý mladík oznámil dne 3. ledna na policii, že byl cestou z vlakového nádraží v Mohelnici přepaden. Údajně šel podél kolejí směrem od vlakového nádraží do centra města. Pachatel v ruce držel nůž a poškozenému mladíkovi odcizil peněženku a batoh. Šetřením šumperských kriminalistů bylo zjištěno, že v místě přepadení se ve sněhu nachází pouze jedny otisky obuvi, které patří poškozenému. Mladík se kriminalistům přiznal, že své matce ztratil notebook a nevěděl, jak ji to říct. Z toho důvodu si přepadení vymyslel. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem policie šetření celé věci ukončila.

Policie ČR vyzývá
Červenohorské sedlo - Vzhledem k probíhající lyžařské sezóně a s tím související větší koncentrací osob, vyzývají policisté chodce na Červenohorském sedle, kteří přechází silnici I/44, kdy se jedná o hlavní tah mezi obcemi Šumperk a Jeseník, aby s ohledem na vlastní bezpečnost využili nově zřízenou lávku a vyhnuli se tak komplikacím z hlediska bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
  Policie ČR také upozorňuje, že se jedná o místo nacházející se mimo obec. V těchto místech je chodec povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu umístěné tak, aby byly viditelné pro ostatní účastníky silničního provozu. V opačném případě chodec porušuje zákon a hrozí mu pokuta až 2 tisíce korun.

Kradl v supermarketu
Mohelnice – 36letý muž odcizil ve středu 4. ledna kolem v mohelnickém supermarketu 4 kusy peněženek v hodnotě přibližně 1 tisíc korun. Ty uschoval pod spodním prádlem a prošel kolem pokladen bez zaplacení. Za pokladnami byl zadržen ostrahou prodejny a odcizené věci vrátil zpět. Muž takto jednal i přesto, že již byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen.

Podvodně vylákal peníze
Šumperk – Neznámý pachatel požádal dne 26. prosince v Šumperku 58letého muže z Rapotína o zapůjčení finanční hotovosti 2 tisíce korun, které by použil na odblokování svého účtu, který má veden v peněžním ústavu. Poškozený muž pachateli tyto finanční prostředky půjčil a pachatel zapůjčené peníze přislíbil navrátit ještě téhož dne. Následně podvodník vyloudil na muži ještě další finanční částku ve výši přibližně 3 tisíce korun. Do současné doby mu nebyly peníze vráceny zpět. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod, za který lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ukradl notebook

Šumperk - Doposud neznámý pachatel odcizil v období od 30. prosince do 2. ledna z kotelny supermarketu na ulici Vítězná v Šumperku notebook včetně softwaru k ovládání kotelny. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 20 tisíc korun.

Zboží nedodal

Šumperk – Poškozený 25letý muž ze Šumperka si v říjnu objednal prostřednictvím internetového portálu dva notebooky. Požadovanou částku uhradil předem na uvedený bankovní účet. Do současné doby však objednané zboží nedostal, ani mu nebyly peníze vráceny zpět. Způsobená škoda byla přibližně vyčíslena na částku 6 tisíc korun.

Nevrátil mobilní telefon a peněženku
Branná - Neznámý pachatel dne 1. ledna v Branné zatajil nález mobilního telefonu a peněženky s doklady a finanční hotovostí 200 korun. Poškozený 21letý muž uvedené věci ztratil během lyžování. Poškozenému byla způsobena škoda přibližně 16 tisíc korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).