ZPRÁVY

Z policejní linky - 1. týden

5. ledna 2015, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 1. týden
  • Nadýchal přes jednu promili
  • Z garáže zmizelo elektrické nářadí, z přístřešku měděné okapy
  • Při nehodě figuroval alkohol
  • Vykradené vozidlo
  • Odcizil měděné svody
  • Srazil ho vlak

Nadýchal přes jednu promili
Rapotín
- V pátek 2. ledna krátce po desáté hodině večer kontrolovali policisté na ulici Zámecké v Rapotíně řidiče osobního vozidla. U 46letého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 1,01 promile alkoholu, při opakování pak 1,06 promile. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Z garáže zmizelo elektrické nářadí, z přístřešku měděné okapy
Jestřebí, Šumperk
- Někdy mezi 19. a 21. prosincem odcizil zatím neznámý pachatel z přístřešku na pozemku v Jestřebí celkem 27 metrů měděného okapu. Majiteli vznikla škoda za 10 800 korun. Škodu za téměř 16 tisíc korun způsobil zatím neznámý pachatel, který někdy v čase od 1. do 2. ledna odcizil z garáže na ulici Potoční v Šumperku elektrickou kotoučovou pilu zn. Makita, radio zn. Hitachi a černý plastový kufr s nářadím. V obou případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky.

Při nehodě figuroval alkohol
Jakubovice
- Ve čtvrtek 1. ledna kolem půl třetí odpoledne došlo na komunikaci v Jakubovicích na Šumpersku k dopravní nehodě osobního vozidla. Z prvotního šetření vyplývá, že 23letý řidič osobního vozidla Renault pravděpodobně nezvládl řízení na zledovatělé komunikaci, která byla pokryta sněhem. Vyjel mimo vozovku a narazil do oplocení a brány u jedné z chat. Přivolaní policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku a naměřili mu 2,92, při opakovaném testu 3,03 promile. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vykradené vozidlo
Šumperk
– Během posledních dvou dní v roce 2014 došlo ke vloupání do vozidla Škoda Octavia, které bylo zaparkované ve dvoře domu na ulici Vančurově v Šumperku. Zatím neznámý pachatel vnikl do zavazadlového prostoru vozidla, odkud odcizil doklady k vozidlu, navigaci, značkovou tenisovou raketu, oděvní svršky a další věci osobní povahy. Celková škoda byla vyčíslena na 16 500 korun.

Odcizil měděné svody
Staré Město
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 23. do 30. prosince odcizil z rekreačního zařízení Morava ve Starém Městě přes deset okapových svodů. Celkově způsobil škodu kolem 11 650 korun.

Srazil ho vlak
Mohelnice
- Dne 30. prosince před šestou hodinou ranní oznámil strojvedoucí z osobního vlaku dispečerovi, že ve druhém kolejišti u nádraží v Mohelnici směrem na Zábřeh leží nehybné tělo muže. Policisté zjistili, že se jedná o 21letého muže ze Zábřežska. Přivolaný lékař uvedl, že k úmrtí došlo mezi jednou až čtvrtou hodinou ranní po střetu s vlakovou soupravou. Ve věci byla nařízena soudní pitva ke zjištění přesných příčin úmrtí a zda mladík nebyl pod vlivem alkoholu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).