ZPRAVODAJSTVÍ

Z policejní linky - 6. týden

12. února 2017, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 6. týden
 • Ponechal si složku s penězi
 • Dopravně bezpečnostní akce
 • Krádež v obchodě
 • Vloupání do automobilu
 • Nedala přednost v jízdě
 • Vloupání do domu
 • Odcizil jízdní kolo
 • Jednoduchá krádež
 • Vloupal se do fast-foodu
 • Zmizel automobil
 • Kradl na benzince

Ponechal si složku s penězi
Šumperk – Neznámý pachatel našel a ponechal si o víkendu u jednoho ze šumperských bankomatů složku s penězi, kterou tam při provádění transakce zapomněl 39letý muž. Ve složce bylo téměř 7 tisíc korun. Nepoctivému nálezci, v případě jeho zjištění, hrozí za trestný čin zatajení věci až jeden rok za mřížemi.

Dopravně bezpečnostní akce

Šumperk – Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování obecně platných podmínek souvisejících s dodržováním zákona o provozu na pozemních komunikacích proběhla v pátek 10. února v době od sedmé hodiny ranní do jedné odpoledne na teritoriu územního odboru Šumperkmn. Policisté zkontrolovali 51 vozidel a jejich řidičů a zjistili 15 přestupků. V 11 případech se jednalo o překročení stanovené rychlosti, v jednom případě o nepoužití bezpečnostních pásů, jeden přestupek se týkal nevyhovujícího technického stavu a ve dvakrát šlo o porušení jiných povinností, které vyplývají řidičům ze zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Krádež v obchodě
Šumperk – Neznámý pachatel odcizil zřejmě 5. února ze šumperské prodejny náhradní hlavice do holicích strojků. Svým jednáním způsobil celkovou škodu za 10 648 korun.

Vloupání do automobilu
Šumperk - Neznámý pachatel se vloupal do osobního vozidla v Šumperku. Vůz Ford Mondeo byl přes noc na 9. února zaparkován na ulici 8. května. Po překonání zámku dveří z něj pachatel odcizil doklady od vozidla, „kouli“ z řadicí páky, plastový kryt kolem řadicí páky, navigaci, gumové koberečky, část povinné výbavy, dětskou autosedačku a další. 29letému majiteli vznikla škoda ve výši 7 tisíc korun.

Nedala přednost v jízdě
Postřelmov – Dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek 9. února k dopravní nehodě. 35letá žena s vozem VW Touran jela ve směru od obce Bludov. Na křižovatce chtěla odbočit z hlavní na vedlejší silnici. V tomto okamžiku však nedala přednost vozu značky Volvo, které projíždělo po hlavní silnici. Při nárazu utrpěla řidička zranění. Obě dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Na vozidlech vznikla škoda za 200 tisíc korun.


Vloupání do domu
Zábřeh - Škodu za 84 500 korun způsobil dosud neznámý pachatel při vloupání do rodinného domu v Zábřehu. Pachatel v průběhu úterý 7. února rozbil okno a přes něj získal přístup do domu. Po prohledání všech místností odcizil z ložnice finanční hotovost 2 tisíce korun a 100 EUR. Také zmizel set zlatých šperků v hodnotě 30 tisíc korun. Škoda na poškozeném zařízení byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

Odcizil jízdní kolo
Šumperk – Neznámý pachatel se v noci na 8. února vloupal do suterénu domu. Přes uzamčené vchodové dveře se dostal do domu, poté prohledal dvě sklepní místnosti. V jedné z nich odcizil horské jízdní kolo značky Olpran. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 25 200 korun.

Jednoduchá krádež
Zábřeh – Neznámý pachatel si ve středu 8. února odnesl z nezajištěné kůlny v Zábřehu motorovou pilu značky Oleo-Mac. 39Letému majiteli tím způsobil škodu 7 tisíc korun.

Vloupal se do fast-foodu

Šumperk - Do šumperského stánku s občerstvením se v noci na pondělí 6. února vloupal neznámý pachatel. Dovnitř vnikl po rozbití okénka na toaletě. Ve stánku odcizil finanční hotovost ve výši 7 tisíc korun.

Zmizel automobil
Šumperk – O svůj vůz přišel 39letý muž ze Šumperka. Automobil VW Sharan zaparkoval v pátek 3. února odpoledne ve Vikýřovicích. Když se druhý den ráno na místo vrátil, auto bylo pryč. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

Kradl na benzince
Šumpersko - Škodu za téměř 4 tisíce korun způsobil pachatel při vloupání do stojanu u benzinové čerpací stanice na Šumpersku. V noci na neděli 5. února pachatel vypáčil kovový stojan umístěný před stanicí. Ze stojanu odcizil 13 kusů různých kapalin do ostřikovačů vozidel v hodnotě 1 950 korun. Poškozením dvířek způsobil škodu v předběžné výši 2 tisíce korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.