ZPRÁVY

Z policejní linky – 48. týden

5. prosince 2012, 21:14, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Z policejní linky – 48. týden
 • Městská policie měla klidný týden
 • Krade jako straka
 • Zloděj se chystá svařovat
 • Okradl rolbu
 • Šlohli rovnou trezor
 • První den zákazu řízení ji chytili za volantem
 • Městská policie měla klidný týden

  Šumperk
  – Relativně klidný týden má za sebou šumperská městská policie. Dvakrát řešila založení černé skládky, jednou rušení nočního klidu a jeden dopravní přestupek, sedm krádeží v obchodech a odchytila jednoho psa. Vandalům a výtržníkovi strážníci uložili blokové pokuty, motorkáře bez dokladů a registrační značky zaregistrovali a postoupili správnímu orgánu. Psa se podařilo odevzdat jeho majiteli.


  Krade jako straka

  Zábřeh – Nenapravitelný chmaták opět úřadoval v prodejně Billa v ulici Kosmonautů v Zábřeze. Devatenáctiletého muže chytili při kráději zboží za více než 780 korun. Policie poté zjistila, že se jedná o „známou firmu“, neboť mladík byl v poslední době za stejný trestný čin odsouzen k osmdesáti hodinám obecně prospěšných prací.


  Zloděj se chystá svařovat

  Zábřeh – Dva svařovací stroje a jeden zdroj se zalíbily neznámému zloději v Zábřeze. Ukradl je z areálu Slováckých strojíren v ulici Na Nové. Celková škoda činí 180 tisíc korun.


  Okradl rolbu

  Hanušovicko – Dvě autobaterie a řídící jednotku ze sněžné rolby ukradl neznámý pachatel z garáže areálu Kraličák na Hanušovicku. Tímto jednáním způsobil majiteli škodu přesahující sto tisíc korun. Při dopadení mu hrozí obvinění z trestného činu krádeže.


  Šlohli rovnou trezor

  Zábřeh – Když chcete ukrást peníze, zamčené v trezoru, ukradnete prostě celý trezor. Tak smýšleli lupiči, kteří pronikli do areálu hospodářských potřeb v Zábřeze v ulici Leštinská. V trezoru se nacházela dosud nezjištěná hotovost. Chmatáci ukradli také zahradní techniku, ruční nářadí, elektrikářské potřeby a ruční paletový vozík. Dopustili se tak trestného činu krádeže vloupáním, přičemž celková škoda činí zhruba 216 tisíc korun.


  První den zákazu řízení ji chytili za volantem

  Velké Losiny – Jízda „bez papírů“ se nevyplatila šestačtyřicetileté ženě ze Šumperka, která ve středu projížděla ve voze Škoda 120 L Velkými Losinami. Zastavila ji policejní hlídka a zjistila, že řidička nemá potřebné doklady. Policisté zjistili, že má nesmí řídit žádná motorová vozidla od 4. prosince po dobu osmnácti měsíců. Peněžitý trest činí 32 tisíc korun. Řidička si tedy sice možnost řídit prodloužila o den, ale v žádném případě se jí to nevyplatilo.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

   

  ZA KULTUROU ZADARMO


  Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

  A) Lukáš Hejlík
  B) Ondřej Sokol
  C) Pavel Liška

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).