ZPRÁVY

Z policejní linky – 41. týden

12. října 2012, 16:41, téma Z POLICEJNÍ LINKY, redakce
Z policejní linky – 41. týden
 • Ukradl z pastviny sedm telat
 • Pili na autobusáku, zaplatili za to
 • Krade se dřevo za statisíce
 • Krade se dřevo za statisíce
 • Další okradená seniorka
 • Obvinění za prodej marihuany
 • Vloupání do chatek
 • Ukradl z pastviny sedm telat

  Staré Město – Sedm telat odcizil v průběhu minulého týdne z pastviny mezi obcemi Štěpánov a Stříbrnice u Starého Města na Hanušovicku neznámý pachatel. Jednalo se o tři jalovičky o průměrné váze dvě stě kilogramů a o čtyři býčky, kteří jsou v průměru o šedesát kilo těžší. Pachatel tak způsobil škodu za více než sto čtyřicet tisíc korun. Hrozí mu trest odnětí svobody na rok až pět let.

  Pili na autobusáku, zaplatili za to

  Šumperk – Nasávat na autobusovém nádraží se nevyplatilo třem mužům, které v minulém týdnu kontrolovala městská policejní hlídka. Tím, že popíjeli alkohol na veřejném prostranství, se dopustili porušení obecně závazné vyhlášky, která to zakazuje. Policisté jim proto udělili blokovou pokutu.

  Krade se dřevo za statisíce

  Zábřeh – Policisté z obvodního oddělení Zábřeh se začali zabývat případem krádeže dřeva za téměř 350 tisíc korun. Neznámý pachatel měl v době od 2. do 11. října odcizit v katastrálním území Dolního Bušínova a Hynčiny 160 m3 dřeva. Jedná se o smrkovou a bukovou hmotu v délkách 3 a 4 metry. Dřevo bylo majetkem soukromé firmy.

  Další okradená seniorka

  Mohelnice – Další případ okradené seniorky se objevil v Mohelnici. Osmaosmdesátiletá stařenka šla ve středu 10. října v poledne domů. Při odemykání vchodových dveří do obytného domu ji oslovila neznámá žena s tím, aby ji pustila do domu, že jde odečítat vodu. Mezitím, co neznámá žena vyběhla do vyššího patra, se stařenka dostala do svého bytu. Asi po deseti minutách na ni žena zazvonila. Pachatelka rovnou zamířila na toaletu k vodoměru. Poté šla se stařenkou do kuchyně, kde jí chtěla vyplatit přeplatek ve výši 1000 Kč. Na stůl položila bankovky nominální hodnoty 5 tisíc a 200 korun a chtěla rozměnit. Když stařenka na rozměnění neměla a chtěla se zajít zeptat sousedky, pachatelka hned zareagovala. Venku prý má kamarádku, která určitě na rozměnění bude mít. Neznámá žena se však dlouho nevracela, proto se šla stařenka podívat do obývacího pokoje. Tam našla všechny zásuvky a skříňky pootvírané. Stejné to bylo i v ložnici. Zlodějka stařence odcizila šperky za 8 tisíc korun a více než 26 tisíc v hotovosti. Protože byla paní po krádeži v šoku, nikomu nic neřekla. Až druhý den, když k ní na návštěvu přišla její 69letá dcera, se jí se vším svěřila.

  Obvinění za prodej marihuany


  Šumperk – Obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy si vyslechl 21letý mladík ze Šumperka. Ten měl zdarma nebo za úplatu poskytovat třem mladíkům v Šumperku a jeho okolí usušenou rostlinu konopí setého. Dvěma z nich ji dodával v naplněné skleněné dýmce. Za tento úkon si nejméně v deseti případech nechal za jednotlivé dávky zaplatit 50 korun. Třetímu, 19letému mladíkovi občas prodával marihuanu za 100 korun za každou jednotlivou předávku.

  Vloupání do chatek

  Vikýřovice, Šumperk – Vloupání do zahradní chatky oznámila na policii 77letá žena ze Šumperka. Zloděj se do zahrádkářské kolonie v katastru obce Vikýřovice vloupal v noci na 10. října. Po překonání dveří z kůlny odcizil motorovou zahradní sekačku zn. Johnsonn, čtyřkolový vozík a další předměty. Sedmasedmdesátiletá žena předběžně vyčíslila škodu na více než 17 tisíc korun. Ve stejnou dobu se objevil zloděj v zahrádkářské kolonii v Šumperku. Tady navštívil hned devět chatek. Do dvou z nich se pouze vloupal, ale nic neodcizil. Z další ukradl tři kilogramy mraženého uzeného masa a dvacet čtyři lahví piva. Protože u dalších šesti zahradních chatek policisté teprve zjišťuje majitele je prozatím škoda vyčíslena na tři a půl tisíce korun. Je však zřejmé, že se vyšplhá mnohem výš.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

  DO KINA ZADARMO

   

  Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

  A) bytový designér
  B) stavební projektant
  C) architekt

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


  VYHODNOCENÍ

  Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.