ZPRÁVY

Z policejní linky - 37. týden

14. září 2014, 10:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 37. týden
 • Vloupání do restaurace
 • Dopravní nehoda
 • Podvedená seniorka
 • Vyčistil mu účet
 • Pergoly se nedočkal
 • Řídila v podnapilém stavu
 • Poškodil zařízení u železniční tratě
 • Odcizil smrkové dřevo
 • Nechal v autě sto tisíc a přišel o ně
 • Odcizil výplně ze zábradlí
 • Přišel o vlečku za traktor
 • Byla mu odcizena peněženka
 • Ukájel se na veřejnosti
 • Neposkytl chodci první pomoc
 • Ujel s kolem

Vloupání do restaurace
Hrabová
- Ze čtvrtka na pátek se vloupal zloděj do restaurace v obci Hrabová. Po překonání dveří odcizil několik kartonů cigaret, dále deset litrových lahví alkoholu, čtyři čokolády a drobné mince. Majitel škodu vyčíslil na 18 tisíc korun.

Dopravní nehoda
Kopřivná
– Ve čtvrtek 11. září krátce po 11. hodině došlo k dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Kopřivná a Hanušovice. Řidič vozidla značky Škoda Fabia jedoucí od obce Kopřivná pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám, vlastnostem vozidla a svým schopnostem a při projíždění pravotočivou zatáčkou dostal s vozidlem na mokrém povrchu komunikace smyk. Následkem přejel levou přední částí svého vozidla do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem značky Škoda Octavia. Vozidlo Octavia bylo nárazem odhozeno vpravo mimo komunikaci, kde narazilo do kovové závory. Při dopravní nehodě došlo k lehčímu zranění obou řidičů a spolujezdkyně ve vozidle Fabia. Alkohol byl u obou řidičů negativní. Hmotná škoda byla celkem vyčíslena na 200 tisíc korun. Příčiny a okolnosti nehody zůstávají předmětem dalšího policejního vyšetřování.

Podvedená seniorka
Šumperk
– Ve středu 10. září kolem 8. hodiny ranní přijala telefonický hovor sedmaosmdesátiletá seniorka v bytě jednoho z domů na ulici Evaldově v Šumperku. Okradená žena byla přesvědčena, že se jedná o jejího syna, který jí žádal o půjčení finanční hotovosti na koupi vozidla. Ženě také sdělil, že si peníze převezme jeho známá, neboť je časově vytížen. Seniorka pak předala pro ni neznámé ženě 42 tisíc korun. Později zjistila, že šlo o podvod. Pachatelům nyní hrozí až dva roky za mřížemi. Policisté se případem zabývají a po zlodějích pátrají.

Vyčistil mu účet
Zábřeh
- Pouzdro s platební kartou, osobními doklady a klíči od bytu vytratil někdy 7. září 28letý muž v okolí baru na ulici Dvorská v Zábřehu. Věci měl v igelitovém pouzdře. Následně po několika dnech zjistil, že mu neznámý pachatel za pomocí ukradené karty vybral z jeho účtu 72 200 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání krádeže a po zloději pátrají.

Pergoly se nedočkal
Zábřeh
- Podezřelý ze zpronevěry je 36letý muž z Ústí nad Orlicí. Někdy v půlce července převzal od muže ze Zábřehu v několika splátkách finanční zálohu v celkové výši 48 500 korun na nákup stavebního materiálu a zhotovení díla. Opěrnou zeď ani pergolu však u rodinného domu nezhotovil a peníze utratil pro vlastní potřebu. Za jeho jednání mu nyní hrozí až dva roky ve vězení.

Řídila v podnapilém stavu
Zábřeh
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 41letá žena ze Zábřehu, která byla dne 9. září po dvaadvacáté hodině na náměstí Osvobození v Zábřehu kontrolována jako řidička vozidla Rover 22. U ženy byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 2, 08 promile alkoholu v dechu. Podezřelé byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Poškodil zařízení u železniční tratě
Šumperk
- Trestného činu poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 3. do 9. září u železniční trati vedle objektu PARS Nova Šumperk pomaloval dva sloupy. Dále vylomil plastový služební telefon. Tímto jednáním tak Správě železniční dopravní cesty Olomouce způsobil škodu kolem 40 tisíc korun.

Odcizil smrkové dřevo
Kouty nad Desnou
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 4. do 8. září v Koutech nad Desnou z volně přístupné plochy u Suchostránské cesty odcizil 30 kubických metrů smrkové kulatiny. Tímto jednáním způsobil škodu kolem 60 tisíc korun.

Nechal v autě sto tisíc a přišel o ně
Loučná nad Desnou
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který 9. září mezi šestnáctou a sedmnáctou hodinou na parkovišti v Loučné nad Desnou po rozbití zadního okénka odcizil ze zaparkovaného vozidla Toyota Landcruiser látkovou tašku. V odcizeném zavazadle měl poškozený notebook, firemní písemnosti, cestovní pas a finanční hotovost 100tisíc korun. Celkově tak pachatel způsobil škodu kolem 110 tisíc korun.

Odcizil výplně ze zábradlí
Sobotín
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 1. května do 8. září v obci Sobotín v místní části Rudoltice odcizil ze dvou mostů výplně zábradlí. Z prvního mostu odcizil devět polí a z druhého deset polí výplně mostního zábradlí. Celkově tak způsobil Ředitelství silnici a dálnic ČR škodu kolem 24 tisíc korun.

Přišel o vlečku za traktor
Chromeč
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který v době od 31. srpna do 5. září v obci Chromeč z volně přístupného prostoru odcizil odstavenou vlečku za traktor. Tímto jednáním tak majiteli způsobil škodu kolem 50 tisíc korun.

Byla mu odcizena peněženka
Šumperk
- Dne 8. září oznámil na policii v Šumperku 26letý muž z Postřelmova, že na autobusové zastávce na ulici Jesenické v Šumperku po dvacáté hodině mu neznámý pachatel odcizil ze zadní kapsy peněženku. V peněžence měl občanský a řidičský průkaz s finanční hotovostí 12 500 korun. Skutek je šetřen pro podezření z trestného činu krádeže věci při sobě.

Ukájel se na veřejnosti
Šumperk
- Z trestného činu výtržnictví je podezřelý 52letý muž z Hanušovicka, který v době od 3. do 5. září děsil ženy a dívky v Šumperku. Nejdříve na ulici Jeremenkově v Šumperku seděl v zaparkovaném vozidle Fiat Bravo na předním sedadle spolujezdce, kdy měl odhalené přirození. Zde ho spatřila 51letá žena, která událost oznámila na policii. Toho samého dne byl spatřen 17letou dívkou v sadech 1. máje v Šumperku, kde seděl na lavičce a sexuálně se ukájel. Následující den se vrátil na Jeremenkovu ulici, kde jej viděla 47letá žena v zaparkovaném fiatu, sedícího na předním sedadle spolujezdce, se sexuálně ukájet. Muž byl zadržen a v současné době okolnosti jeho jednání jsou předmětem šetření.

Neposkytl chodci první pomoc
Libivá
- Z trestných činů neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a řízení pod vlivem návykové látky je podezřelý 24letý muž z Lukavice. Ten dne v sobotu 6. září po páté hodině ranní v Libivé při průjezdu osobním vozidlem přehlédl chodce, kterého srazil. Následně narazil do zaparkovaného Peugeotu. Řidič po střetu zastavil, vystoupil z auta, ale když se k místu blížilo další vozidlo, opět nasedl a odjel, aniž by zraněnému chodci poskytl první pomoc. Zraněný 56letý chodec byl převezen se středně těžkým zraněním k ošetření do Fakultní nemocnice v Olomouci. Řidič byl vypátrán a zadržen v místě svého trvalého bydliště, kde vozidlo odstavil. Provedenou dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota 2, 42 promile alkoholu v dechu. Podezřelý byl zadržen a umístěn do policejní cely. Škoda na nabouraném Peugeotu činí 50 tisíc korun.

Ujel s kolem
Mohelnice
- Reklamní akce, kdy si zákazníci mohou nabízené zboží vyzkoušet, se nevyplatila prodejci v Mohelnici. Ten v neděli 7. září po patnácté hodině v tamním areálu autokempu v rámci promo akce půjčil jízdní kolo Specialized neznámému muži. Pak už neviděl ani kolo ani muže. Neznámý pachatel je stíhán pro trestný čin krádeže. Škoda činí kolem 155000 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.