ZPRÁVY

Z policejní linky - 16. týden

6. července 2014, 00:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 16. týden
  • Jízda pod vlivem alkoholu
  • Vloupání do zahradní chatky
  • Z chaty odnesl i 40 kilo cukru
  • Krádež nafty
  • Zmrzlinový stánek přilákal zloděje
  • Jezdil na motorce bez řidičáku, ale posilněný alkoholem
  • Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
  • Zákaz řízení a drogy
  • Odcizil zařízení střelnice
  • Muž v podmínce kradl

Jízda pod vlivem alkoholu
Šumperk
- V sobotu 5. července kolem druhé hodiny v noci zastavila hlídka Městské policie Šumperk řidiče na ulici Uničovská v Šumperku. Při kontrole byla provedena i dechová zkouška s pozitivním výsledkem. Proto hlídka na místo přivolala kolegy z Policie ČR. Policisté provedli opakovanou dechovou zkoušku, kdy bylo šestatřicetiletému řidiči naměřeno 1,38 promile alkoholu v dechu. Byl mu odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Vloupání do zahradní chatky
Postřelmov
- Někdy v pátek 4. Července se vloupal zloděj do zahradní chatky v obci Postřelmov. Po vypáčení dveří vnikl do chatky a z ní odcizil kamna na tuhá paliva, motorovou bubnovou a mechanickou ruční sekačku na trávu. Krádeží a poškozením způsobil zloděj majiteli celkovou škodu za 20 tisíc korun.

Z chaty odnesl i 40 kilo cukru
Kosov
- Někdy během posledních tří dní se vloupal zloděj do další chaty, a to v katastru obce Kosov, v oblasti Rasův důl. Po vypáčení dveří z chaty odcizil křovinořez, sekačku, aku vrtačku, 40 kilo cukru krystal, tranzistorové rádio, dalekohled, sekeru, plynový vařič s bombou. Dále si odnesl ještě malou placatku vypáleného alkoholu z jablek a sedmičku meruňkovice. Celkem zloděj majiteli způsobil škodu za 36 tisíc korun.

Krádež nafty
Staré Město
- V pátek 4. července během dne navštívil zloděj pozemek u chalupy ve Starém Městě, v části Chrastice. Zde stály dva traktory, u kterých poškodil palivové nádrže a odčerpal celkem 120 litrů nafty. Dále poškodil zámek na plechové skříni u vyvážecí soupravy, která byla zapojena za jedním traktorem, a z ní odcizil různé nářadí. To mu ještě nestačilo a demontoval propojovací kardanový hřídel mezi traktorem a vyvážecí soupravou. Celkem majiteli tímto jednáním způsobil škodu za 14 tisíc korun.

Zmrzlinový stánek přilákal zloděje
Rapotín
- Ze středy na čtvrtek vypáčil zloděj okno mobilního zmrzlinového stánku v Rapotíně na ulici Šumperská. Vnikl do stánku a zde vše prohledal. Zmrzlina jej asi nezaujala, ale lízátka byla velkým lákadlem, odnesl si jich celou stovku. Jako bonus si vzal i peníze, které našel ve stánku. Majitel celkovou škodu vyčíslil přes 8 tisíc korun.

Jezdil na motorce bez řidičáku, ale posilněný alkoholem
Šumperk
- Ve čtvrtek kolem čtvrt na jedenáct v noci jezdil v Šumperku a v okolí ulice Gen. Krátkého třiadvacetiletý muž na terénním motocyklu. Policejní hlídka, která jej zastavila, zjistila, že muž nemá řidičský průkaz. Dále, že motocykl nemá registrační značku a do třetice dechovou zkouškou bylo zjištěno, že řidič je posilněn alkoholem. Digitální stupnice měřícího zařízení se zastavila na čísle 2,01 promile alkoholu.

Dopravní nehoda pod vlivem alkoholu
Šumperk
- V úterý kolem jedenácté hodiny v noci došlo k dopravní nehodě v Šumperku na ulici Reissova. Řidička osobního auta Peugeot 106 jela po uvedené ulici ve směru od Nových domků na ulici Bratrušovská. Z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde narazila do zaparkovaného osobního auta značky Daewoo Matiz. Nárazem zaparkované vozidlo odsunula pravou částí do kovového oplocení u rodinného domu, čímž došlo k poškození zaparkovaného auta. Ve vozidle Peugeot, které řídila dvaadvacetiletá řidička, došlo k lehkému zranění dvou osob, sedících na zadním sedadle. Osoby byly převezeny k ošetření do nemocnice. Při nehodě se lehce zranila i samotná řidička, narazila si levou ruku. Při policejní kontrole bylo zjištěno, že žena u sebe nemá ani řidičský průkaz a dechovou zkouškou jí byly naměřeny 2,0 promile alkoholu. Při nehodě došlo ke škodě na obou vozidlech a na oplocení v celkové výši 55 tisíc korun. 


Zákaz řízení a drogy
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 23letý muž z Rudy nad Moravou, který 1. července po dvacáté hodině projížděl po ulici Jiřího z Poděbrad v Šumperku, kdy nereagoval na pokyn k zastavení a hlídce policie se snažil ujet. Řidič nebezpečnou jízdou projel Šumperkem a vjel na lesní cestu podél Hrabenovského kopce. Zde vozidlo zastavil a snažil se utéct. Následně byl policisty dostižen a za pomocí hmatů a chvatu zpacifikován. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že muž nevlastní řidičské oprávnění, má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do května 2015. Dále byl proveden test na alkohol, který byl negativní a test na drogy s pozitivním výsledkem na pervitin. Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely. Při zákroku podezřelý utrpěl hematom pod levým okem a policista si poranil pravou ruku.

Odcizil zařízení střelnice
Hynčice nad Moravou
- Trestného činu krádeže vloupáním se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. do 27. června po odstranění visacího zámku vnikl do bunkru na střelnici v Hynčicích nad Moravou. Objekt užívá myslivecké sdružení jako odpaliště terčů. Pachatel zde odcizil elektrické kabely a rozvodnu. Celkově tak způsobil škodu přes 9 tisíc korun.

Muž v podmínce kradl
Šumperk
- Trestného činu krádeže se dopustil 26letý muž z Rychnova nad Kněžnou, který 29. června na ulici Fialově v Šumperku z prodejny Penny odcizil balení kávy v hodnotě 149 korun. Muž se tohoto jednání dopustil i přesto, že byl v posledních letech řešen pro obdobnou majetkovou trestnou činnost a v současné době je v podmíněném trestu do dubna 2017.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.7.2014 18:51
Titulek: Dopravni nehoda Reissova
Autor: Lucik
74
Dobře mu tak s tím Daewoo, kdyby nebyl majitel líný a parkoval asi o deset metrů nahoře na tom parkovišti a necpal to auto pořad před barák,tak to nemá nabouraný! Díky němu se tam velmi špatně od kauflandu odbočuje, protože majitel je líny udělat par kroku navíc a postavit auto na parkoviste.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.