ZPRÁVY

Z policejní linky - 26. týden

28. června 2015, 20:00, téma Z POLICEJNÍ LINKY, BH
Z policejní linky - 26. týden
  Z bývalého hotelu odcizil televizory
 • Vysadil mu motor
 • Další řidič se zákazem řízení
 • Ke kácení nedala souhlas
 • Vběhla pod auto
 • Uřezal osmnáct stromků
 • Odcizil zahradní techniku
 • Policisté se zaměřili na řidiče
 • Vykradl hospodu
 • Odcizil věci z automobilu
 • Řidič pod vlivem alkoholu, vozidlo bez STK
 • Vozidlo zůstalo na špalcích
 • Zákaz řízení
 • Nadýchala přes 2, 78 promile

Z bývalého hotelu odcizil televizory
Loštice
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 25. do 26. června v obci Loštice vyšplhal na terasu, která je ve výšce tří metrů a neuzamčenými balkónovými dveřmi vnikl do objektu bývalého hotelu Střelnice. Následně prohledal jednotlivé místnosti a z pokojů, recepce a restaurace odcizil celkem osm televizorů. Celkově způsobil škodu kolem 80 tisíc korun.

Vysadil mu motor
Nový Malín
- Dne 27. června kolem dvanácté hodiny bylo oznámeno na policii, že jeden kilometr od letiště přistálo nouzově v řepkovém poli u Nového Malína ultralehké letadlo. Pilot uvedl, že ve výšce 80 metrů nad zemí mu z neznámých příčin vysadil motor a z tohoto důvodu musel nouzově přistát. Ke zranění 64letého pilota ze Zábřehu nedošlo, dechová zkouška byla negativní. Při přistání došlo k poškození podvozku a vrtule, kdy pilot nedokáže odhadnou výši škody. Nehodu si převzal inspektor z Ústavu pro odborně technické zjišťování příčin leteckých nehod.

Další řidič se zákazem řízení
Rapotín
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 31letý muž z Rapotína, který byl dne 25. června po deváté hodině ranní na ulici Šumperské v Rapotíně kontrolován jako řidič motorového vozidla Škoda Fabia. Následnou lustrací v evidenčním systému bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel Okresním soudem v Bruntále do února 2018. Podezřelý byl na místě zadržen.

Ke kácení nedala souhlas
Sudkov - Z trestného činu krádeže je podezřelý 36letý muž z Červené Vody, který dne 25. června přes den v katastru obce Sudkov vykácel kolem 50 vzrostlých borovic. Devětačtyřicetiletá majitelka pozemku, na kterém se stromy nacházely, vše oznámila na policii v Zábřehu, kdy uvedla, že ke kácení nedala souhlas. Škoda byla vyčíslena na částku kolem 100 tisíc korun. Za tento čin hrozí muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Vběhla pod auto
Šumperk
- Velké štěstí měla šestiletá dívenka, která ve středu 24. června krátce po devatenácté hodině vběhla přímo před přijíždějící auto. Nehoda se stala na přechodu pro chodce na ulici Bratrušovské v Šumperku. Holčička na parkovišti vystoupila z vozidla a rozběhla se k přechodu pro chodce. Na něj vběhla ve chvíli, kdy k přechodu z pravé strany přijíždělo osobní vozidlo Škoda Fabia. Řidička již nedokázala střetu zabránit a levou částí předního nárazníku do dívky narazila. Dívenka upadla na silnici. Naštěstí utrpěla jen lehké zranění, dle prvotního zjištění se jednalo o pohmožděniny na těle. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši asi jednoho tisíce korun.

Uřezal osmnáct stromků
Bludov
- V době od 19. do 21. června poškodil zatím neznámý pachatel v Bludově celkem 18 stromků. Čtyři stromky pachatel uřezal v zámeckém parku, osm ve Františkově aleji a šest v aleji na Bludovském kopci směrem na Bludoveček. Poškození škodu předběžně vyčíslili na 120 tisíc korun. Za trestný čin poškození cizí věci pachateli hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na jeden rok.

Odcizil zahradní techniku
Mohelnice
- V době od 21. do 23. června se vloupal neznámý pachatel do zahradního domku a přilehlé kůlny na pozemku v ulici Karla Čapka v Mohelnici. Z domku odcizil benzínovou sekačku a elektrickou pilku na teleskopické tyči a z kůlny pak postřikovač, elektrickou řetězovou pilu, elektrickou sekačku a elektrické plotové nůžky. Majitelka škodu předběžně vyčíslila na bezmála 18 tisíc korun. Za trestný čin krádeže pachateli hrozí mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policisté se zaměřili na řidiče
Hanušovice, Šumperk
- V úterý 23. června se policisté obvodních oddělení v Hanušovicích a v Šumperku a také policisté dopravního inspektorátu zaměřili na bezpečnost silničního provozu. V rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali celkem 330 vozidel a řešili 57 přestupků. Za přestupky policisté uložili blokové pokuty v celkové výši 15200 korun. Nejčastějším přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti a nevyhovující technický stav vozidel. Někteří řidiči pak dostali pokutu za telefonování za jízdy nebo neužití bezpečnostního pásu.

Vykradl hospodu
Nový Malín
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který v době od 21. do 22. června po vypáčení okna vnikl do restaurace Dřevák v obci Nový Malín. Hospodu prohledal a vypáčil uzamčený stolek u baru, ze kterého odcizil dva číšnické fleky s finanční hotovostí kolem 5200 korun. Dále odcizil vystavené cigarety různých značek v předběžné hodnotě 10 tisíc korun Kč. Celkově způsobil škodu kolem 25 tisíc korun.

Odcizil věci z automobilu
Šumperk
- Trestných činů krádeže vloupáním a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel, který dne 22. června po jedenácté hodině dopolední na parkovišti ulice Banskobystrické v Šumperku po vykopnutí okna u zadních pravých dveří vnikl do odstaveného vozidla Toyota Land Cruiser. Z automobilu odcizil koženou aktovku, mobilní telefon, digitální fotoaparát, dioptrické brýle a firemní razítka. Celkově způsobil škodu přes 67800 korun.

Řidič pod vlivem alkoholu, vozidlo bez STK
Mohelnice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 47letý muž z Liberce, který byl dne 22. června před třetí hodinou ranní v Mohelnici kontrolován jako řidič vozidla Kia Clarus. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem 1, 68 promile alkoholu v dechu. Dále bylo zjištěno, že vozidlo nemá platnou STK, ta byla platná do prosince 2014. Lustrací bylo zjištěno, že automobil je v převodu. Muž byl zadržen a převezen na obvodní oddělení k provedení policejních úkonů.

Vozidlo zůstalo na špalcích
Mohelnice
- Trestného činu krádeže se dopustil neznámý pachatel, který dne 21. června po třetí hodině ranní na parkovišti za tělocvičnou na ulici Spartakiádní v Mohelnici odmontoval a odcizil z vozidla Škoda Fabia čtyři litá kola. Vozidlo podložil šlapkami a šrouby k uchycení kol zanechal na místě. Celkově způsobil škodu kolem 20 tisíc korun. 


Zákaz řízení
Šumperk
- Z trestného činu maření úředního rozhodnutí je podezřelý 45letý muž z Opavy, který byl dne 21. června před třiadvacátou hodinou kontrolován na ulici Čsl. armády v Šumperku jako řidič vozidla Daewoo Matis. Provedenou lustrací v evidenčním systému bylo zjištěno, že muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel do dubna 2016. Dechová zkouška byla negativní. Podezřelý byl na místě zadržen.

Nadýchala přes 2, 78 promile
Janoslavice
- Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá 28letá žena z Úsova. Ta 20. června po dvacáté hodině řídila vozidlo Renault Megane z obce Bezděkov do Janoslavic. Před domem v Janoslavicích přejela obrubník a následně zastavila. Jeden z přítomných svědků cítil z řidičky alkohol, proto zavolal policii. Žena na místě setrvala do příjezdu policejní hlídky. Provedenou dechovou zkouškou bylo řidičce naměřeno 2, 43 promile alkoholu v dechu. Druhá dechová zkouška ukázala hodnotu 2, 78 promile alkoholu v dechu. K žádné škodě na majetku nedošlo. Podezřelá byla zadržena a umístěna do policejní cely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.