ZPRAVODAJSTVÍ

Z obřích skleníků mají lidé obavy

30. května 2017, 09:30, Jaroslav Kropáč
Třeština - Soukromý investor plánuje postavit v Třeštině na Mohelnicku obří skleníky. K tomu, aby mohl s realizací projektu začít, ale potřebuje souhlas obecních zastupitelů. A ten není jistý. Obyvatelé vesnice totiž mají strach, že je zelinářská výroba bude omezovat podobně, jako současný provoz bioplynové stanice.

 „Lidé mají obavy třeba z toho, že v noci budou skleníky zářit a špatně se jim bude spát. Také se bojí zvýšení dopravního provozu. Ačkoli nám zástupci firmy sdělili, že k nárůstu dopravy nedojde, po zkušenostech s provozem bioplynové stanice jim někteří občané nevěří,“ vysvětluje starosta Třeštiny František Laštůvka. Traktory, které třikrát do roka vozí do bioplynky sklizeň kukuřice, jsou pro obec obrovským zdrojem hluku. „Někdy se kvůli tomu ani nevyspíme,“ uvedl jeden z obyvatelů Třeštiny.

Největší v regionu


Podle informací Týdne na severu mají v Třešině vyrůst dva obří skleníky, každý o velikosti jednoho hektaru. Žádné jiné podobné zařízení dosud v regionu nefunguje, nejbližší pro pěstování rajčat je v Haňovicích na Olomoucku. „Do Haňovic chystáme zájezd, abychom v praxi viděli, jak celá technologie funguje a podle toho se rozhodli, zda projekt v naší obci podpoříme, nebo ne,“ dodává starosta Laštůvka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2017 15:43
Titulek: Nemůžete se zeptat jaký investor?
Autor: Josef H.
252
Přidat, pane Kropáči, přidat!
Reagovat
Datum: 30.5.2017 16:06
Titulek: Nakradené miliardy je třeba někde vyprat
Autor: Josef H.
198
V Třeštině smrdí bioplynka bývalého policajta a vrahouna patnácti lidí Vratislava Kutala Úsovsko a.s. / Úsovsko Agro s.r.o. / Bioplyn Třeština s.r.o. , správcují mu spolupracovníci Milek otec, Milek syn a magistr Tomáš Potěšil. Zdroj bioplynu kukuřičná siláž, seno a hnůj. Voli-či, zloději vám nesmrdí, nestydíte se co jste udělali z relativně normální české země za odporný zločinecký stát, kde vládnou velko-zloději a všechno jim tu patří.
Reagovat
Datum: 31.5.2017 08:31
Titulek: Re: Nakradené miliardy je třeba někde vyprat
Autor: Občan
67
201
Naco tolik žluči?
Reagovat
Datum: 1.6.2017 06:50
Titulek: Re: Nakradené miliardy je třeba někde vyprat
Autor: Martina
132
215
...nejenom žluči, ale i hloupých a nepravdivých informací.....
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2 permanentky na ŠUMPERSKÝ MAJÁLES, který se uskuteční ve dnech 11. a 12. května a zahrají na něm kapely PSH, O5 A RADEČEK, JAKUB DĚKAN BAND a další. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na majáles zadarmo.


Soutěžní otázka:

Co znamená zkratka PSH?

A) Pózeři stříkaj hoboje
B) Po smrti hlad
C) Peneři strýčka Homeboye

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G klubu Domu kultury Šumperk, vyhráli Marie Karafiátová ze Zábřeha, Marcela Musilová ze Šumperka, Jana Holinková z Bludova, Václav Pěček z Loučné nad Desnou a Petr Tkadlec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).