ZPRÁVY

Z motivačního programu ELEKTROWIN nejvíce získaly Vikýřovice

15. května 2012, 17:38, red
Vikýřovice – Jeden z nejtučnějších finančních příspěvků z motivačního programu ELEKTROWIN, zaměřeného na zpětný odběr elektrospotřebičů, putoval do Vikýřovic. Obec pak mohla pořídit čtyři kontejnery na elektroodpad. Do programu se loni zapojilo celkem jedenáct obcí z Olomouckého kraje. Do svých rozpočtů tak získaly přes 465 tisíc korun.

„Celkem jsme obdrželi 58 tisíc korun. Kontejnery byly umístěny na stanovištích, kde mohou lidé odkládat vyřazené drobné elektrospotřebiče jako jsou žehličky, malé mixery či varné konvice,“ říká Helena Feltlová z Obecního úřadu ve Vikýřovicích.

Základním cílem motivačního programu je přitom zkvalitnění zpětného odběru elektrozařízení, tedy lepší dostupnost a obslužnost sběrných dvorů a zabezpečení sběrných míst proti nechtěným návštěvníkům. „Kromě malých kontejnerů obce nejčastěji kupovaly kamerové systémy, vysokozdvižné vozíky nebo manipulačních prostředky,“ dodává Tereza Ulverová, ředitelka provozního oddělení ELEKTROWIN.

Základním předpokladem pro čerpání finančních prostředků z motivačního programu je uzavření smlouva o zajištění zpětného odběru. Na základě splněných kritérií, přičemž výtěžnost velkých a malých elektrozařízení patří mezi ta nejdůležitější, mohou obce žádat o příspěvek dvakrát ročně. Maximální čerpatelná částka na obec a rok činí 100 tisíc korun. Žádost o vyplacení odměny mohou podávat až do 15. února 2013.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).