ZPRÁVY

Z motivačního programu ELEKTROWIN nejvíce získaly Vikýřovice

15. května 2012, 17:38, red
Vikýřovice – Jeden z nejtučnějších finančních příspěvků z motivačního programu ELEKTROWIN, zaměřeného na zpětný odběr elektrospotřebičů, putoval do Vikýřovic. Obec pak mohla pořídit čtyři kontejnery na elektroodpad. Do programu se loni zapojilo celkem jedenáct obcí z Olomouckého kraje. Do svých rozpočtů tak získaly přes 465 tisíc korun.

„Celkem jsme obdrželi 58 tisíc korun. Kontejnery byly umístěny na stanovištích, kde mohou lidé odkládat vyřazené drobné elektrospotřebiče jako jsou žehličky, malé mixery či varné konvice,“ říká Helena Feltlová z Obecního úřadu ve Vikýřovicích.

Základním cílem motivačního programu je přitom zkvalitnění zpětného odběru elektrozařízení, tedy lepší dostupnost a obslužnost sběrných dvorů a zabezpečení sběrných míst proti nechtěným návštěvníkům. „Kromě malých kontejnerů obce nejčastěji kupovaly kamerové systémy, vysokozdvižné vozíky nebo manipulačních prostředky,“ dodává Tereza Ulverová, ředitelka provozního oddělení ELEKTROWIN.

Základním předpokladem pro čerpání finančních prostředků z motivačního programu je uzavření smlouva o zajištění zpětného odběru. Na základě splněných kritérií, přičemž výtěžnost velkých a malých elektrozařízení patří mezi ta nejdůležitější, mohou obce žádat o příspěvek dvakrát ročně. Maximální čerpatelná částka na obec a rok činí 100 tisíc korun. Žádost o vyplacení odměny mohou podávat až do 15. února 2013.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.