ZPRÁVY

Z lomu budují bikepark, otevřít ho chtějí v září

14. července 2015, 12:00, bav
Zábřeh - Zatím jezdí trénovat do Šumperka, od letošního září už by mohli využívat vlastní areál. Členové občanského sdružení pro příznivce terénních a horských kol zábřežský Utopia Bikes se snaží o přírodní bikepark už několik let. Paradoxně teprve kanalizace pomůže areál dokončit. Autoři projektu využijí navážky zeminy, která po výkopech kanálů zbyla.

 „Na dotaci jsme nedosáhli, budujeme tedy z vlastních zdrojů a díky sponzorům, kteří nad areálem převzali patronát,“ řekl k záměru předseda Radomír Huf, bikrosový mistr republiky v kategorii veteránů. Se synem Martinem, juniorským mistrem, testují zatáčky a terénní nerovnosti tras budoucího BMX a MTB parku téměř každý večer. Bikepark vzniká z bývalého lomu na Skaličce v blízkosti vody a lesa. Organizátoři slibují zpevněný povrch i odpovídající zázemí. Otevřít by chtěli už letos na podzim, a to prvním veřejným závodem. Budoucnost počítá až se stovkami závodících. „Měl by to být areál pro všechny, kteří se o kolo a jízdu na něm zajímají,“ řekl k záměru Vladimír Vysocký, zakládající člen klubu. „Areál nabídne U-rampu, terénní nerovnosti nebo trasy pro dětská odrážedla. Do budoucna pak propojení s již vybudovanou cyklostezkou podél trati v Lupěném a parkem u bývalých kasáren. Chtěli bychom sem postupně dostat nejen regionální závody, ale také Moravskou bikrosovou ligu nebo některý z mistrovských seriálů,“ dodává Vysocký.
„Kdy areál dokončíme, zatím není jasné. Záleží na tom, kolik a zda získáme dotací a samozřejmě také na přístupu města, které našemu záměru doufám zůstane i nadále příznivě nakloněné," věří Huf. Celkové nálady činí zhruba 1,8 miliónů korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.7.2015 22:08
Titulek: ...ze zlata
Autor: tvoja matka
38
144
Dotace, to jo:))) čumím, a kdyby ještě někdo (z VHZ) odečetl zhotoviteli skládkovné z rozpočtu, tak máte ten bikepark...
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.