SPORT

Z Klášterce do Horních Studének za dvanáct minut? ŽÁDNÝ PROBLÉM! Cyklistický rekord na Masnou horu letos odolal

23. srpna 2017, 14:00, Petr Fišer
Horní Studénky - Každému běžnému smrtelníkovi se orosí čelo. Pokořit stoupání mezi Kláštercem a Horními Studénkami nedokáže v adekvátním tempu jen tak někdo. Na úseku dlouhém 5,5 kilometru se celkové převýšení blíží vražedné hodnotě kolem 275 metrů. Nejlepší z nejlepších v cyklistické časovce na Masnou horu se ke studénskému kostelu vyškrábou za necelých dvanáct minut!

 Jedenáctý závod letošního ročníku Moravského poháru se dožil šestadvacátého pokračování. „Zakládali jsme ho hlavně pro zpopularizování cyklistiky. Dnes už je kol dostatek a vyrábí se z unikátních materiálů. S tehdejší dobou se to nedá vůbec srovnávat,“ vrátil se do minulosti ředitel Miroslav Rýznar.
Během největšího rozmachu se do stále populárnější časovky zapojovalo přes 180 nadšenců. Letos se jich pustilo do náročného boje o stovku méně. „Je to všeobecná realita. Přibyla horská kola a akcí je daleko víc. Někdy to bývá tak nabité, že si v jeden den vzájemně konkuruje hned několik závodů a startovní listiny se zákonitě rozmělní. Navíc se dá v posledních letech mluvit o klesajícím trendu. Byly roky, kdy se do Moravského poháru přihlásilo 400 cyklistů. Dnes si o takových počtech můžeme nechat jen zdát. Kvůli menšímu zájmu, zvláště ze strany mladších jedinců, se musely první dvě mužské kategorie spojit dohromady,“ nechal nahlédnout pod pokličku Rýznar.
Traťový rekord o hodnotě 11 minut a 12 vteřin v prázdninovém termínu odolal. Nemalou roli v tom sehrál nepříjemný protivítr. Masnou horu, jak starousedlíci z Horních Studének tamnímu kopci říkají, zdolal v nejrychlejším čase Ondřej Nevídal.
I když je další ročník minulostí jen několik dní, organizátoři už s předstihem myslí na další. „Pořádat v současné době cyklistický závod je čím dál složitější. Potřebujete řadu souhlasů od policie a dopravního úřadu. Protože by nás uzavření traťového úseku přišlo na nemalé peníze, závodíme za plného provozu. Souběžně s námi se jel na stejném místě i etapový Závod míru pionýrů a k tomu, aby nám posvětily obě akce, se musela vynaložit spousta úsilí. Z různých důvodů nám totiž dávají povolení jen velmi neradi,“ posteskl si Miroslav Rýznar.

VÝSLEDKY

KATEGORIE B: 1. Nevídal (Puskinak.cz) 11:50,67, 2. P. Daniel (Polička) 11:56,12, 3. Drábek (Svitavy) 12:36,07.
KATEGORIE C: 1. Gotthard (Brno) 13:22,74, 2. Janů (Silný team Uničov I.) 13:32,68, 3. Chaloupka (Cycloracing Team) 13:33,62.
KATEGORIE D: 1. P. Novák (Vysoké Mýto) 12:56,92, 2. Trochta (Cycloracing Team) 13:34,22, 3. Baran (SK Bagbike) 14:13,12.
KATEGORIE E: 1. Kalousek 14:05,69, 2. Polcer 14:09,14, 3. Šenk (všichni Silný team Uničov I.).
ŽENY: 1. Mrkvicová (Roso) 15:15,69, 2. Vicencová (Cycloracing Team) 17:58,16, 3. Třasáková (Cykloprofi Team) 17:58,16.
DRUŽSTVA: 1. Silný team Uničov I., 2. Cycloracing Team, 3. Litomyšl, 4. Silný team Uničov, 5. C.S.C. Šumperk, 6. CS Víno Karabina Šumperk, 7. Stará Ves. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 1.9.2017 11:02
Titulek: Re: Jsou to borci
Autor: Anonym
Vyzkoušej třeba Dlouhé stráně - horní nádrž (můžeš si vybrat ze 3-4 možných cest)
nebo Praděd?
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.