KULTURA

Z divadla odchází pět herců

25. srpna 2010, 21:36, téma DIVADLO, Stanislava Marešová
Z divadla odchází pět herců Šumperk - Na konci srpna zveřejnilo Divadlo Šumperk tiskovou zprávu, podle níž před začátkem sezony 2010/2011 odchází hned pět herců.
"Přestupy hýbou nejen světem sportu, ale i v divadlech čas od času dochází k obměně. Na konci sezóny soubor opustí z vlastní vůle hned čtyři herci," okomentovalo Divadlo Šumperk odchod čtyř herců. Ze Šumpeka po roce odchází Vojtěch Lipina. Spolu se svou kolegyní Vendulou Fialovou, která byla posilou divadla v bouřlivém roce 2008, našli  oba  nové angažmá v Olomouckém divadle. 

I další dva herci byli z těch, co v roce 2008 po výměně ředitelů / příchod MgA. Reného Sviderského pozn. redakce -  více v článku z archivu ZDE/  za hlasité nedůvěry veřejnosti střídali v Šumperku ostřílené bardy - Kláru Hanušovou, Zdeňka Stejskala, Lucii Réblovou, Alexandra Stankuše a hlavně diváky milovaného barda Vladimíra Gottwalda, kteří byli odejíti. Lukáš Matěj a Václav Vítek přišli v roce 2008 a v Divadle Šumperk si zahráli řadu pěkných rolí. Lukáš Matěj ztvárnil například  titulní roli prosťáčka kradoucího státní poklad v Matěji Poctivém a dále například Kalibána v Bouři nebo Watsona v Případech Sherlocka Holmese. Ze Šumperka odchází hrát do Horáckého divadla v Jihlavě. Jeho kolega Václav Vítek, který byl diváky obdivován za hlaví roli Nikoly Šuhaje loupežníka v Baladě pro banditu a zazářil v originálním ztvárnění  Zániku samoty Berhof, posílí od příští sezóny herecký soubor v brněnském divadle pro děti Polárka. 


Na uvolněná místa nastoupí Markéta Kalužíková, Ondřej Brett, Tomáš Krejčí a Matěj Kašík. "Všechny podrobněji představíme v září," slibuje divadlo.

A  jak se ukázalo, odcházejícím hercům není konec, svůj odchod oproti plánu oznámila na konci sezony i Lenka Košťáková. "Jde do Prahy za svým životním partnerem, který tam získal práci, která se "neodmítá". Do souboru na uvolněné místo nastoupí Vendula Nováková, absolventka Janáčkovy konzervatoře," okomentovalo tuto změnu Divadlo Šumperk. 

Kdo obohatí ansámbl Divadla Šumperk?


Markéta Kalužíková

 


                                                                                                                                              Ondřej Brett

 


Tomáš Krejčí

 

                                                                                                                                                Matěj Kašík


Vendula Nováková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.8.2010 14:34
Titulek: tak to mate
Autor: kubelik
254
232
...tak to mate, napred vyhodite dobre a stale herce a pak ti novi, vami vyvoleni odchazi sami, protoze jim sumperske divadlo neni dost dobre.
Reagovat
Datum: 26.8.2010 15:50
Titulek: kuk
Autor: Pudr a benzín
314
237
Mladým hercům se nedivím. Šumperk není Praha, tady vydrží jen srcaři. Šumperk, maloměsto se vším co k tomu náleží. Pokud si mladý herec nevytvoří k místu nějaký hlubší poměr, odchází, především k vůli sobě, aby se tu nezalknul, na tom není nic nepochopitelného. Na rozhodnutí odejít jinam nemá vliv dokonce ani režisér, či dramaturg. Přeji těm hledačům štěstí hodně trpělivosti, neboť kdo hledá nezlobí...
Reagovat
Datum: 26.8.2010 20:13
Titulek: Bez titulku
Autor: Igor
236
280
Možná by to chtělo spíš zauvažovat nad tím, zda v šumperské divadlo nabízí hercům nové hry, nové režiséry = dobré hry, dobré režiséry. Dramaturgicky to divadlo připomíná opravdu maloměsto, což je hrozná škoda. Asi nejsou peníze na dobrého dramaturga a dokud se to nezmění, divadlo bude trpět a ztrácet i herce. Je mi z toho smutno...
Reagovat
Datum: 27.8.2010 20:27
Titulek: Ansabl ???
Autor: Gigi
254
209
Věřím, že jde jen o "překlep". Když už tak "ansámbl" - od franc. "ensemble".
Reagovat
Datum: 28.8.2010 14:26
Titulek: Re: Ansabl ???
Autor: rejdakce
289
270
Děkujeme za upozornění, chybu jsme opravili.
Reagovat
Datum: 27.8.2010 22:11
Titulek: Bez titulku
Autor: Nef
248
244
Děkuju odcházejícím hercům. Přeju jim hodně úapěchů v životě i na nových působištích.
Jsem ráda, že u nás zůstávají Olga Kaštická a Bohdana Pavlíková. Obou hereček si vážím a fandím jim.
Snad se u nás bude novým hercům líbit a vydrží u nás déle - přeju jim "zlomte vaz" :o).
Reagovat
Datum: 29.8.2010 11:21
Titulek: V Brně je jí dobře
Autor: Mahler
289
255
Barbora Seidlová(29)vysvětluje v televizním týdeníku TV Pohoda č.35 proč se odstěhovala z Prahy do Brna... "Co Vám v Praze nejvíc vadilo? Když se rozhodnu někde být, nehledám na tom chyby. Ale je pravda, že Prahu všichni používají a okrádají nechtějí jí nic dát. Do Prahy se lidé vydávají za vidinou komerčního úspěchu a vlastního zisku. Na Praze jim nezáleží. Naproti tomu v Brně žijí lidé, kteří ho mají rádi. Jaký byl ten poslední impulz, po kterém jste začala balit? První a nejsilnější impulz bylo právě zmiňované divadlo, které mi dává prostor tvořit, vyjádřit se a radovat z práce, kterou dělám. Nepovažuji za tak důležité měnit místa, jako měnit sebe, bez ohledu na to, kde se to děje. V Brně pro to mám skvělé podmínky."
Reagovat
Datum: 29.8.2010 18:46
Titulek: Re: V Brně je jí dobře
Autor: aNONYM
244
267
Zaujal mě její názor: „Kolikrát si říkám, proč jsem se musela narodit zrovna v Čechách, když kdekoli jinde je to lepší. Moje heslo je všude dobře, doma nejhůř".
Reagovat
Datum: 29.8.2010 19:00
Titulek: Co je s nimi?
Autor: aNONYM
222
241
Kde vůbec skončili Klára Hanušová, Zdeněk Stejskal, Lucie Réblová, Alexandr Stankuš a Vladimír Gottwald? Nevíte někdo?
Reagovat
Datum: 2.9.2010 15:50
Titulek: Re: Co je s nimi?
Autor: bNONYM
263
225
například p.Gottwald má zákaz vstupu do divadla na příkaz ředitele. Další herci buď znechuceni odešli nebo dostali vyhazov. Kniha hostů prochází hustým sítem cenrůry a kvalita rapidně klesá. To je ovšem jenom špičička ledovce, videt pod pokličku tak člověk pozvrací stěnu.
Kam to spěje? Kdo ví... třeba po komunálních volbách k lepšímu ;)
Reagovat
Datum: 2.9.2010 16:47
Titulek: Re: Co je s nimi?
Autor: aNONYM
236
233
díky za reakci, ale mě spíš zajímalo, kde ti, na které jsem se ptal, v současnosti působí, ve kterých divadlech
Reagovat
Datum: 2.9.2010 18:24
Titulek: Re: Co je s nimi?
Autor: bNONYM
214
223
stačí vygooglovat, případě vyFacebookovat a zeptat se přímo.. na jejich strastiplnou cestu tam i ven během vlády Kazimíra
Reagovat
Datum: 5.9.2010 10:34
Titulek: hoši, hoši, hoši...
Autor: Mahler
310
243
Zákaz vstupu pro pana Gottwalda do divadla je velmi zábavný kousek, doufám, že nějakým způsobem doložitelný...Velmi nevšední věci se dovídám. Je tomu opravdu tak, jak píšeš? Můžeš naznačit, co se ukrývá pod špičkou ledovce, nebo nesmíš ani naznačovat? Kolem šumperského divadla obkroužila jakási zvláštní aura. Od požáru z devadesátých let vystupuje z jícnu jen negativní energie, čím to? Možná jsou v základem zabetonované čarodějnice, nebo je to jinak? Nejspíš o tom někdo napíše novou divadelní mikrokomedii. Rád přijdu.
Reagovat
Datum: 22.9.2010 09:42
Titulek: Bez titulku
Autor: Katka Sedláčková
233
258
Divadlo dostává pěkně na frak ! Na premiéře prvního předstevní sezóny (Eskymo je Welzl) bylo poloprázdné hlediště.Pořád jsem doufala, že se třeba 5 minut po začátku rozrazí dveře a ten zbytek dorazí. Z třetí lóže na to koukal ten, který tuto zkázu zařídil. A z hloučku lidí i ten , který mu toto vše toleruje. Ani se mladým nedivím, že utekli. Třeba mají jen šestý smysl...
Reagovat
Datum: 22.9.2010 21:53
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: bNONYM
258
237
Nejenom herci cítěj zkázu i "ten" si podal přihlášku do jiného divadla. Taktika spálené země :-D po nás potopa aneb kam vkročí 10 let tráva neroste. Jinak Welzl představení velice vydařené
Reagovat
Datum: 23.9.2010 08:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Katka Sedláčková
245
184
Opravdu ????? Tak snad mu jen popřát hodně štěstí a s pánembohem.
Reagovat

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky v hodnotě 390 korun na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářek, které půjdou na festival zadarmo.


Soutěžní otázka:

Kolikátý roční festivalu Být ženou se letos v Šumperku koná?

A) druhý
B) třetí
C) čtvrtý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert hanácké kapely STRACENÉ RÁJ, který se uskuteční v pátek 18. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Marcel Krmíček ze Zábřeha, Martin Petřek z Libiny, Alena Zbíralová z Leštiny, Zdeněk Vavřiník ze Šumperka a Jitka Klaclová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).