ZPRAVODAJSTVÍ

Z hospody odjeli autem. Domů došli pěšky

28. srpna 2018, 16:00, bav
Zábřeh, Hoštejn – Trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky čelí 21letý mladík z Hoštejna. Poté, co s kamarády strávil večer v jedné z místních heren, nechtělo se mu domů pěšky, a tak i přes konzumaci alkoholu usedl za volant. Městské strážníky na něj upozornily záběry z kamerového systému.

 „Dozorčí služba zaznamenala tři mladíky, jak jdou směrem k autu. Protože vypadali rozjařile, rozhodli se je strážníci zkontrolovat, zda nejsou pod vlivem alkoholu,“ popsal v podstatě náhodný policejní zásah velitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava.
Podezření se potvrdilo, mladík nadýchal 1, 44 promile. Řidičský průkaz strážníkům předložit nemohl, ukázalo se totiž, že žádný nevlastní.
„Hlídka jela podezřelému vozidlu naproti, spatřila ho poblíž ulic Valová a Sušilova,“ doplnil Doubrava podrobnosti zásahu s tím, že strážníci nakonec za použití majáků a předního výstražného signálu STOP vozidlo zastavili. Řidič na výzvu zareagoval, zastavil vozidlo a přiznal tři piva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.8.2018 21:52
Titulek: "Domů šli pěšky"?
Autor: Jarda
29
A proč teda čerti brali ožralého kamaráda a chtěli po něm dokonce dechovou zkoušku, který se TAKY PĚŠKY (resp. na in-line bruslích) vracel ze zábavy? Žádný zákon nezakazuje chodcům pohyb v silničním provozu pod vlivem alkoholu.
Reagovat
Datum: 29.8.2018 13:02
Titulek: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re: "Domů
Autor: Tomámedneskamládež
37
Běž se nechat rovnou sebrat ty troubo. Účastník provozu na pozemních komunikacích je každý, kdo se přímým způsobem účastní provozu na pozemních komunikacích.
Chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3 , psa a podobně.

Reagovat
Datum: 29.8.2018 16:16
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Jenda Benda
29
Jeden o koze, druhý o voze.
Reagovat
Datum: 29.8.2018 20:46
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Jarda
23
Jsou účastníci provozu na pozemních komunikacích, kteří nemají zakázaný alkohol, a to jsou chodci a spolujezdci. Chodec může vypít klidně litr vodky a vyrazit do provozu z hospody směr domů. Žádný zákon mu to nezakazuje. U řidičů je to samozřejmě jinak. Proto nechápu, proč čerti chtěli dechovou zkoušku u chodce (bruslaře), který ji samozřejmě odmítl.
Reagovat
Datum: 30.8.2018 21:41
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Tomámedneskamládež
31
Podle zákona může policie přikročit k dechové zkoušce u chodce v případě, kdy je důvodné podezření, že je jako účastník provozu pod vlivem. Takže pokud si to štrykoval a ohrožoval bezpečnost, tak nejenže měla PČR právo dýchnout, ale i povinnost ho sebrat, aby neohrožoval.


Reagovat
Datum: 31.8.2018 21:18
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje.
Autor: Jarda
25
To ale být chodec pod vlivem může, a to naprosto legálně. Proto chodec má právo odmítnout dechovou zkoušku, stejně jako řidič. Ale na rozdíl od řidiče mu nehrozí pokuta až 50.000,- Kč. Nebo existuje snad jiná legální možnost dopravit se domů z hospody "po svých", když ani autobusáci ožraly neberou?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.