ZPRAVODAJSTVÍ

Z hospody odjeli autem. Domů došli pěšky

28. srpna 2018, 16:00, bav
Zábřeh, Hoštejn – Trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky čelí 21letý mladík z Hoštejna. Poté, co s kamarády strávil večer v jedné z místních heren, nechtělo se mu domů pěšky, a tak i přes konzumaci alkoholu usedl za volant. Městské strážníky na něj upozornily záběry z kamerového systému.

 „Dozorčí služba zaznamenala tři mladíky, jak jdou směrem k autu. Protože vypadali rozjařile, rozhodli se je strážníci zkontrolovat, zda nejsou pod vlivem alkoholu,“ popsal v podstatě náhodný policejní zásah velitel Městské policie Zábřeh Václav Doubrava.
Podezření se potvrdilo, mladík nadýchal 1, 44 promile. Řidičský průkaz strážníkům předložit nemohl, ukázalo se totiž, že žádný nevlastní.
„Hlídka jela podezřelému vozidlu naproti, spatřila ho poblíž ulic Valová a Sušilova,“ doplnil Doubrava podrobnosti zásahu s tím, že strážníci nakonec za použití majáků a předního výstražného signálu STOP vozidlo zastavili. Řidič na výzvu zareagoval, zastavil vozidlo a přiznal tři piva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.8.2018 21:52
Titulek: "Domů šli pěšky"?
Autor: Jarda
28
A proč teda čerti brali ožralého kamaráda a chtěli po něm dokonce dechovou zkoušku, který se TAKY PĚŠKY (resp. na in-line bruslích) vracel ze zábavy? Žádný zákon nezakazuje chodcům pohyb v silničním provozu pod vlivem alkoholu.
Reagovat
Datum: 29.8.2018 13:02
Titulek: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re: "Domů
Autor: Tomámedneskamládež
37
Běž se nechat rovnou sebrat ty troubo. Účastník provozu na pozemních komunikacích je každý, kdo se přímým způsobem účastní provozu na pozemních komunikacích.
Chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3 , psa a podobně.

Reagovat
Datum: 29.8.2018 16:16
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Jenda Benda
27
Jeden o koze, druhý o voze.
Reagovat
Datum: 29.8.2018 20:46
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Jarda
21
Jsou účastníci provozu na pozemních komunikacích, kteří nemají zakázaný alkohol, a to jsou chodci a spolujezdci. Chodec může vypít klidně litr vodky a vyrazit do provozu z hospody směr domů. Žádný zákon mu to nezakazuje. U řidičů je to samozřejmě jinak. Proto nechápu, proč čerti chtěli dechovou zkoušku u chodce (bruslaře), který ji samozřejmě odmítl.
Reagovat
Datum: 30.8.2018 21:41
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje. Re:
Autor: Tomámedneskamládež
31
Podle zákona může policie přikročit k dechové zkoušce u chodce v případě, kdy je důvodné podezření, že je jako účastník provozu pod vlivem. Takže pokud si to štrykoval a ohrožoval bezpečnost, tak nejenže měla PČR právo dýchnout, ale i povinnost ho sebrat, aby neohrožoval.


Reagovat
Datum: 31.8.2018 21:18
Titulek: Re: Třeba se ta blbost provozem i vyselektuje.
Autor: Jarda
23
To ale být chodec pod vlivem může, a to naprosto legálně. Proto chodec má právo odmítnout dechovou zkoušku, stejně jako řidič. Ale na rozdíl od řidiče mu nehrozí pokuta až 50.000,- Kč. Nebo existuje snad jiná legální možnost dopravit se domů z hospody "po svých", když ani autobusáci ožraly neberou?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.