KULTURA

Young Rock Fest v Šumperku představí rockerskou omladinu

31. října 2009, 21:31, rejdakce
Šumperk - Hudební škola YAMAHA Šumperk zve na svůj podzimní Young Rock Fest.
Po dvou úspěšných ročnících festivalu mladých rockových kapel SUMMER IN THE CITY se letos v pátek 6. listopadu v sále šumperského H-KLUBU ve 20 hod. rozjede nástupnická akce YOUNG ROCK FEST. Hudební škola Yamaha tak dává často první příležitost začínajícím kapelám k veřejnému vystoupení, neboť se již řadu let kromě jiného věnuje i výchově mladých rockerů. Většinu účinkujících také tvoří současní nebo bývalí žáci Hudební školy Yamaha a v minulých letech zde odstartovaly dnes již poměrně známé kapely Koblížci, Flower Power a další.

Změna názvu akce byla nutná, neboť se z organizačních důvodů nepodařilo fesťáček uskutečnit tradičně uprostřed léta na nádvoří H-klubu a nový název je opravdu výstižný – věk účinkujících muzikantů 15 - 19 let je skutečně teenagerovský. Kdo tedy vystoupí?

THE IDIOTS  - punk-rock ze Šumperka, jejich první hudební pokusy začínají po Silvestru 2008, nicméně dnešní sestava se zformovala 24.6.2009, civilní jména nemáme k dispozici, takže – „Šnek“ (voc, g), „StenyCZ“ (g), „Kallis“ (bg) a „Folťas“ (dr).
http://bandzone.cz/theidiots

TRUBADOORS
- punk-rock ze Zábřeha, hrají od roku 2007 po složitých změnách v názvu i obsazení se mi podařilo z webovky rozluštit, že kapelu dnes tvoří – Vašek „Kozel“ Janhuba (voc), Martin „Špinzač“ Špička (g), Marek „Marn“ Kulíšek (g, voc), Adam „Hdm“ Héda (bg, voc) a Michal „Mižu“ Němec (dr).
http://bandzone.cz/trubadoors

ELEKTRICKÝ ODPOR  - revival-rocková kapela z Bludova, vznikla roku 2007, hrají klasický český zábavový rock, z velké části přejaté písničky, ovšem už se prý jim rýsují některé podněty pro tvorbu vlastních skladeb, obsazení Mira Kočík (voc), Jan Pavlík ( g), Filip Horký (g), Tomáš Válka (kb), Olga Hlavinková (bg) a Tomáš Pavlík (dr).
SPHERE (http://bandzone.cz/sphere) - šumperská thrash-metalcore formace působící od léta 2008 ve složení Michael "Prchys" Prchal (voc), Petr Šuška (g), Jaroslav Fojtík (g), Kuba "Kubikula" Machoň (bg) a Jan "Datel" Eliáš (dr).
http://bandzone.cz/elektrickyodpor

EASING DAZE  - rock'n'roll-punk ze Šumperka, na své webovce sice tvrdí, že „hrají hudbu, která nikoho nezajímá...“, ale tomu se určitě nedá moc věřit, neboť už mají za sebou několik úspěšných vystoupení. Kapela vznikla na konci roku 2007 a po četných změnách se obsazení ustálilo na těchto postech – Joe Care (voc, g), „Číča“ (voc, bg) a Nikos Mistakidis (dr).
http://bandzone.cz/easingdaze

Na závěr vystoupí organizátoři a hostitelé OMICRON (www.omicronrock.wz.cz), a to nejen jako učitelé mnohých vystupujících, ale doslova jako „tátové rocku“, neboť bubeník kapely Easing Daze Nikos Mistakidis je synem bubeníka Omicron Míti Mistakidise. Sestava Omicron – Tom Ospálek (voc, g), Jiří Horáček (kb), Ivan Drimaj (bg, voc) a zmíněný již bubeník Míťa Mistakidis.


AKCE SE KONÁ:  H-klub Šumperk v pátek 6.11.2009 ve 20:00.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.