KULTURA

XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

8. srpna 2007, 19:38, www.sumperk.cz
XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk - Od středy 15. srpna do pondělí 20. srpna 2007 proběhne v Šumperku již sedmnáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk.

 Na pěší zóně, u radnice, v letním divadle u Vily Doris a na malé scéně „U sovy“ bude možné shlédnout soubory z Polska, Srbska, Ruska (Baškirska), Číny, Mongolska, Kypru, Indie, Egypta, Mexika, Kuby, Bulharska, nebudou chybět ani české a moravské folklorní soubory. 


Program bude zahájen ve středu 15.srpna.2007 v 18:00 hodin vystoupením souborů z Kuby na malé scéně. Čtvrtek se ponese v duchu dožínek a dechové hudby, od 15:30 hodin půjde pěší zónou dožínkový průvod, následovat budou oblastní dožínky a odpoledne se zakončí přehlídkou dechových hudeb. Páteční již celodenní program bude zahájen v 9:30 hodin na malé scéně, následovat budou vystoupení dětských folklorních soborů, v letním divadle si od 18:30 budeme moci vyslechnout koncert zahraničních hostů, ve 22:30 se program zakončí slavnostním ohňostrojem.


V sobotu zástupce všech souborů přijme na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož, následovat bude představení hostů před radnicí, pěší zóna se promění v „Roztančenou ulici“ a celodenní program vystoupení domácích a zahraničních folklorních souborů, přehlídky lidových krojů a tvořivosti se zakončí tradiční veselicí. Ve folklorním duchu budou také nedělní a pondělní vystoupení českých, moravských i zahraničních souborů, hudební setkání všech zúčastněných souborů i závěrečný festivalový pořad „Leť, písničko leť!“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 16.8.2007 10:54
Titulek: Re: www stránky
Autor: Ho
s
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.