KULTURA

XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

8. srpna 2007, 19:38, www.sumperk.cz
XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk - Od středy 15. srpna do pondělí 20. srpna 2007 proběhne v Šumperku již sedmnáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk.

 Na pěší zóně, u radnice, v letním divadle u Vily Doris a na malé scéně „U sovy“ bude možné shlédnout soubory z Polska, Srbska, Ruska (Baškirska), Číny, Mongolska, Kypru, Indie, Egypta, Mexika, Kuby, Bulharska, nebudou chybět ani české a moravské folklorní soubory. 


Program bude zahájen ve středu 15.srpna.2007 v 18:00 hodin vystoupením souborů z Kuby na malé scéně. Čtvrtek se ponese v duchu dožínek a dechové hudby, od 15:30 hodin půjde pěší zónou dožínkový průvod, následovat budou oblastní dožínky a odpoledne se zakončí přehlídkou dechových hudeb. Páteční již celodenní program bude zahájen v 9:30 hodin na malé scéně, následovat budou vystoupení dětských folklorních soborů, v letním divadle si od 18:30 budeme moci vyslechnout koncert zahraničních hostů, ve 22:30 se program zakončí slavnostním ohňostrojem.


V sobotu zástupce všech souborů přijme na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož, následovat bude představení hostů před radnicí, pěší zóna se promění v „Roztančenou ulici“ a celodenní program vystoupení domácích a zahraničních folklorních souborů, přehlídky lidových krojů a tvořivosti se zakončí tradiční veselicí. Ve folklorním duchu budou také nedělní a pondělní vystoupení českých, moravských i zahraničních souborů, hudební setkání všech zúčastněných souborů i závěrečný festivalový pořad „Leť, písničko leť!“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 16.8.2007 10:54
Titulek: Re: www stránky
Autor: Ho
s
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.