KULTURA

XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu

8. srpna 2007, 19:38, www.sumperk.cz
XVII. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk - Od středy 15. srpna do pondělí 20. srpna 2007 proběhne v Šumperku již sedmnáctý ročník Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk.

 Na pěší zóně, u radnice, v letním divadle u Vily Doris a na malé scéně „U sovy“ bude možné shlédnout soubory z Polska, Srbska, Ruska (Baškirska), Číny, Mongolska, Kypru, Indie, Egypta, Mexika, Kuby, Bulharska, nebudou chybět ani české a moravské folklorní soubory. 


Program bude zahájen ve středu 15.srpna.2007 v 18:00 hodin vystoupením souborů z Kuby na malé scéně. Čtvrtek se ponese v duchu dožínek a dechové hudby, od 15:30 hodin půjde pěší zónou dožínkový průvod, následovat budou oblastní dožínky a odpoledne se zakončí přehlídkou dechových hudeb. Páteční již celodenní program bude zahájen v 9:30 hodin na malé scéně, následovat budou vystoupení dětských folklorních soborů, v letním divadle si od 18:30 budeme moci vyslechnout koncert zahraničních hostů, ve 22:30 se program zakončí slavnostním ohňostrojem.


V sobotu zástupce všech souborů přijme na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož, následovat bude představení hostů před radnicí, pěší zóna se promění v „Roztančenou ulici“ a celodenní program vystoupení domácích a zahraničních folklorních souborů, přehlídky lidových krojů a tvořivosti se zakončí tradiční veselicí. Ve folklorním duchu budou také nedělní a pondělní vystoupení českých, moravských i zahraničních souborů, hudební setkání všech zúčastněných souborů i závěrečný festivalový pořad „Leť, písničko leť!“.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 13.8.2007 21:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Jindřiška
14
dobrý večer, vím, že bych sem měla napsat svuj názor, ale hlavně bych vás chtěla upozornit na chybu hned v úvodu. Není rok 2006 ale 2007. Jinak článek zajímavý a inspirativní, jak vyplnit volný čas. Jindřiška
Reagovat
Datum: 16.8.2007 09:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Katka Boudova
35
Chtěla bych podotknout na nedostatečnou,nebo spíš skoro žádnou informovanost o programu.typu kdy a kde.Na internetu jsou informace programu z roku 2004.
Reagovat
Datum: 16.8.2007 09:52
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Rejdakce
50
Na Rej.cz, v sekci zábava program letošního festivalu naleznete, stejně jako na oficiálních stránkách. Podrobný program (v kolik, která skupina vystupuje) nám ovšem také chybí.

Smrčková Věra
Rej.cz
Reagovat
Datum: 16.8.2007 09:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Marta
36
Souhlasím,na městě není jediný plakát o programu.Návštěva která přijede nemá kromě vlaječek nad hlavou potuchy,že se ve městě něco děje.
Reagovat
Datum: 16.8.2007 09:52
Titulek: www stránky
Autor: Simír
31
Souhlasím, měly být při nejmenším webové stránky s podrobným programem. Ostatně jsem je schopen, pokud mne někdo osloví a dá potřebný materiál, nějak narychlo ty stránky dát do kupy - co bych pro město neudělal :-) Ale obávám se že již tak je pozdě.
Reagovat
Datum: 16.8.2007 10:05
Titulek: Re: www stránky
Autor: Simír
Aha, stránky jsou, tak se omlouvám, nezaregistroval sem je.
Reagovat
Datum: 16.8.2007 10:54
Titulek: Re: www stránky
Autor: Ho
37
s
Reagovat
Datum: 16.8.2007 19:12
Titulek: festival
Autor: Radim
28
program existuje je na stránkách www.sumperkfestival.cz. BOHUŽEL NEDOSTUPNÁ. MNĚ SE NEZOBRAZÍ.
Reagovat
Datum: 20.8.2007 14:40
Titulek: Re: festival
Autor: Anonym
32
zkuste pro priste www.festivalsumperk.cz
Reagovat
Datum: 16.8.2007 20:34
Titulek: Bez titulku
Autor: Honza
33
Momentalne jsou nedostupne, ale az budou on-line tak zadna slava. Vzhledem k tomu jak je to pro Sumperk "velka kulturni akce" s mezinarodni ucasti tak kvalita toho webu tomu neodpovida. Kazdopadne souhlas, ze by neskodila i vetsi propagace tohoto festivalu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.