SPORT

Winter Survival 2009

19. ledna 2009, 16:04, Pavel Pazdera
Jeseníky - Ve dnech 25. až 30. ledna 2009 se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční již 15. ročník mezinárodního Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2009.

Čtyřdenní závod Winter Survival, který pořádá Generální štáb AČR a Univerzita obrany v Brně, bude zahrnovat přesuny členitým terénem podle mapy, sjezdové a běžecké lyžování, horolezectví, střelbu z paintballových zbraní, překonávání vodních toků, pohyb po lanové dráze, vyprošťování raněného, nouzové přespání ve volné přírodě apod.

Tradiční soutěž tříčlenných družstev v podstatě simuluje činnost vojenské hlídky v neznámém zimním horském terénu a od závodníků vyžaduje vysokou úroveň individuálních schopností a dovedností, stejně jako týmovou spolupráci.

 
Z Armády ČR se na mistrovství objeví družstva ze Společných sil, Sil podpory a výcviku, Vojenské policie, Hradní stráže a vojenských škol. Patnáctého ročníku extrémně obtížného závodu se vedle příslušníků české armády zúčastní také vojáci zahraničních armád. Podle obdržených přihlášek na otevřené mistrovství přijedou vojáci z Německa, Belgie, Polska a Slovenska.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.