SPORT

Welzlův kvadriatlon 2010

28. července 2010, 18:22, -zag-
Zábřeh - Již tuto sobotu odstartuje v Zábřehu extrémní závod nové epochy nazvaný Welzlův kvadriatlon 2010. Hlavní cenou je 10 000 korun.
Extrémní závod jednotlivců, jaký severní Morava ještě nepoznala, se uskuteční v loděnici v Zábřehu. Na programu bude běh, plavání, inline brusle a horské kolo - to vše okořeněné říčními brody, skoky do bezedných hlubin a nekonečným stoupáním do kopců, o kterých se jistě bude závodníkům ještě dlouho zdát.

 
Propozice závodu Welzlův kvadriatlon 2010
Kdy: 31.7.2010
Kde: loděnice Zábřeh

Součástí závodu jsou čtyři disciplíny:
Běh:
hromadný start, 3 km běhu kolem řeky Sázavy, v průběhu se blíže seznámíme s její teplotou i hloubkou. Na závěr nás čeká jedno hodně kolmé stoupání na hráz nádrže Nemilka.

Plavání: skok do vody (cca 2 m), kolem bojí na druhou stranu (cca 400 m) v nádrži Nemilka. Nádrž dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna, díky níž budeme moci srovnat  teplotu u dna s teplotou horního sloupce vody.

Kolečkové brusle: začíná se z přezouvacího depa na hrázi nádrže Nemilka - sjezd z hráze - dále po nové asfaltce klikatící se v údolí Stažkovského potoka do Dolního Bušínova (cca 6 km). Dolní Bušínov jako správná rekreační osada nám umožní malé občerstvení před závěrečnou disciplínou.

Horské kolo: z depa v Dolním Bušínově stoupaním k letnímu táboru a odtud nejkratší cestou na loděnici (cca 25 min).
 

Přihlášení: přes odkaz registrace nebo v místě startu závodu.
Registrace: od 8:00 do 10:00 na loděnici v Zábřeze.
Startovné: 150 Kč při registraci přes registrace nebo na místě.
V ceně startovného: možnost startovat na Welzlově kvadriatlonu 2010, porce guláše, pivo či limo.
Možnost nocovat v areálu loděnice (ve vlastních stanech) či v nedaleké tělocvičně.
Kategorie: ženy, muži, veteráni, junioři
Prezentace trati: 10:00

Odvoz bruslí:
10:30
Brusle budou odvezeny v označených igelitových pytlích a seřazeny dle startovních čísel v prostoru hráze Nemilka.


Odvoz kol: 10:30
Po prezentaci tratě budou odváženy dodávkou do Dolního Bušínova. Zde budou kola v označeném prostoru hlídána. Pokud máte velký strach o své kolo, je možné si na místě prezentace závodníků vyžádat mapu a kolo si odvézt individuálně.Povinné vybavení: helma a chrániče na ruce, doporučeno i na kolena.
Při závodě je zakázáno používat inline hůlky.


 
Technické informace pro řidiče

V sobotu 31.7.2010 od 12.00 do 15.00 hodin proběhne sportovní akce "Welzlův kvadriatlon 2010" a to za úplného omezení provozu na dotčeném úseku silnice III/31534 bez stanovení objízdné trasy.

Závodem bude dotčen úsek silnice III/31534 od křížení s účelovou komunikací od vodní nádrže Nemilka (start) do Dolního Bušínova, dále závod povede po turistických trasách dle přiložené mapy závodu 91.22 KB .

Po dobu závodu bude úplné omezení provozu na dotčených úsecích silnic takto: výjezd od vodní nádrže Nemilka po křiž. s III/31537 směr Jestřebí od 12:00 do max. 14:00 hodin; dále pak do Dolního Bušínova - restaurace u BUS zastávky od 12:30 do max. 15.00 hodin.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.