SPORT

Welzlův kvadriatlon 2010

28. července 2010, 18:22, -zag-
Zábřeh - Již tuto sobotu odstartuje v Zábřehu extrémní závod nové epochy nazvaný Welzlův kvadriatlon 2010. Hlavní cenou je 10 000 korun.
Extrémní závod jednotlivců, jaký severní Morava ještě nepoznala, se uskuteční v loděnici v Zábřehu. Na programu bude běh, plavání, inline brusle a horské kolo - to vše okořeněné říčními brody, skoky do bezedných hlubin a nekonečným stoupáním do kopců, o kterých se jistě bude závodníkům ještě dlouho zdát.

 
Propozice závodu Welzlův kvadriatlon 2010
Kdy: 31.7.2010
Kde: loděnice Zábřeh

Součástí závodu jsou čtyři disciplíny:
Běh:
hromadný start, 3 km běhu kolem řeky Sázavy, v průběhu se blíže seznámíme s její teplotou i hloubkou. Na závěr nás čeká jedno hodně kolmé stoupání na hráz nádrže Nemilka.

Plavání: skok do vody (cca 2 m), kolem bojí na druhou stranu (cca 400 m) v nádrži Nemilka. Nádrž dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna, díky níž budeme moci srovnat  teplotu u dna s teplotou horního sloupce vody.

Kolečkové brusle: začíná se z přezouvacího depa na hrázi nádrže Nemilka - sjezd z hráze - dále po nové asfaltce klikatící se v údolí Stažkovského potoka do Dolního Bušínova (cca 6 km). Dolní Bušínov jako správná rekreační osada nám umožní malé občerstvení před závěrečnou disciplínou.

Horské kolo: z depa v Dolním Bušínově stoupaním k letnímu táboru a odtud nejkratší cestou na loděnici (cca 25 min).
 

Přihlášení: přes odkaz registrace nebo v místě startu závodu.
Registrace: od 8:00 do 10:00 na loděnici v Zábřeze.
Startovné: 150 Kč při registraci přes registrace nebo na místě.
V ceně startovného: možnost startovat na Welzlově kvadriatlonu 2010, porce guláše, pivo či limo.
Možnost nocovat v areálu loděnice (ve vlastních stanech) či v nedaleké tělocvičně.
Kategorie: ženy, muži, veteráni, junioři
Prezentace trati: 10:00

Odvoz bruslí:
10:30
Brusle budou odvezeny v označených igelitových pytlích a seřazeny dle startovních čísel v prostoru hráze Nemilka.


Odvoz kol: 10:30
Po prezentaci tratě budou odváženy dodávkou do Dolního Bušínova. Zde budou kola v označeném prostoru hlídána. Pokud máte velký strach o své kolo, je možné si na místě prezentace závodníků vyžádat mapu a kolo si odvézt individuálně.Povinné vybavení: helma a chrániče na ruce, doporučeno i na kolena.
Při závodě je zakázáno používat inline hůlky.


 
Technické informace pro řidiče

V sobotu 31.7.2010 od 12.00 do 15.00 hodin proběhne sportovní akce "Welzlův kvadriatlon 2010" a to za úplného omezení provozu na dotčeném úseku silnice III/31534 bez stanovení objízdné trasy.

Závodem bude dotčen úsek silnice III/31534 od křížení s účelovou komunikací od vodní nádrže Nemilka (start) do Dolního Bušínova, dále závod povede po turistických trasách dle přiložené mapy závodu 91.22 KB .

Po dobu závodu bude úplné omezení provozu na dotčených úsecích silnic takto: výjezd od vodní nádrže Nemilka po křiž. s III/31537 směr Jestřebí od 12:00 do max. 14:00 hodin; dále pak do Dolního Bušínova - restaurace u BUS zastávky od 12:30 do max. 15.00 hodin.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.