KULTURA

Welzlování zve na Welzlův kufr

18. ledna 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Pořádnou dávku humoru a nadsázky přinese další akce zábřežského festivalu Welzlování – Welzlův kufr.
Jedná se o závod s prvky recese, ve stylu slavného zábřežského rodáka Eskymo Welzla, inspirovaný jeho fotografiemi při odjezdu z města, kdy jej oko neznámého fotografa zachytilo s kufry v rukách a doutníkem v ústech. „Běh je známý extrémním sklonem trati, rafinovanými disciplínami a bezohledností pořadatelů,“ popisuje nástrahy, které čekají na účastníky, pořadatel Pavel Zubík.

Akce se koná v sobotu 22. ledna, přičemž prezence účastníků bude probíhat už od devíti hodin v restauraci Rafanda. Samotný závod pak startuje ve 14 hodin na nedalekém kopci Humenec. Soutěžící zde budou usilovat v co nejkratším čase uběhnout vytyčenou trasu, povinnou výbavou je kufr, nepovinnou, ale často použitou rekvizitou zapálený doutník. „Zvláštní cena bude udělena tomu, kdo nejvěrněji napodobí osobnost zábřežského cestovatele, případně dalším účastníkům dle náhlého hnutí mysli pořadatelů,“ uvedl Zubík. Tradičně se bude soutěžit rovněž o nejkvalitnější pálenku, jejíž majitel získá právo používat pro ni označení Welzlova cestovatelská.

Předehrou k této recesi bude skutečný krosový závod, který startuje téhož dne v 10 hodin od restaurace Rafanda. Prezence závodníků začíná rovněž v 9 hodin na Rafandě, připravena bude trať pro dospělé závodníky i děti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.