KULTURA

Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí

15. ledna 2019, 16:00, Roman Tyčka
Welzlování žije dál, nabídne desítku akcí Zábřeh – Již šestnáctý ročník Welzlování nabídne v průběhu dvou měsíců, od poloviny ledna do poloviny března, celkem deset akcí. Oblíbený festival tak přežil vlastní klinickou smrt, když se uskuteční i přes loňské avizování pořadatelů, že se seriál akcí na počest slavného polárníka koná naposledy.

 „Po patnácti letech se Welzlování uskuteční pouze v zábřežském kině a už bez sportovních a recesistických akcí pořádaných v minulých letech pod širým nebem. I tak se mohou příznivci dálek a dobrodružství těšit na řadu zajímavých přednášek, výstavu fotografií, cestovatelský maratón, scénické čtení nebo filmový festival Expediční kamera,“ uvedl organizátor Welzlování Zdeněk David.

Welzlování startuje cestou do Ladaku

Populární zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů letos odstartuje ve čtvrtek 17. ledna vernisáží výstavy fotografií a cestovatelskou přednáškou Vítězslava Vursta o jeho putování po nejsevernějších oblastech Indie.

„Tři týdny jsme se loni s přáteli toulali po Ladaku, zemi, kde se z tibetské kultury zachovalo víc než v samotném Tibetu. Po zemi, kde si váží působení našeho krajana z Kroměříže Ferdinanda Stoličky a kde děti chodí do školy, kterou založili potomci moravských exulantů,“ zmínil jeden ze zajímavých momentů svého putování zábřežský cestovatel.

Jeho přednášku doplní projekce fotografií a krátkých filmů a také ochutnávka národního indického nápoje, čaje Masala, a tradičního tibetského pokrmu Tsampa, který je národním jídlem Tibeťanů.
Informace o kompletním programu letošního Welzlování najdou zájemci na webové stránce Kulturak.info.


Foto: Zábřežská kulturní

Podobnou zábavu jako na snímku si už obyvatelé Zábřeha letos neužijí. Festival Welzlování se uskuteční bez oblíbených recesistických akcí pod širým nebem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.