ZPRÁVY

Welzlování vrcholí, organizátoři chtějí rekord

11. února 2014, 05:00, Jaroslav Kropáč
Welzlování vrcholí, organizátoři chtějí rekord Zábřeh - Tradiční řetěz akcí oslavující zábřežského cestovatele a polárníka Jana Eskymo Welzla vstupuje do finále. To se odehraje v neděli 16. února na Masarykově náměstí, kde se kromě oblíbených závodů čtyřspřeží s lidskou posádkou pokusí o vytvoření nového světového rekordu.

„Rekord bude spočívat v největším počtu lidí s kufrem na jednom místě. Vloni takto na náměstí dorazilo 579 lidí, letos chceme jejich počet zvýšit na tisícovku,“ seznamuje s nelehkou výzvou spoluorganizátor projektu Zdeněk David. Akce kromě toho nabídne bohatý doprovodný program, veřejnou zabíjačku, projížďky se spřežením sibiřských samojedů a podobně. „Možná se pokusíme ještě o další prvenství, a to poskládat co nejdelší řadu kufrů. Vše bude záležet na tom, kolik lidí se sejde a jak se vše podaří zorganizovat,“ dodává David. Prezentace účastníků začíná v jednu hodinu odpoledne, samotná akce odstartuje o hodinu později.

Polárník Zábřeh proslavil

Z původně malé recesistické sešlosti se Welzlování vyšvihlo na prestižní soubor akcí známý po celé zemi. „Mám tady babičku a na běh šílenců do zámeckých schodů se chodíme dívat pravidelně. Je fajn, že se tady sejde hromada stejně nadšených lidí a je škoda, že my u nás nic takového nemáme,“ svěřil se osmatřicetiletý David Brachtl z Prostějova. Kromě recesistických podniků ale Welzlování nabízí i solidní témata, více se o nich čtenáři dozví na straně sedm tohoto vydání Týdne na severu.


Foto: red
Organizátoři Welzlování chtějí letos dostat na zábřežské náměstí nejméně jeden tisíc lidí s kufry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).