ZPRÁVY

Welzlování vrcholí, organizátoři chtějí rekord

11. února 2014, 05:00, Jaroslav Kropáč
Welzlování vrcholí, organizátoři chtějí rekord Zábřeh - Tradiční řetěz akcí oslavující zábřežského cestovatele a polárníka Jana Eskymo Welzla vstupuje do finále. To se odehraje v neděli 16. února na Masarykově náměstí, kde se kromě oblíbených závodů čtyřspřeží s lidskou posádkou pokusí o vytvoření nového světového rekordu.

„Rekord bude spočívat v největším počtu lidí s kufrem na jednom místě. Vloni takto na náměstí dorazilo 579 lidí, letos chceme jejich počet zvýšit na tisícovku,“ seznamuje s nelehkou výzvou spoluorganizátor projektu Zdeněk David. Akce kromě toho nabídne bohatý doprovodný program, veřejnou zabíjačku, projížďky se spřežením sibiřských samojedů a podobně. „Možná se pokusíme ještě o další prvenství, a to poskládat co nejdelší řadu kufrů. Vše bude záležet na tom, kolik lidí se sejde a jak se vše podaří zorganizovat,“ dodává David. Prezentace účastníků začíná v jednu hodinu odpoledne, samotná akce odstartuje o hodinu později.

Polárník Zábřeh proslavil

Z původně malé recesistické sešlosti se Welzlování vyšvihlo na prestižní soubor akcí známý po celé zemi. „Mám tady babičku a na běh šílenců do zámeckých schodů se chodíme dívat pravidelně. Je fajn, že se tady sejde hromada stejně nadšených lidí a je škoda, že my u nás nic takového nemáme,“ svěřil se osmatřicetiletý David Brachtl z Prostějova. Kromě recesistických podniků ale Welzlování nabízí i solidní témata, více se o nich čtenáři dozví na straně sedm tohoto vydání Týdne na severu.


Foto: red
Organizátoři Welzlování chtějí letos dostat na zábřežské náměstí nejméně jeden tisíc lidí s kufry.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.