KULTURA

Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi

20. února 2019, 10:30, Roman Tyčka
Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi Zábřeh – Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování nabídne během posledního únorového víkendu první ze svých vrcholů. Tím bude nejprve v sobotu 23. února maraton cestovatelských přednášek s názvem Welzlovi následovníci a o den později scénické čtení z cestopisu Legenda Z+H věnované Miroslavu Zikmundovi, jenž letos v únoru slaví neuvěřitelné sté narozeniny.

 „Cestovatelé zavedou návštěvníky na pět kontinentů.“

Poslední únorovou sobotu se kino Retro stane mekkou cestovatelů a dobrodruhů z celého regionu. Představí se zde totiž hned pět cestovatelů, kteří návštěvníky zavedou na pět kontinentů.

Na milovníky dálek čeká nejen spousta fotografií a videozáznamů, ale také množství neobvyklých zážitků z cest po jihovýchodní Asii, Antarktidě, Spojených státech, Pacifiku, ale i České republice.
„Unikátní bude zcela jistě povídání o vědeckém výzkumu na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě, zajímavé vyprávění o systematickém rodinném putování kolem hranic naší země nebo o tom, jak lze absolvovat cestu napříč jihovýchodní Asií na starém kole,“ pozval na cestovatelský festival, k jehož lákadlům bude patřit i stylové občerstvení a tradiční losování o ceny, pořadatel Zdeněk David.
Do zábřežského biografu se příznivci cestování a dobrodružství mohou vydat také v neděli 24. února, kdy Welzlování nabídne další scénické čtení z cyklu Listování, tentokrát věnované putování Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky kolem světa v letech 1947 až 1950.

Za vstup na uvedené akce návštěvníci zaplatí příznivých 80 nebo 90 korun, studenti padesátikorunu a děti mají vstup zdarma.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.