KULTURA

Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi

20. února 2019, 10:30, Roman Tyčka
Welzlování složí poctu stoletému Miroslavu Zikmundovi Zábřeh – Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování nabídne během posledního únorového víkendu první ze svých vrcholů. Tím bude nejprve v sobotu 23. února maraton cestovatelských přednášek s názvem Welzlovi následovníci a o den později scénické čtení z cestopisu Legenda Z+H věnované Miroslavu Zikmundovi, jenž letos v únoru slaví neuvěřitelné sté narozeniny.

 „Cestovatelé zavedou návštěvníky na pět kontinentů.“

Poslední únorovou sobotu se kino Retro stane mekkou cestovatelů a dobrodruhů z celého regionu. Představí se zde totiž hned pět cestovatelů, kteří návštěvníky zavedou na pět kontinentů.

Na milovníky dálek čeká nejen spousta fotografií a videozáznamů, ale také množství neobvyklých zážitků z cest po jihovýchodní Asii, Antarktidě, Spojených státech, Pacifiku, ale i České republice.
„Unikátní bude zcela jistě povídání o vědeckém výzkumu na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě, zajímavé vyprávění o systematickém rodinném putování kolem hranic naší země nebo o tom, jak lze absolvovat cestu napříč jihovýchodní Asií na starém kole,“ pozval na cestovatelský festival, k jehož lákadlům bude patřit i stylové občerstvení a tradiční losování o ceny, pořadatel Zdeněk David.
Do zábřežského biografu se příznivci cestování a dobrodružství mohou vydat také v neděli 24. února, kdy Welzlování nabídne další scénické čtení z cyklu Listování, tentokrát věnované putování Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky kolem světa v letech 1947 až 1950.

Za vstup na uvedené akce návštěvníci zaplatí příznivých 80 nebo 90 korun, studenti padesátikorunu a děti mají vstup zdarma.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.