KULTURA

Welzlování nabídne v únoru přednášky, krosový běh i závody s kufrem

2. února 2016, 18:00, Ondřej Polák
Zábřeh - Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování, který odstartoval minulý měsíc, nabídne v únoru celkem šest akcí, z toho tři se uskuteční v kině Retro.

 Na procházku nejen po čajových plantážích Srí Lanky pozve ve čtvrtek 4. února Zlatuše Knollová všechny, kteří si oblíbili virtuální cestování po exotických destinacích. Její povídání se zaměří na nejznámější cejlonský produkt, nabídne i jeho ochutnávku a možnost odnést si vzorek kvalitního cejlonského čaje domů. Kromě čajových zahrad a továren diváci zhlédnou řadu dalších zajímavých míst ostrovního státu včetně největšího místního přístavu Kolombo.
Ani letos příznivci sportovního vyžití a dobré zábavy nepřijdou v rámci festivalu Welzlování o oblíbený závod Welzlův kufr, který se uskuteční v sobotu 6. února. Po 10. hodině nejprve odstartují běžci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda krosový běh a odpoledne budou nástrahy pořadatelů překonávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec – všichni s kufrem a dospělí také s doutníkem. Zvláštní cena bude udělena účastníkovi, který dokáže nejvěrněji napodobit osobu zábřežského cestovatele. Plaketou bude oceněn také vítěz klání O Welzlovu cestovatelskou slivovici.
Novinka čeká na návštěvníky letošního Welzlování v sobotu 13. února v kině Retro. Maratón cestovatelských přednášek v podání šesti dobrodruhů zavede přítomné na pět světadílů, to vše prostřednictvím slova, obrazu i filmových záběrů a hudby. „Diváci zhlédnou například premiéru filmu Jakuba Mikuly o horolezecké výpravě na Kavkaz, která byla poznamenána pádem laviny. O hudební zpestření akce se postará známý hudebník Karel Kocůrek a také Patrik Kotrba, který inspiraci pro verše a písně čerpal během téměř dvouletého putování do Santiaga de Compostela,“ zmínil některá lákadla akce Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.
Následující program Welzlování nabídne přednášku horolezce Jiřího Hrmy o cestě na Nový Zéland, přednášku novinářky Markéty Kutinové o pobytu v Sýrii a pak osvědčené akce: závod čtyřspřeží s lidskými posádkami na Masarykově náměstí a filmovou přehlídku Expediční kamera.
Celý festival zakončí 21. března v sále kulturního domu diashow Sedm divů Islandu v podání Jiřího Kolbaby.


Foto: Ondřej Polák

V programu zábřežského Welzlování nechybí jeden z nejzkušenějších cestovatelů našeho regionu Karel Kocůrek z Rapotína.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.