KULTURA

Welzlování míří do diktátorské Koreje

14. února 2018, 10:00, Roman Tyčka
Welzlování míří do diktátorské Koreje Zábřeh - Zábřežský festival Welzlování nabídne ve středu 14. února audiovizuální pořad Milana Bureše o jeho cestách po Severní Koreji.

„Jedná se o unikátní přednášku, protože Milan Bureš je jedním z mála českých cestovatelů, kterým bylo v posledních letech umožněno navštívit tuto před světem uzavřenou totalitní zemi,“ zdůraznil pořadatel Welzlování Zdeněk David.
„Návštěva Severní Koreje je zážitek i tím, co všechno je zde zakázáno. Fotit můžete jen s povolením průvodců, kteří vás provází po vybraných částech země. Teleobjektivy jsou zakázány, a pokud vyfotíte něco, co je v rozporu s ideologií strany, riskujete nejen zničení snímků, ale i obvinění ze špionáže,“ popisuje Milan Bureš úskalí svého putování po zemi, o které není mnoho informací.
Na jeho přednášku naváže beseda nabízející možnost dozvědět se co nejvíce o atraktivním tématu. Za vstup na akci v kině Retro se začátkem v 17 hodin zaplatí návštěvníci 70 korun.


Foto: Milan Bureš
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.2.2018 11:25
Titulek: 70,-Kč za ideologické kecy?
Autor: Mirka
69
Štvavá politika již i na bulvárním plátku jako je Rej,samozřejmě si musí přihřát polívčičku i zábřežský chytrolín David.O čem to tedy bude když se tam nic nesmí?Asi o 70 kačkách za vstupné.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.