KULTURA

Vzpomínkový pořad představil Vladimíra Körnera také jako vtipného společníka. foto: V. Bartoňová

23. října 2019, 20:00, bav
Zábřeh – Spisovatel a scénárista Vladimír Körner opět vyprodal kino Retro. V sobotu 12. října tam před zaplněným sálem zavzpomínal na svoje mládí i tvorbu, a to v komponovaném pořadu Pocta Vladimíru Körnerovi.

 S perličkami z natáčení se přidali i herec Igor Bareš, kterého si zábřežští pamatují z divadelní adaptace Zánik samoty Berhof, již nastudoval se šumperskými divadelníky v roce 2009, a režisér Milan Cieslar, který podle Körnerových scénářů natočil Pramen života, Krev zmizelého nebo Sněžnou noc. „Vzpomínky ano, ale konkrétní objekty z města a okolí jsem do filmů u režiséra neprosadil,“ odpověděl jubilant na otázku, zda se točilo také v Zábřeze.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.