SPORT

Vzpomínka na gymnastku TJ Šumperk Petru Urbáškovou

8. dubna 2009, 11:00, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Šumperk - „Petra zahynula 25.4.1994 při dopravní nehodě, která se stala na ul. Uničovská v Šumperku a to před křižovatkou na Vikýřovice ze směru od Nového Malína  na Šumperk. Dívka byla při předjíždění nákladním autem zachycena a stržena na vozovku. Při nehodě utrpěla těžká zranění, kterým ve fakultní nemocnici Olomouc tentýž den podlehla.“ Tolik zpráva z tisku.
Nikdo, kdo ji znal, tomu nemohl uvěřit. Ještě v sobotu v noci se vracela z Prahy ze závodů ve sportovní gymnastice, které plně věnovala celý svůj život. Narodila se v roce 1978 a do sportovního dění se zapojila po nástupu do první třídy v kategorii začínajících žákyň. V roce 1986 už o sobě dala vědět 2. místem na mezinárodním vánočním závodě. A pak už následoval jeden úspěch za druhým.

V kolektivu gymnastek na 4. ZŠ patřila k nejlepším a nejspolehlivějším. Vrchol její sportovní kariéry přišel v roce 1990-92, kdy získala řadu cenných umístění v kategoriích starších žákyň a juniorek a stala se účastnicí mnoha krajských i republikových přeborů. Po úspěchu na přeborech ČSFR se stala reprezentantkou Moravy při trojutkání Čechy - Morava - Slovensko. Získala úspěchy v mezinárodních závodech v polské Nyse, německém Ulmu a ve všech střediscích ČSR.

V roce 1992 byla hodnocena jako nejúspěšnější závodnice oddílu SG. I při studiu gymnázia reprezentovala Šumperk v kategorii žen a svou vervou a vitalitou strhávala ostatní. Kamarádky ji měly rády pro její smích a veselou povahu, mladší k ní vzhlížely s úctou jako ke svému vzoru.

Letos proběhne na 4. ZŠ, Sluneční již 15. ročník závodu na její památku. V sobotu 11. dubna od 10:00 hod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.