KULTURA

„Vzpomínka na Šumperk? Policie nás vysadila z dodávky.“ROZHOVOR

6. října 2015, 17:00, Roman Tyčka
„Vzpomínka na Šumperk? Policie nás vysadila z dodávky.“ Šumperk - Festival Džemfest už klepe na dveře a s ním i očekávané koncerty hvězdných kapel. Mezi největší lákadla programu patří kultovní formace z Valašského Meziříčí MŇÁGA & ŽĎORP. Její zpěvák PETR FIALA poskytl naší redakci rozhovor, ve kterém mimo jiné popisuje zážitky, které si kapela přivezla z koncertování v Číně.

 Když se řekne festival, co se vám vybaví jako první?
Zákulisí za pódiem a všechno to, co se tam odehrává (smích).

Vystoupení na Džemfestu definitivně zakončí vaši festivalovou sezónu. Jaká byla?
Skvělá! Užili jsme si! Snad i lidé při našich koncertech.

Na Džemfestu zahrajete už potřetí. Máte k festivalu nebo k Šumperku nějaký speciální vztah?
No, jednou dávno po cestě na koncert v Šumperku nás vysadila policie z dodávky, protože auto mělo v techničáku, že v něm můžou jet jen tři lidi. Tak jsme dojeli do Šumperka autobusem z jakési zastávky v polích. Policie bedlivě střežila, abychom nepodváděli a opravdu v dodávce zůstali jen tři lidé. Když se řekne Šumperk, tak si tuhle příhodu vždycky vybavíme.

V repertoáru máte množství hitů. Které z nich mají při živých koncertech největší ohlas?
Nejlíp jim bylo, Měsíc, Made in Valmez, Spaste svoje duše a pár dalších.

A máte v repertoáru koncertu nějakou píseň, kterou byste už raději nehráli, ale publikum si ji žádá?
Ne.

Poměrně nedávno jste si splnili netradiční sen, o kterém jste několik let mluvili, a odjeli jste do Číny natočit album. Pokud se na čínskou misi podíváte s odstupem, splnila cesta, prožité zážitky a práce s asijskými producenty vaše očekávání?
Naprosto! Byla to úžasná jízda od začátku do konce. Odehráli jsme tři vystoupení na velkých festivalech v Šanghaji, Šenčenu a Pekingu, kde jsme za necelý týden i nahráli tu desku. Každý den byl napěchován silnými zážitky od rána do rána.


Kdybyste měli vzpomenout na nejzajímavější zážitek z Číny, který by to byl?
Jízda na kole v sečuánských kopcích. Byl to hodinovej sešup dolů po předchozím tříhodinovém stoupáku v tropech a vedru s neuvěřitelně krásnou přírodou všude kolem.

Jaký bude váš návrat na Džemfest, jaké pecky pro fanoušky chystáte a jak se do Šumperka těšíte?
Snad bude návrat vítaný! Hrajeme průřez tvorbou, z nové desky Made in China dáme pět písniček, zbytek budou staré pecky a hity. Těšíme se na každý koncert. Chceme, aby každý byl co nejlepší, protože jinak to nemá cenu!


DŽEMFEST
23. 10. 2015
DK ŠumperkMňága a Žďorp
Michal Hrůza
Slza, Munroe
Light & Love
Trocha klidu
Foto: archiv

Kapela Mňága a Žďorp nahrála poslední album v Číně. Některé skladby z této „exotické“ desky zahraje také v Šumperku na Džemfestu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.