KULTURA

„Vzpomínka na Šumperk? Policie nás vysadila z dodávky.“ROZHOVOR

6. října 2015, 17:00, Roman Tyčka
„Vzpomínka na Šumperk? Policie nás vysadila z dodávky.“ Šumperk - Festival Džemfest už klepe na dveře a s ním i očekávané koncerty hvězdných kapel. Mezi největší lákadla programu patří kultovní formace z Valašského Meziříčí MŇÁGA & ŽĎORP. Její zpěvák PETR FIALA poskytl naší redakci rozhovor, ve kterém mimo jiné popisuje zážitky, které si kapela přivezla z koncertování v Číně.

 Když se řekne festival, co se vám vybaví jako první?
Zákulisí za pódiem a všechno to, co se tam odehrává (smích).

Vystoupení na Džemfestu definitivně zakončí vaši festivalovou sezónu. Jaká byla?
Skvělá! Užili jsme si! Snad i lidé při našich koncertech.

Na Džemfestu zahrajete už potřetí. Máte k festivalu nebo k Šumperku nějaký speciální vztah?
No, jednou dávno po cestě na koncert v Šumperku nás vysadila policie z dodávky, protože auto mělo v techničáku, že v něm můžou jet jen tři lidi. Tak jsme dojeli do Šumperka autobusem z jakési zastávky v polích. Policie bedlivě střežila, abychom nepodváděli a opravdu v dodávce zůstali jen tři lidé. Když se řekne Šumperk, tak si tuhle příhodu vždycky vybavíme.

V repertoáru máte množství hitů. Které z nich mají při živých koncertech největší ohlas?
Nejlíp jim bylo, Měsíc, Made in Valmez, Spaste svoje duše a pár dalších.

A máte v repertoáru koncertu nějakou píseň, kterou byste už raději nehráli, ale publikum si ji žádá?
Ne.

Poměrně nedávno jste si splnili netradiční sen, o kterém jste několik let mluvili, a odjeli jste do Číny natočit album. Pokud se na čínskou misi podíváte s odstupem, splnila cesta, prožité zážitky a práce s asijskými producenty vaše očekávání?
Naprosto! Byla to úžasná jízda od začátku do konce. Odehráli jsme tři vystoupení na velkých festivalech v Šanghaji, Šenčenu a Pekingu, kde jsme za necelý týden i nahráli tu desku. Každý den byl napěchován silnými zážitky od rána do rána.


Kdybyste měli vzpomenout na nejzajímavější zážitek z Číny, který by to byl?
Jízda na kole v sečuánských kopcích. Byl to hodinovej sešup dolů po předchozím tříhodinovém stoupáku v tropech a vedru s neuvěřitelně krásnou přírodou všude kolem.

Jaký bude váš návrat na Džemfest, jaké pecky pro fanoušky chystáte a jak se do Šumperka těšíte?
Snad bude návrat vítaný! Hrajeme průřez tvorbou, z nové desky Made in China dáme pět písniček, zbytek budou staré pecky a hity. Těšíme se na každý koncert. Chceme, aby každý byl co nejlepší, protože jinak to nemá cenu!


DŽEMFEST
23. 10. 2015
DK ŠumperkMňága a Žďorp
Michal Hrůza
Slza, Munroe
Light & Love
Trocha klidu
Foto: archiv

Kapela Mňága a Žďorp nahrála poslední album v Číně. Některé skladby z této „exotické“ desky zahraje také v Šumperku na Džemfestu.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.