SPORT

Vzkaz do fotbalového nebe: To je pro tebe, Michale

29. dubna 2014, 19:54, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Vzkaz do fotbalového nebe: To je pro tebe, Michale Vikýřovice - Jasný vzkaz do fotbalového nebe poslali v sobotním odpoledni hráči Vikýřovic. Ze svého pohledu nejprestižnější zápas celého jara vyhráli pro týmového parťáka Michala Poláčka, jehož život vyhasl předminulý pátek. Bylo mu pouhých devatenáct let.
 I. B třída C
VIKÝŘOVICE - RAPOTÍN 3:1 (1:0)

Domácí válečníci vsadili všechny trumfy na bojovnost. Nevypustili jediný souboj, do každé situace se vrhali po hlavě. Směrem dopředu dokázali vyprodukovat několik "smradlavých" brejků. Zatímco Jaroslav Bouška se v nadějné pozici ještě zastřeloval, Michal Křesina vypálil maximálně účelně. Po čtvrthodině hry se s přispěním Doleželovy přihrávky trefil přesně mezi brankářovy nohy.

Rapotín byl podle očekávání fotbalovější. Přestože měl více ze hry, do vážnějších příležitostí se prakticky nedostával. Nespasil ho ani smolný zásah protihráče Korgera, jenž nebyl daleko od toho, aby si dal vlastní gól. Všechno zachránil připravený strážce Lukáš Křesina. A když už hosté přece jen skórovali, radost jim překazil zvednutý praporek čárového arbitra. K nelibosti rozvášněných fanoušků se mával ofsajd.

Druhý poločas měl šokující úvod. V jeho druhé minutě si zbytečně vybíhající brankář Anděl neporozuměl s vlastním spoluhráčem a na Michala Křesinu čekala chutná laskomina = pohodlné zakončení do prázdné klece.

Rapotín se s bolavou porážkou nemínil smířit a zásluhou rohového kopu ze 70. minuty vykřesal naději. Čerstvou zápletku vyvolal po asistenci Maňky neomylný nárt Štěpána Hudce. Vikýřovice ale potily krev a o cenné vítězství se připravit nenechaly. Po zaváhání Kocourka ho mohl potvrdit Jan Doležel, jenže ve stoprocentní příležitosti rozezvonil pouze pravou tyč.

Domácí štírek se dočkal až osm minut před koncem. Po parádním vysunutí od Filipa Boušky zamířil naprosto výstavně. Hotovo - vymalováno! "Více než 300 diváků jsme potěšili vítězstvím a jsme za to moc rádi. Podali jsme týmový výkon založený na houževnatosti a obětavosti, kluci příkladně makali a dřeli od začátku až do konce," nešetřil chválou vikýřovický kouč Luděk Opravil.

"Antifotbal dnes vyhrál nad fotbalem. Větší kvalita byla na naší straně, v některých pasážích se hrálo na jednu bránu. Bohužel jsme si nedokázali poradit s jejich tvrdostí a zdržováním. Prohráli jsme s mančaftem, který jen odkopával," neskrýval velké zklamání trenér Rapotína Roman Maňka. "Můžeme si za to sami, protože jsme do zápasu nepřenesli to, co jsme si řekli během taktické porady. Hráči neplnili úkoly, navíc to z jejich strany bylo až moc vlažné. Herní nedisciplinovaností a chybami v obraně pustili Vikýřovice do několika tutovek, což se nám stalo osudným."


VIKÝŘOVICE
L. Křesina - Kubíček, Bezdíček, Korger (66. F. Bouška), Valenta (81. V. Mičo) - T. Černohous, P. Černohous, R. Tomášek, M. Křesina - Doležel, J. Bouška (53. J. Wolf).

RAPOTÍN
Anděl - Holomek, M. Kocourek, Vicenec - Glöbel, M. Kocourek (46. B. Hudec), Matějíček (58. A. Cereso), Trunkát, Valenta, Š. Hudec - T. Maňka.Foto: Petr Fišer
Vikýřovická radost po třetím gólu Jana Doležela byla obrovská.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.