SPORT

Vzkaz basketbalistů: Do starého železa ještě nepatříme

31. října 2018, 15:00, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Vzkaz basketbalistů: Do starého železa ještě nepatříme Šumperk – O tom, že by výběr basketbalového Šumperka patřil v moravské skupině druhé ligy k týmům, které z větší části tvoří mladší ročníky a zástupci střední generace, nemůže být řeč. Právě naopak. Přesto se mužskému áčku na startu nového soutěžního období daří a po sérii čtyř domácích zápasů se usadilo v nejvyšších patrech tabulky. Momentálně okupuje třetí pozici.

Petr Špunda, ročník 1975. Zdeněk Wiesner už v příštím roce vstoupí do klubu čtyřicátníků. Josef Kresta letos oslavil 35 let. Třicítku už překročili vrstevníci Marek Müller, Jiří Gonda či Ondřej Šich. Jestli svěřencům trenéra Radima Šímy něco nechybí, jsou to zkušenosti. Naplno je prodali ve víkendových duelech, v nichž dosáhli na dvě cenná vítězství. Jejich vzkaz je jednoznačný: „Do starého železa ještě nepatříme!“

„To, že jsme dvakrát vyhráli, je pro nás moc důležité. S Hladnovem jsme se vyrovnaně přetahovali až do 28. minuty. Potom jsme zaznamenali sedm bodů v řadě a na začátku závěrečné čtvrtiny přidali dalších devět, přičemž soupeř ani jednou neskóroval. Přijel k nám s osmi hráči, šest z nich bylo menších postav. Byli na tom dobře střelecky, po driblingové i rychlostní stránce a také v soubojích jeden na jednoho. I když nám to v některých fázích dělalo problémy, dokázali jsme to zvládnout a průběh naklonit na svoji stranu,“ konstatoval spokojeně Šíma. „Postupně jsme do hry zapojili všechny kluky včetně mladíků Sedláčka a Kubíčka. Do bodových statistik se zapsal úplně každý, což je samozřejmě potěšitelné. Nebáli se toho,“ dodal kouč Šumperka, jenž vyzdvihl kvalitní útočné představení dvojice Wiesner – Kresta. Hodně se mu zamlouvala i tradiční agilnost bojovníka Gondy, který umí být prospěšný v obraně i v ofenzívě.

Nedělní střetnutí s ostravskými vysokoškoláky oku lahodící přestřelku nenabídlo. Podle šumperského lodivoda přispěli k menšímu diváckému zážitku rozhodčí Fanta a Siegfriend. „Připadalo mi, že to nemají pod kontrolou,“ netajil svůj pohled na věc. „Ostrava na nás vyrukovala s agresivním pojetím a nerozpakovala se presovat po celém hřišti. Znovu nás podržel Kresta. Velkou pochvalu zaslouží i veterán Špunda. V obou víkendových zápasech odvedl stoprocentní práci. Klobouk dolů, jaké je ve svých letech schopen udržovat tempo a jak dokáže být mančaftu prospěšný. Po překonaném zranění se znovu zařadil mezi týmové opory,“ pochválil věrného patriota Radim Šíma.
Před první venkovní výpravou si dobře uvědomuje, že to nebude žádná procházka rozkvetlou alejí. Přihodit se může cokoliv. „Nováčka z Kroměříže neznáme a Valašské Meziříčí se před sezónou kvalitně posílilo. Chtělo by to přivézt alespoň jedno vítězství, ať máme klidné spaní.“

DRUHÁ LIGA

ŠUMPERK – HLADNOV OSTRAVA 100:81 (45:45). Body Šumperka: Z. Wiesner 22, Kresta 22, Tomeš 15, Gonda 12, Špunda 7, M. Müller 6, Sedláček 6, O. Šich 5, D. Kubíček 5. Čtvrtiny – 31:23, 14:22, 24:17, 31:19.
ŠUMPERK – VŠB OSTRAVA 77:59 (46:30). Body Šumperka: Kresta 21, Z. Wiesner 18, M. Müller 11, Gonda 9, Tomeš 9, Špunda 5, O. Šich 4, Sedláček. Čtvrtiny – 25:13, 21:17, 17:13, 14:16.
DALŠÍ PROGRAM: sobota 3. listopadu: 17.30 Kroměříž – Šumperk. Neděle 4. listopadu: 10.00 KK Valašské Meziříčí – Šumperk. Sobota 17. listopadu: 18.00 Šumperk – Karviná. Neděle 18. listopadu: 11.00 Šumperk – Opava 2010.Foto: Petr Fišer

Velezkušený harcovník Zdeněk Wiesner odehrál vítězné zápasy s velkou chutí a přesnou muškou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.