SPORT

Vzhůru na mezinárodní turnaj do Ruska! Mladé šumperské hokejisty prověří východní mise, v dalekém Čeljabinsku narazí na bohaté velkokluby

10. dubna 2019, 18:00, Petr Fišer
Vzhůru na mezinárodní turnaj do Ruska! Mladé šumperské hokejisty prověří východní mise, v dalekém Čeljabinsku narazí na bohaté velkokluby Šumperk – Nestává se to každý den. Hokejisté Šumperka se představí na prestižním mezinárodním turnaji v Rusku a bude se jednat o východní misi se vším všudy. Do cesty se jim postaví reprezentanti bohatých klubů působících ve věhlasné KHL, jejichž ekonomické i hráčské možnosti jsou absolutně neporovnatelné.

 Pořádající Traktor Čeljabinsk, Sibir Novosibirsk, Bars Kazaň. A ve druhé skupině Salavat Ufa nebo Dinamo Riga. Z extrémně našlapané konkurence, která dorazí na dubnovou akci, běhá mráz po zádech. Mladí Draci z ročníku 2007 se mají na co těšit, nejspíš se povozí na zběsilém kolotoči. „Čeká je zajímavé srovnání se špičkovými soupeři. Přesně takové, jaké mládežníkům chybí, a teď nemyslím jen Šumperk. Do Kanady se dostanou pouze vyvolení a jet do Švédska nebo Finska je finančně hodně náročné. Za velkou možnost a jedinečnou příležitost jsme moc rádi. Naši kluci dostanou šanci posbírat cenné zkušenosti a na vlastní kůži se přesvědčí, jak to po herní stránce funguje v Rusku,“ prohlásil Petr Rutar. „Třeba taková Ufa si borce pro jeden ročník vybírá ze 400 adeptů. Ti se na náborové kempy sjíždějí kolikrát i z obrovských vzdáleností. Sednou na vlak, s rodiči urazí tři tisíce kilometrů a snaží se prosadit. Když to nevyjde, jedou zase zpátky,“ nechal nahlédnout pod pokličku šéftrenér šumperské mládeže.

Svěřenci Zdeňka Nováka neobdrželi lukrativní pozvánku náhodou. Náklady se vším spojené jim uhradí hokejový svaz. „Před čtyřmi roky se rozjel projekt s názvem Trenér do malých klubů. Netýká se extraligových velikánů, ale oddílů, jako jsme my. Jakmile jsme splnili všechny požadavky, byli jsme do něj zařazeni. Jeden z našich trenérů Kamil Skoumal je díky tomu podporovaný svazem, který nám přispívá na jeho mzdu. K tomu můžeme počítat s pomocí ohledně výstroje a hokejek pro začínající benjamínky. Kromě toho se dvakrát ročně zapojujeme do náborových akcí Pojď hrát hokej. Námi vybraný zástupce zodpovídá za kompletní agendu podle svazové metodiky. Letos jsme byli vyhodnoceni jako jeden z nejlepších a nejúspěšnějších klubů, co je součástí výše uvedeného projektu, a za odměnu nám byl přidělen zájezd do Ruska. Turnaj v Čeljabinsku pořádá ruský svaz ve spolupráci s automobilkou Škoda a nás nebude stát ani korunu,“ vysvětloval Rutar.
Na východ se vydá dvacetičlenná výprava. Draci odehrají první zápas 15. dubna proti domácímu výběru, v Traktor Ice Aréně bude úvodní buly vhozeno v 19 hodin tamního času. „Bereme s sebou všech sedmnáct hráčů. Nepůjde nám až tolik o výsledky, ale o to, aby se dostali na led úplně všichni. Věřím, že to bude pro každého nezapomenutelný zážitek,“ vyjádřil se k blížícímu se svátku Novákův trenérský parťák Kamil Skoumal.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.4.2019 13:34
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
Tak zatím naši šoldové nic moc: Čeljabinsk - Šumperk 11:3, Kazaň - Šumperk 12:3 a Novosibirsk - Šumperk 9:0.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.