KULTURA

Vzácné setkání bratří NedvědůVIDEO

18. listopadu 2011, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Vzácné setkání bratří Nedvědů Zábřeh - Legendární stálice českého folkového, country a trampského stylu bratři Nedvědové míří společně do Zábřehu. Unikátní koncert legend českého folku s názvem Vzácné setkání zazní ve velkém sále zdejšího kulturního domu v pátek 25. listopadu.

František a Jan Nedvědové patří k nejznámějším interpretům naší folkové scény, jejich tvorbu znají všechny generace i vyznavači různých hudebních stylů. Oba začínali v beatových kapelách, až v roce 1972 spolu založili trampskou skupinu Toronto, později známou pod jménem Brontosauři. Souběžně pak až do roku 1988 působili také ve skupině Spirituál kvintet. Existence Brontosaurů po roce 1990 oba bratry střídavě rozděluje a spojuje, vrcholem jejich setkání je slavný strahovský koncert v červnu 1996, po němž se definitivně rozcházejí. František zakládá současnou kapelu Druhé podání, Honza má rovněž vlastní kapelu, spolupracuje i s dalšími interprety a chrlí další alba. Na několika velkých společných koncertech je mohli fanoušci vidět až po deseti letech v roce 2007. „Letošní projekt je naprosto ojedinělý a podle mnoha ohlasů skvělý, o čemž svědčí i mimořádný zájem o zábřežský koncert,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.
Nový koncertní program je tvořen směsicí nových a nově zaranžovaných skladeb a zazní na něm také nejznámějšími hity, jako jsou Valčíček, Stánky, Frankie Dlouhán nebo Růže z papíru, které díky své melodičnosti a dobře zapamatovatelným textům uvízly v paměti nejednoho posluchače. Součástí koncertu bude i křest nového společného alba bratří Nedvědů s názvem Souhvězdí jisker. „Jedná se o první společné album, které oba hudebníci vydali po dlouhých patnácti letech a návštěvníci koncertu si jej také budou moci jako jedni z prvních zakoupit,“ dodal David.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.11.2011 13:17
Titulek: Bez titulku
Autor: Hanka
39
106
Jen nás mrzí,že nejeli kluci do Šumperka.Je tu větší kapacita a míst,tudíž by se dali sehnat i lístky......
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.