KULTURA

Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události

17. července 2019, 08:00, redakce
Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události Zábřeh – V souvislosti s letošním 30. výročím Sametové revoluce hledá Město Zábřeh ve spolupráci se Zábřežskou kulturní majitele snímků nebo jakýchkoli tiskovin z tohoto období, kteří jsou ochotni podělit se o ně s ostatními.

Snímky by měly jakýmkoli způsobem dokládat atmosféru roku 1989, ať už předlistopadové měsíce nebo listopadové a prosincové události převratu, jak probíhal v Zábřehu nebo jeho blízkém okolí.

„Pro připravovanou výstavu, ale i další případné využití, bude velice cenné, když bude fotografie či dokument doplněn krátkým popiskem – může jít o vzpomínku toho, kdo fotografii pořídil, toho, kdo je na ní zachycen, nebo i současný komentář, který pozadí vzniku fotografie vysvětlí,“ apeluje Zdeněk David z kulturního domu.

„Zvažujeme i další využití získaných fotografií tak, aby byly zdokumentovány především pro budoucí generace. Vše ale bude záležet na množství a kvalitě získaného materiálu,“ doplnil k záměrům města starosta František John.

Fotografie lze doručit osobně do infocentra kulturního domu, případně v elektronické podobě zaslat na emailovou adresu david@kulturak.info. Důležité je uvést, kdo, kdy a kde snímek pořídil, popř. kdo je na něm zachycen, pokud jsou tyto údaje známy. Veškeré zapůjčené materiály budou jejich majitelům vráceny do konce září.


Foto: ZK

Získané fotografie budou v kopiích vystaveny a také prezentovány v rámci koncertu skupiny Spirituál kvintet 28. října v kulturním domě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.7.2019 13:21
Titulek: perlička
Autor: Jarda Hofman
26
Fuj Stíhacímu bombardérovi Václavu Havlovi.
Reagovat
Datum: 18.7.2019 12:23
Titulek: Re: perlička
Autor: lojza
23
Stokrát opakovaná lež se stává pravdou?
Reagovat
Datum: 18.7.2019 21:10
Titulek: Re: perlička
Autor: Jarda Hofman
33
Je pravda, že zatímco Havel o bombardování jen mluvil, Zeman ho přímo povolil a tím pádem podpořil. Ale to už ví každý blbec, který se dokáže orientovat na internetu.
Reagovat
Datum: 21.7.2019 21:31
Titulek: Re: perlička
Autor: Drinker
32
Tudíž i ty ... ☺
Reagovat
Datum: 26.7.2019 17:02
Titulek: Re: perlička
Autor: Jarda Hofman
28
Reagovat
Datum: 23.7.2019 17:38
Titulek: perlička
Autor: aNONYM
28
Je pravda, že Havel o bombardování nejen mluvil, ale dlouhodobě ho podporoval a má hlavní podíl viny. Zeman ho s podmínkou, že budou bombardovat jen vojenské cíle, povolil. Američané ale zásadně žádné dohody nedodržují a bombardovali vesele i civilisty a civilní cíle, dokonce i čínské velvyslanectví. Hlavním cílem bylo zbudovat v Kosovu největší vojenskou základnu na Balkáně, cíl splněn. Ale to už ví každý blbec, který se dokáže orientovat na internetu, dokonce i Pavel Adámek a to co říct.
Reagovat
Datum: 18.7.2019 12:58
Titulek: stíhací bombardér v praxi
Autor: Jarda Hofman
27
Reagovat
Datum: 22.7.2019 06:09
Titulek: Bez titulku
Autor: pl
36
Hledají se fotografie zachycující listopadové události ..... hh :D nikdo vlastně neví co se tehdy stalo, bez fotek jsou korupčíci v prdeli jako Mára.
Reagovat
Datum: 24.7.2019 08:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
28
nevíš nic a jsi v prdeli jako Mára s tím se musíš smířit
Reagovat
Datum: 25.7.2019 09:08
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
18
Tak ať si zajede do Prahy-archív ČTV toho má ve sklepě schovaného dost!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.