KULTURA

Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události

17. července 2019, 08:00, redakce
Výzva pro fotografy z roku 1989 Hledají se fotografie zachycující listopadové události Zábřeh – V souvislosti s letošním 30. výročím Sametové revoluce hledá Město Zábřeh ve spolupráci se Zábřežskou kulturní majitele snímků nebo jakýchkoli tiskovin z tohoto období, kteří jsou ochotni podělit se o ně s ostatními.

Snímky by měly jakýmkoli způsobem dokládat atmosféru roku 1989, ať už předlistopadové měsíce nebo listopadové a prosincové události převratu, jak probíhal v Zábřehu nebo jeho blízkém okolí.

„Pro připravovanou výstavu, ale i další případné využití, bude velice cenné, když bude fotografie či dokument doplněn krátkým popiskem – může jít o vzpomínku toho, kdo fotografii pořídil, toho, kdo je na ní zachycen, nebo i současný komentář, který pozadí vzniku fotografie vysvětlí,“ apeluje Zdeněk David z kulturního domu.

„Zvažujeme i další využití získaných fotografií tak, aby byly zdokumentovány především pro budoucí generace. Vše ale bude záležet na množství a kvalitě získaného materiálu,“ doplnil k záměrům města starosta František John.

Fotografie lze doručit osobně do infocentra kulturního domu, případně v elektronické podobě zaslat na emailovou adresu david@kulturak.info. Důležité je uvést, kdo, kdy a kde snímek pořídil, popř. kdo je na něm zachycen, pokud jsou tyto údaje známy. Veškeré zapůjčené materiály budou jejich majitelům vráceny do konce září.


Foto: ZK

Získané fotografie budou v kopiích vystaveny a také prezentovány v rámci koncertu skupiny Spirituál kvintet 28. října v kulturním domě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.7.2019 13:21
Titulek: perlička
Autor: Jarda Hofman
Fuj Stíhacímu bombardérovi Václavu Havlovi.
Reagovat
Datum: 18.7.2019 12:23
Titulek: Re: perlička
Autor: lojza
Stokrát opakovaná lež se stává pravdou?
Reagovat
Datum: 18.7.2019 21:10
Titulek: Re: perlička
Autor: Jarda Hofman
Je pravda, že zatímco Havel o bombardování jen mluvil, Zeman ho přímo povolil a tím pádem podpořil. Ale to už ví každý blbec, který se dokáže orientovat na internetu.
Reagovat
Datum: 21.7.2019 21:31
Titulek: Re: perlička
Autor: Drinker
10
Tudíž i ty ... ☺
Reagovat
Datum: 26.7.2019 17:02
Titulek: Re: perlička
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 23.7.2019 17:38
Titulek: perlička
Autor: aNONYM
Je pravda, že Havel o bombardování nejen mluvil, ale dlouhodobě ho podporoval a má hlavní podíl viny. Zeman ho s podmínkou, že budou bombardovat jen vojenské cíle, povolil. Američané ale zásadně žádné dohody nedodržují a bombardovali vesele i civilisty a civilní cíle, dokonce i čínské velvyslanectví. Hlavním cílem bylo zbudovat v Kosovu největší vojenskou základnu na Balkáně, cíl splněn. Ale to už ví každý blbec, který se dokáže orientovat na internetu, dokonce i Pavel Adámek a to co říct.
Reagovat
Datum: 18.7.2019 12:58
Titulek: stíhací bombardér v praxi
Autor: Jarda Hofman
Reagovat
Datum: 22.7.2019 06:09
Titulek: Bez titulku
Autor: pl
Hledají se fotografie zachycující listopadové události ..... hh :D nikdo vlastně neví co se tehdy stalo, bez fotek jsou korupčíci v prdeli jako Mára.
Reagovat
Datum: 24.7.2019 08:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
nevíš nic a jsi v prdeli jako Mára s tím se musíš smířit
Reagovat
Datum: 25.7.2019 09:08
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Tak ať si zajede do Prahy-archív ČTV toho má ve sklepě schovaného dost!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.