SPORT

VÝZVA JAKO HROM! Florbalisté můžou v poháru hostit české šampióny z Vítkovic. Stačí porazit prvoligovou Opavu

30. září 2015, 12:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
VÝZVA JAKO HROM! Florbalisté můžou v poháru hostit české šampióny z Vítkovic. Stačí porazit prvoligovou Opavu Šumperk, Zlín - Tahle párty ještě nekončí! Florbalisté ze Šumperka pokořili další klubový milník. V Poháru České pojišťovny se jich bude týkat i páté kolo, což oddílová historie nepamatuje. „Je to poprvé, co jsme se dostali takhle daleko. Těší nás to o to víc, že jsme se do něj probili přes silného soupeře, jehož sestava byla nabitá hráči s extraligovými zkušenostmi,“ pronesl s ohledem na sílu zlínských Lvů kapitán týmu Jiří Trávníček.

 Asper jel na Valašsko s velkým respektem. Vyplýval právě ze skutečnosti, že drtivou část kádru Zlína tvoří bývalí Panteři z Otrokovic. „Dokazovali, že mají svoji kvalitu. V určitých etapách zápasu jsme tahali za kratší konec. Nad vodou nás držel skvělý výkon gólmana, zachytal naprosto fantasticky. Bylo to nejlepší utkání, jaké jsme za Šumperk kdy odehráli. I díky kulise, která tady panovala,“ nešetřil chválou Trávníček. Byl to právě on, kdo ve 48. minutě dotlačil děrovaný míček za brankovou čáru. Po předchozím vyrovnávacím zásahu Matěje, jenž udeřil z otočky, dokonal obrat a poslal své barvy do pohárového pokračování s pořadovým číslem 5. „Nebyli jsme horším mužstvem. K naší smůle jsme neproměňovali šance,“ vyřkl jednoduchý ortel zlínský koč Matěj Koňařík.
„Vyhrát mohly oba týmy. Větší vůle i pořádný kus štěstí stály na naší straně. Zásluhou dalšího postupu se utkáme doma s prvoligovou Opavou, což bude ještě silnější protivník z vyšší soutěže,“ vyhlížel další kolo hrající trenér Šumperka Michal Šíma.
Pokud by jeho svěřenci uspěli i v nejbližším střetnutí, mohli by se společně se svými věrnými fanoušky těšit na opravdový svátek. Do haly na gymnáziu by totiž přijeli několikanásobní mistři republiky z Vítkovic!
Šímovi hoši si v uplynulých dnech plnili i divizní povinnosti. Domácími zápasy s Uničovem a Olomoucí vstoupili do nového ročníku mistrovské soutěže. Jak se jim na úvod vedlo? Parádně! Ve dvou duelech nastříleli úctyhodných 24 gólů.

DIVIZE D


ASPER ŠUMPERK – FBC UNIČOV 10:5 (4:2, 1:1, 5:2). Branky a asistence: 5. Trávníček (Jáně), 8. Kováč (Paloušek), 9. Šíma (Trávníček), 15. Mrázek (Chladil), 27. Matěj (Šíma), 47. Matěj (Zapletal), 52. Trávníček (Matěj), 53. Chladil (Pudil), 59. Matěj (Jáně), 59. Chladil (Pudil). Vyloučení 5:3, bez využití, střely na bránu 39:37, 40 diváků.
ASPER ŠUMPERK – FBS OLOMOUC 14:5 (7:2, 3:1, 4:2). Góly a nahrávky: 1. Trávníček, 5. Pudil (Kováč), 8. Pudil (Chladil), 8. Mrázek (Pudil), 13. Trávníček (Matěj), 14. Matěj (Trávníček), 18. Chladil (Mrázek), 24. Pudil (Trávníček), 27. Pudil (Matěj), 27. Matěj (Pudil), 32. Venouš, 45. Pudil (Trávníček), 49. Matěj (Trávníček), 51. Chladil (Vašíček), 59. Trávníček. Vyloučení 5:2, využití 0:1, v oslabení 3:0, střely na bránu 47:32, 25 diváků.

ČESKÝ POHÁR

ZLÍN LIONS – ASPER ŠUMPERK 3:4 (2:1, 1:1, 0:2). 6. Roth, 20. Valčík, 37. Zeman – 19. Matěj (Mrázek), 29. Maus (Chladil), 43. Matěj (Trávníček), 48. Trávníček (Matěj). Vyloučení 4:1, využití 0:1, střely na bránu 36:34, 156 diváků.

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY

ČESKÝ POHÁR: Pátek 9. října: 20.00 Šumperk – Opava (SH na gymnáziu).
DIVIZE: Sobota 10. října: 17.00 Krnov – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Brankář Martin Vašíček ve Zlíně čaroval. Na postupu do pátého pohárového kola měl lví podíl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.