ZPRAVODAJSTVÍ

Vytížený most je na spadnutí

18. září 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Petrov nad Desnou – Po havárii mostu v italském Janově, který letos v srpnu pohřbil třiačtyřicet lidí, začalo stav přemostění v Česku kontrolovat také Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Objevilo přitom údajně šest mostů, které jsou v havarijním stavu. Dva z nich se nachází přímo v šumperském okrese, přičemž jeden patří mezi značně vytížené.  

Prvním z problematických míst určili cestáři most ve Vlachově, který ale leží na staré silnici a brzy má být stržen. Mnohem vážnější je situace na mostu v Petrově nad Desnou, jenž leží na vytížené silnici první třídy. „Most v Petrově nad Desnou je v současné době hodnocen ve stavu VII, tedy jako havarijní. Celá stavba byla provizorně zabezpečena,“ uvedl na dotaz Týdne na severu mluvčí ŘSD Jan Studecký. 
Mostní konstrukci tvoří ocelové nosníky, které kompletně rozežírá rez. Betonové patky, na kterých most leží, se rozpadají a drolí. „Most není v našem majetku, takže za něj nezodpovídáme a jeho stav nemůže obec ani nijak ovlivnit. Vzpomínám si ale, že přežil ještě povodně v roce 1997,“ poznamenal starosta Petrova Jan Vaníček. 
Ocelová stavba přemosťuje v Petrově řeku Desnou. „Přestože je na most omezen vjezd těžkých vozidel, denně tudy projíždí přetížené mnohatunové náklaďáky. Nikdo to nekontroluje,“ upozorňuje na další problém jeden z místních obyvatel. 
ŘSD plánuje havarijní most opravit. Nejméně po celý zbytek tohoto roku přes něj ale řidiči budou muset projíždět. „V současné době je podána žádost o stavební povolení na jeho kompletní rekonstrukci. Oprava by mohla začít v roce 2019,“ dodal mluvčí ŘSD Studecký. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.