SPORT

VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Pochvala za nastolenou cestu a strategii

26. června 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Pochvala za nastolenou cestu a strategii Okres – Šumperk si koledoval o nedostatečnou. Trio z krajského přeboru se pohybovalo na hranici mezi dvojkou a průměrem. Sportovní vysvědčení čtyř výběrů, které zastupovaly okresní fotbalovou scénu na nejvyšším úrovňovém levelu, je odrazem současného stavu i aktuálního trendu. Po stránce výsledků nelze hovořit o žádné hitparádě. Všechny kluby ale zaslouží pochvalu za nastolenou cestu a raženou strategii – nebojí se totiž dávat prostor odchovancům a mladým hráčům.

DIVIZE E ŠUMPERK

Trenérská mise Bohdana Hecla posledním červnovým zápasem vypršela a bude zajímavé sledovat, jak si místo něj povede nově dosazený kouč mužského áčka Zdeněk Opravil. Hecl dovedl letošní mužstvo k bezproblémové záchraně, kterou mu však notně usnadnila malá kvalita na straně slabých konkurentů z Přerova a Ústí. Oba celky z Hané bodovaly jen sporadicky.
Žlutomodří měli po přeřazení do náročnější divizní skupiny značné potíže se střílením gólů a jejich produktivita se řadila k nejhorším v celé soutěži. Doma vyhráli pouze čtyři utkání z patnácti, a protože nijak zvlášť nezářili ani ve venkovních duelech, zůstávali přikovaní na nelichotivé čtrnácté pozici. Jako by jim byla souzená.
Velmi úzký a nepočetný kádr se v zimní přestávce podařilo doplnit a rozšířit. Stejný úkol čeká na oddílové bafuňáře i v létě, protože jen s místními „plejery“ se za daných okolností čtvrtá nejvyšší soutěž hrát nedá. Nebo dá, ale zatím nijak valně.
ZNÁMKA TÝDNE: 3!
PREMIANT TŘÍDY: Jiří Bernard. Pracovitá včelka obhospodařovala střed pole a na důležitém postu v záložní řadě odváděla stabilní práci. Jen málokdo z týmu dokázal udržovat herní laťku v takové výši jako postavou spíše menší šikula oplývající obstojným přehledem a dobrou kopací technickou.

KRAJSKÝ PŘEBOR MOHELNICE

V Mohelnici se vydali po stejné fotbalové stezce jako zábřežské Sulko. Třetí ligu vyměnili za krajský přebor a místo „nádeníků“ odjinud upřednostnili domácí borce. V nelehké výzvě si vedli solidně a žádnou ostudu nepřipustili. Na úvodní rok po velké revoluční obměně, k níž došlo na všech frontách, to nebylo špatné.
Hora a spol. se usadili za elitní pěticí, a pokud v nadcházejícím ročníku přidají v domácím prostředí, můžou při troše štěstí atakovat medailové příčky. Ale jedině za předpokladu, že splní nezbytnou podmínku. Ve výtahu, který vede k ambicióznějším cílům, nesmí scházet vhodné posily, co budou přesně zapadat do týmové skládačky.
ZNÁMKA TÝDNE: 2
PREMIANT TŘÍDY: Roman Kuba. Hrající trenér a muž několika funkcí dokazoval, že krajský přebor převyšuje o parník a že má na to, aby objížděl známější fotbalové destinace. Příkladný patriot nastřílel 23 gólů a na nejedné další brance se podílel asistencí. Mohelnice s hlavním špílmachrem, nebo bez něj? Radikální rozdíl!

ZÁBŘEH

Hrajme, na co máme… Stěžejní flotila zábřežského fotbalu se nepouštěla do žádných útočně laděných divočin s nejistým koncem. Plula stylem, který jí vyhovoval, a tak se v největší míře opírala o propracovanou defenzívu. Stačilo to na slušné sedmé místo. Trenérský navrátilec Jaroslav Rolínek ustál se svým mužstvem nelehký průběh složité sezóny, která byla z pohledu Sulka poněkud divoká. Hlavně s ohledem na několikazápasovou ztrátu výhody pramenící z domácích duelů. Rolínkovi hoši kvůli rekonstrukci atletické dráhy na městském stadiónu strávili kvantum nekonečného času na vedlejší umělé trávě a ve dvou případech museli vzít za vděk leštinským azylem.
ZNÁMKA TÝDNE: 2
PREMIANTI TŘÍDY: Lukášové Toman a Okleštěk. Ač se v Zábřeze drží hesla mládí vpřed, bez dvou zkušených opor by se obešli jen stěží. Brankářský mág Toman zamykal svoji svatyni na dostatečný počet západů a tvořivý Okleštěk tvrdil muziku při ofenzivních atacích. Speciální důležitost měly standardní situace v jeho podání.

VELKÉ LOSINY

Losiny v první polovině sezóny nenaplňovaly skutečný potenciál a naprosto zbytečně si koledovaly o průšvih. Na hlavě pomalu končícího lodivoda Jiřího Miky se vyskytlo několik šedivých vlasů, žádné harakiri se ale nakonec nekonalo. Klub z lázeňské obce se může pochlubit početným kádrem a zdravá konkurence spojená s neustálým bojem o místa v základní sestavě se pozitivním způsobem promítla do daleko povedenějšího jarního putování. Hráčská ekipa kolem kapitána Zatloukala, kterou tvoří odchovanci, starousedlíci a „přespolňáci“ z blízkého okolí, byla schopna potrápit kohokoliv včetně největších favoritů. Jestli na zlepšený projev a příznivější výsledkové resulty naváže v plné míře, mohla by v dalším období plnit roli černého koně nebo dravé štiky.
ZNÁMKA TÝDNE: 2-
PREMIANT TŘÍDY: Tomáš Indra. Stačí zmínit jednoduché číslo - 29. Přesně tolikrát nejlepší střelec krajského přeboru napnul děrovanou síť a vysloužil si oslavné reakce od svých spoluhráčů. Letní novic z Rapotína naskočil do nového angažmá přímo fantasticky a o pouhý jeden zásah do černého mu uniklo pokoření třicetibrankové hranice. Klobouk dolů.


Foto: Petr Fišer

Zábřeh se mohl spolehnout na jisté zákroky brankářské stálice Lukáše Tomana.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.