SPORT

VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Pochvala za nastolenou cestu a strategii

26. června 2019, 14:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: Pochvala za nastolenou cestu a strategii Okres – Šumperk si koledoval o nedostatečnou. Trio z krajského přeboru se pohybovalo na hranici mezi dvojkou a průměrem. Sportovní vysvědčení čtyř výběrů, které zastupovaly okresní fotbalovou scénu na nejvyšším úrovňovém levelu, je odrazem současného stavu i aktuálního trendu. Po stránce výsledků nelze hovořit o žádné hitparádě. Všechny kluby ale zaslouží pochvalu za nastolenou cestu a raženou strategii – nebojí se totiž dávat prostor odchovancům a mladým hráčům.

DIVIZE E ŠUMPERK

Trenérská mise Bohdana Hecla posledním červnovým zápasem vypršela a bude zajímavé sledovat, jak si místo něj povede nově dosazený kouč mužského áčka Zdeněk Opravil. Hecl dovedl letošní mužstvo k bezproblémové záchraně, kterou mu však notně usnadnila malá kvalita na straně slabých konkurentů z Přerova a Ústí. Oba celky z Hané bodovaly jen sporadicky.
Žlutomodří měli po přeřazení do náročnější divizní skupiny značné potíže se střílením gólů a jejich produktivita se řadila k nejhorším v celé soutěži. Doma vyhráli pouze čtyři utkání z patnácti, a protože nijak zvlášť nezářili ani ve venkovních duelech, zůstávali přikovaní na nelichotivé čtrnácté pozici. Jako by jim byla souzená.
Velmi úzký a nepočetný kádr se v zimní přestávce podařilo doplnit a rozšířit. Stejný úkol čeká na oddílové bafuňáře i v létě, protože jen s místními „plejery“ se za daných okolností čtvrtá nejvyšší soutěž hrát nedá. Nebo dá, ale zatím nijak valně.
ZNÁMKA TÝDNE: 3!
PREMIANT TŘÍDY: Jiří Bernard. Pracovitá včelka obhospodařovala střed pole a na důležitém postu v záložní řadě odváděla stabilní práci. Jen málokdo z týmu dokázal udržovat herní laťku v takové výši jako postavou spíše menší šikula oplývající obstojným přehledem a dobrou kopací technickou.

KRAJSKÝ PŘEBOR MOHELNICE

V Mohelnici se vydali po stejné fotbalové stezce jako zábřežské Sulko. Třetí ligu vyměnili za krajský přebor a místo „nádeníků“ odjinud upřednostnili domácí borce. V nelehké výzvě si vedli solidně a žádnou ostudu nepřipustili. Na úvodní rok po velké revoluční obměně, k níž došlo na všech frontách, to nebylo špatné.
Hora a spol. se usadili za elitní pěticí, a pokud v nadcházejícím ročníku přidají v domácím prostředí, můžou při troše štěstí atakovat medailové příčky. Ale jedině za předpokladu, že splní nezbytnou podmínku. Ve výtahu, který vede k ambicióznějším cílům, nesmí scházet vhodné posily, co budou přesně zapadat do týmové skládačky.
ZNÁMKA TÝDNE: 2
PREMIANT TŘÍDY: Roman Kuba. Hrající trenér a muž několika funkcí dokazoval, že krajský přebor převyšuje o parník a že má na to, aby objížděl známější fotbalové destinace. Příkladný patriot nastřílel 23 gólů a na nejedné další brance se podílel asistencí. Mohelnice s hlavním špílmachrem, nebo bez něj? Radikální rozdíl!

ZÁBŘEH

Hrajme, na co máme… Stěžejní flotila zábřežského fotbalu se nepouštěla do žádných útočně laděných divočin s nejistým koncem. Plula stylem, který jí vyhovoval, a tak se v největší míře opírala o propracovanou defenzívu. Stačilo to na slušné sedmé místo. Trenérský navrátilec Jaroslav Rolínek ustál se svým mužstvem nelehký průběh složité sezóny, která byla z pohledu Sulka poněkud divoká. Hlavně s ohledem na několikazápasovou ztrátu výhody pramenící z domácích duelů. Rolínkovi hoši kvůli rekonstrukci atletické dráhy na městském stadiónu strávili kvantum nekonečného času na vedlejší umělé trávě a ve dvou případech museli vzít za vděk leštinským azylem.
ZNÁMKA TÝDNE: 2
PREMIANTI TŘÍDY: Lukášové Toman a Okleštěk. Ač se v Zábřeze drží hesla mládí vpřed, bez dvou zkušených opor by se obešli jen stěží. Brankářský mág Toman zamykal svoji svatyni na dostatečný počet západů a tvořivý Okleštěk tvrdil muziku při ofenzivních atacích. Speciální důležitost měly standardní situace v jeho podání.

VELKÉ LOSINY

Losiny v první polovině sezóny nenaplňovaly skutečný potenciál a naprosto zbytečně si koledovaly o průšvih. Na hlavě pomalu končícího lodivoda Jiřího Miky se vyskytlo několik šedivých vlasů, žádné harakiri se ale nakonec nekonalo. Klub z lázeňské obce se může pochlubit početným kádrem a zdravá konkurence spojená s neustálým bojem o místa v základní sestavě se pozitivním způsobem promítla do daleko povedenějšího jarního putování. Hráčská ekipa kolem kapitána Zatloukala, kterou tvoří odchovanci, starousedlíci a „přespolňáci“ z blízkého okolí, byla schopna potrápit kohokoliv včetně největších favoritů. Jestli na zlepšený projev a příznivější výsledkové resulty naváže v plné míře, mohla by v dalším období plnit roli černého koně nebo dravé štiky.
ZNÁMKA TÝDNE: 2-
PREMIANT TŘÍDY: Tomáš Indra. Stačí zmínit jednoduché číslo - 29. Přesně tolikrát nejlepší střelec krajského přeboru napnul děrovanou síť a vysloužil si oslavné reakce od svých spoluhráčů. Letní novic z Rapotína naskočil do nového angažmá přímo fantasticky a o pouhý jeden zásah do černého mu uniklo pokoření třicetibrankové hranice. Klobouk dolů.


Foto: Petr Fišer

Zábřeh se mohl spolehnout na jisté zákroky brankářské stálice Lukáše Tomana.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.