SPORT

VYSVĚDČENÍ TÝDNE: okresní fotbalová elita shodně = chvalitebná

22. června 2016, 13:00, Petr Fišer
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: okresní fotbalová elita shodně = chvalitebná Mohelnice, Šumperk - Potom, co Zábřeh vyklidil třetiligové pozice a vydal se po úplně jiné cestě, ještě zesílila jejich okresní dominance a nadvláda. Fotbalové kluby z Mohelnice a Šumperka jsou jedinými regionálními zástupci v nejvyšších moravských soutěžích a nejspíš se na tom jen tak nic nezmění. Jak si vedly v uplynulém mistrovském období?

 MOHELNICE A

V Mohelnici se měnila historie. Sportovní kolos s názvem Moravskoslezská liga se ve městě mezi Zábřehem a Olomoucí zastavil vůbec poprvé. Pro pracovité funkcionáře to byla obrovská výzva, zabydlet se v nevyzpytatelné soutěži, která v nejednom ohledu vyžaduje profesionální přístup, není snadné.
Na podzim to ještě nebylo to pravé ořechové. V jarních odvetách už ano. Mohelnický nováček byl nepříjemný pro každého soupeře a zvláště v domácím prostředí přestal rozdávat. O jeho síle, kterou byl schopen vyvinout v důvěrně známém prostředí, se na vlastní kůži přesvědčil dnes už druholigový Prostějov. Tabulkový lídr dostal pořádně za vyučenou a musel trávit drtivou porážku 0:3. Bylo to nejslavnější vítězství Mohelnice v nakonec povedené sezóně.
Pevné základy se postavily na stále kompaktnější defenzívě. Překonat ji, byť pouze jedinkrát? Pro nejednoho protivníka neřešitelný problém. V patnácti zápasech před vlastním publikem kapitulovala pouze čtrnáctkrát a zařadila se v tomto aspektu mezi soutěžní elitu.
Směrem dopředu to taková sláva nebyla. I když by se daly najít světlé výjimky, mužstvo, jehož trenérským šéfem je Roman Sedláček, potřebuje v útočné činnosti přidat. Rozhodně je ale na čem stavět, Mohelnice má na co navazovat. Sympatické je i to, že přes postup do vyššího výkonnostního patra nepřestala dávat šanci a herní prostor nejtalentovanějším mladým odchovancům. Bude pouze na nich, jak s nabídnutou příležitostí v nejbližší budoucnosti naloží.
Mohelničtí fotbalisté platili za remízové krále. Do nerozhodného konce dovedli rekordních dvanáct utkání. S nepořízenou a bez jediného bodu opouštěli trávník jen v osmi případech, čímž zastínili šestý Vyškov nebo čtvrtý Uničov.
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: 2

MOHELNICE B

Pokud jde o mužské týmy, v Mohelnici funguje dobrá provázanost. Záložní béčko se usadilo v krajském přeboru, kde mu při závěrečném účtování rovněž patřila devátá příčka. Jeho kádr tvořili v největší míře domácí hráči, a to s tím, že mu velmi často vypomáhaly posily z A družstva. Buď se pohybovaly na hraně a udržovaly se v herní permanenci, nebo potřebovaly nabrat zápasovou praxi po zranění.
Menší komplikaci se může rovnat fakt, že se u mohelnické rezervy střídají trenéři jako na běžícím pásu. Ani Michal Kovář u ní dlouho nesetrval, od léta se naplno chopí kormidla v divizním Valašském Meziříčí. Štafetu po něm převezme dosavadní kouč dorostu Jaroslav Rolinek, kterého fotbaloví fanoušci znají z předchozích působišť v Leštině či Zábřeze.
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: 3

ŠUMPERK

Povstali z popela jako bájný fénix. Po podzimním tápaní byli na odpis, na jaře jako by je někdo polil důkladným přívalem živé vody. Šumperským fotbalistům se povedl husarský kousek. Z líného kapra, jenž sotva lapal po dechu, se proměnili v hbitou štiku, která se drala závratnými tempy do klidnějších tabulkových vod. Nakonec z toho bylo v součtu s mohelnickými resulty do třetice deváté místo, což je při černých vzpomínkách na podzimní smutek obdivuhodný výsledek.
Na Tyršově stadiónu měli šťastnou ruku při náboru posil. Litovelský stoper Jindra se stal stálou součástí obranného kvarteta a své místo v sestavě si našlo i hladové uničovské duo Muzikant – Purzitidis. A v neposlední řadě také olomoucký tvůrce hry Rozsíval, který zkvalitnil ofenzivní vozbu ve středu pole.
Mladý výběr, jehož kostru už několik let tvoří místní fotbalisté, potil v zimní přípravě krev a v nadstandardní tréninkové intenzitě nepolevoval ani během jarní sezóny. Cílevědomí lodivodové Hecl a Opravil tak měli s čím pracovat a při samotných zápasech to bylo znát. Zvlášť když jejich svěřenci dokázali využívat hlavních týmových předností.
VYSVĚDČENÍ TÝDNE: 2


Foto: Petr Fišer

Typický jarní obrázek. Výhru slavící šumperští fotbalisté ve vítězném opojení.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.