ZPRÁVY

Výstaviště Flora Olomouc zve na výstavy Mezi námi a Vyznání růžím

26. května 2013, 10:17, téma TIPY NA VÝLET, redakce, MB
Výstaviště Flora Olomouc zve na výstavy Mezi námi a Vyznání růžím Olomouc – Hned dvě akce nabídne první červnový týden olomoucké výstaviště Flora. Tradiční výstavu Mezi námi doplní přehlídka Vyznání růžím, která představí různé druhy růží z celé Evropy, květinové vazby, ale i bulharskou růžovou kosmetiku.
Výstava Mezi námi, která proběhne od 6. do 8. června v pavilonech G a H olomouckého výstaviště i v přilehlých Smetanových sadech, se už druhým rokem zaměřuje na zdravý životní styl, sport, pohyb a relaxaci pro zdravé i handicapované, mládež i aktivní seniory. Letos ji doprovodí i veletrh poskytovatelů sociálních služeb. Účast přislíbily humanitární a neziskové organizace, občanská sdružení, chráněné dílny a ústavy sociální péče. Zástupci Olomouckého kraje zde například představí projekt Euroklíč, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních zařízení, výtahů či schodišťových plošin.

Na návštěvníky čekají besedy, koncerty, taneční i divadelní vystoupení. 6. června odpoledne se na start triatlonového závodu Albert Triatlon Tour postaví děti z dětských domovů. Nejmladší návštěvníci se mohou těšit na Den dětí na kolečkových bruslích či turnaj v oblíbeném discgolfu, který spojuje principy golfu s házením létajícím talířem.

Do programu se prolnou i akce spojené s letošními svátky města.Doprovodný programový projekt Handicapiáda nabídne výstavu výtvarných prací handicapovaných, ukázky pohybových aktivit, workshopy zaměřené na muzikoterapii, ukázky canisterapie, tvůrčí dílny, hudební, taneční a divadelní představení. Chybět nebudou ani zdravotní poradny, sportování, pohyb, nordic walking, relaxace, odpočinkové aktivity a alternativní medicína.
Letošní program nabídne i novinku v podobě guláš festu, soutěže ve vaření kotlíkového guláše pod širým nebem, které se mohou zúčastnit jak gulášoví profesionálové, tak i amatéři. Vítězové se mohou kvalifikovat na IX. ročník Mistrovství ČR ve vaření kotlíkového guláše.

Současně probíhající přehlídka Vyznání růžím představí tisíce různých odrůd růží domácích, polských, slovenských a nizozemských pěstitelů. Nebude chybět ani poradna pro pěstování růží. Ve čtvrtek 6. června předvede své umění český juniorský Mistr florista 2012 Ondřej Čermák. Návštěvníci se také mohou těšit na Růžovou čajovnu, degustaci vín Rosé a bulharskou růžovou kosmetiku.

Vstup na obě výstavy je zdarma, brány výstaviště budou otevřeny denně od 10 do 18 hodin, poslední den do 17 hodin.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.