ZPRÁVY

Výstaviště Flora Olomouc zve na výstavy Mezi námi a Vyznání růžím

26. května 2013, 10:17, téma TIPY NA VÝLET, redakce, MB
Výstaviště Flora Olomouc zve na výstavy Mezi námi a Vyznání růžím Olomouc – Hned dvě akce nabídne první červnový týden olomoucké výstaviště Flora. Tradiční výstavu Mezi námi doplní přehlídka Vyznání růžím, která představí různé druhy růží z celé Evropy, květinové vazby, ale i bulharskou růžovou kosmetiku.
Výstava Mezi námi, která proběhne od 6. do 8. června v pavilonech G a H olomouckého výstaviště i v přilehlých Smetanových sadech, se už druhým rokem zaměřuje na zdravý životní styl, sport, pohyb a relaxaci pro zdravé i handicapované, mládež i aktivní seniory. Letos ji doprovodí i veletrh poskytovatelů sociálních služeb. Účast přislíbily humanitární a neziskové organizace, občanská sdružení, chráněné dílny a ústavy sociální péče. Zástupci Olomouckého kraje zde například představí projekt Euroklíč, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních zařízení, výtahů či schodišťových plošin.

Na návštěvníky čekají besedy, koncerty, taneční i divadelní vystoupení. 6. června odpoledne se na start triatlonového závodu Albert Triatlon Tour postaví děti z dětských domovů. Nejmladší návštěvníci se mohou těšit na Den dětí na kolečkových bruslích či turnaj v oblíbeném discgolfu, který spojuje principy golfu s házením létajícím talířem.

Do programu se prolnou i akce spojené s letošními svátky města.Doprovodný programový projekt Handicapiáda nabídne výstavu výtvarných prací handicapovaných, ukázky pohybových aktivit, workshopy zaměřené na muzikoterapii, ukázky canisterapie, tvůrčí dílny, hudební, taneční a divadelní představení. Chybět nebudou ani zdravotní poradny, sportování, pohyb, nordic walking, relaxace, odpočinkové aktivity a alternativní medicína.
Letošní program nabídne i novinku v podobě guláš festu, soutěže ve vaření kotlíkového guláše pod širým nebem, které se mohou zúčastnit jak gulášoví profesionálové, tak i amatéři. Vítězové se mohou kvalifikovat na IX. ročník Mistrovství ČR ve vaření kotlíkového guláše.

Současně probíhající přehlídka Vyznání růžím představí tisíce různých odrůd růží domácích, polských, slovenských a nizozemských pěstitelů. Nebude chybět ani poradna pro pěstování růží. Ve čtvrtek 6. června předvede své umění český juniorský Mistr florista 2012 Ondřej Čermák. Návštěvníci se také mohou těšit na Růžovou čajovnu, degustaci vín Rosé a bulharskou růžovou kosmetiku.

Vstup na obě výstavy je zdarma, brány výstaviště budou otevřeny denně od 10 do 18 hodin, poslední den do 17 hodin.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.