ZPRÁVY

Výstavba cyklostezky ze Zábřeha do Leštiny je v ohrožení

22. ledna 2013, 15:48, téma ZÁBŘEH, Anna Sittová
Zábřeh – Už příští rok by se milovníci cykloturistiky mohli dočkat nové cyklostezky, která povede ze Zábřeha do blízké Leštiny. Přípravu projektové dokumentace však komplikují dva majitelé pozemků, spojujících v délce sto metrů podél silnice obě obce. Ani po více než půl roce se obě parcely nepodařilo vykoupit.

Další komplikace nastává na zábřežské straně. Stezka má totiž vést průmyslovou zónou Leštinská, kde měla být vystavěna papírna společnosti Wanemi. V nedávném místním referendu si ale Zábřeh odhlasoval, aby se firmě pozemky neprodávaly. Proto je možné, že s plánem na papírnu skončí i příprava na výstavbu cyklostezky. Pokud by se ale všechny pozemky podařilo vykoupit, podle předběžných plánů by cyklostezka mohla být vybudována již příštím rokem.

Podle odhadů budou náklady činit zhruba dvanáct miliónů korun, většina z nich by však měly pokrýt dotační zdroje. Trasa bude v Leštině navazovat na sedmdesát sedm kilometrů dlouhou cyklostezku Moravská stezka, která prochází územím Hané. Její vznik by zajistil větší bezpečí cyklistům, neboť na frekventované silnici ze Zábřeha do Leštiny často dochází k dopravním nehodám.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.1.2013 12:36
Titulek: bulvár hadr
Autor: divák divadelní
115
takhle faktograficky a logicky zmatlaný a nejapný článek líného autora, který nemá zájem o reálné informace se hned tak nevidí
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).