ZPRÁVY

Výstavba cyklostezky ze Zábřeha do Leštiny je v ohrožení

22. ledna 2013, 15:48, téma ZÁBŘEH, Anna Sittová
Zábřeh – Už příští rok by se milovníci cykloturistiky mohli dočkat nové cyklostezky, která povede ze Zábřeha do blízké Leštiny. Přípravu projektové dokumentace však komplikují dva majitelé pozemků, spojujících v délce sto metrů podél silnice obě obce. Ani po více než půl roce se obě parcely nepodařilo vykoupit.

Další komplikace nastává na zábřežské straně. Stezka má totiž vést průmyslovou zónou Leštinská, kde měla být vystavěna papírna společnosti Wanemi. V nedávném místním referendu si ale Zábřeh odhlasoval, aby se firmě pozemky neprodávaly. Proto je možné, že s plánem na papírnu skončí i příprava na výstavbu cyklostezky. Pokud by se ale všechny pozemky podařilo vykoupit, podle předběžných plánů by cyklostezka mohla být vybudována již příštím rokem.

Podle odhadů budou náklady činit zhruba dvanáct miliónů korun, většina z nich by však měly pokrýt dotační zdroje. Trasa bude v Leštině navazovat na sedmdesát sedm kilometrů dlouhou cyklostezku Moravská stezka, která prochází územím Hané. Její vznik by zajistil větší bezpečí cyklistům, neboť na frekventované silnici ze Zábřeha do Leštiny často dochází k dopravním nehodám.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.1.2013 12:36
Titulek: bulvár hadr
Autor: divák divadelní
138
takhle faktograficky a logicky zmatlaný a nejapný článek líného autora, který nemá zájem o reálné informace se hned tak nevidí
Reagovat