KULTURA

Výsledky vyhledávací soutěže Blues Aperitiv X.

15. května 2009, 09:00, téma BLUES, rejdakce
Šumperk - Do 10. ročníku mezinárodní vyhledávací soutěže Blues Aperitiv poslalo přihlášku s nahrávkou 31 souborů z Česka, Polska, Rakouska, Slovenska a jedna česko-americká formace.
Na začátku května vybrala odborná porota složená z hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů 10 skupin, které se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu v sobotu 20. června na Pavlínině dvoře v centru Šumperka.

Z desítky vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive (12.-14.11.09). Avšak praxe z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům! I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, či na přehlídkách v Polsku.

Postupující na finálový koncert Blues Aperitiv X.:
  • The Cell
  • Around the blues (PL)
  • St. Johnny
  • The Roosevelt Houserockers (AT)
  • Bluesberg
  • Smuggler´s Lodge
  • Hoodoo Band (PL)
  • Dan Hot Drum And Blues Band
  • Kŕdeľ divých Adamov (SK)
  • Jindřich Pevný
Náhradníci: Banda band, Second Band (SK)

Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv X. se uskuteční v sobotu 20. června od 18 hodin na Pavlínině dvoře (v případě nepříznivého počasí v prostorách DK Šumperk). Zvuková technika a základy sady bicích nástrojů budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu.

Kapely dostanou od pořadatelů příspěvek na cestovní výlohy podle vzdálenosti od 1000 do 2000 korun. Ubytování zajistíme pro kapely i fanoušky, či přátele kapely, je však potřeba tyto nahlásit předem. Ubytování kapelám hradí pořadatel, avšak fanoušci platí sami.
Důležitá informace se týká losování pořadí. Je nutné, aby se kapely dostavily na místo konání v sobotu 20. června v 16 h. První vystoupení začne v 18 h. Každá kapela bude mít prostor 35 minut včetně zvukové zkoušky!

Více informací o soutěži a účinkujících je na http://aperitiv.bluesalive.cz/.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.