SPORT

Výsledky přeboru ČR ve sportovní gymnastice II.ligy

14. prosince 2007, 01:38, Pražáková
Šumperk - Po úspěšném stratu na přeboru olomoucké oblasti 17.listopadu v Prostějově si vítězstvím zajistilo družstvo TJ Šumperk postup do ČR ve složení Kateřina Kubíčková, Adéla Pukyšová, Michaela Adamu a Barbora Studená.

Soutěž druhé ligy proběhla 1.prosince v gymnastické hale v Liberci. I přes oslabení družstva onemocněním  závodnice TJ Šumperk  Veroniky Rounové i její náhradnice z Prostějova předvedla děvčata  pěkný výkon a obsadila 7.místo z celkového počtu 18 družstev. Zadařilo se i v soutěži jednotlivkyň. Z celkového počtu 90 závodnic vynikajícím počtem bodů 46,7 obsadila Adéla Pukyšová 6.místo a hned za ní o jednu desetinu bodu vybojovala 7.místo Kateřina Kubíčková. Děvčata se tak zařadila především získaným počtem bodů mezi nejlepší  desítku žákyň a juniorek v ČR.


V soutěži mladších závodnic obsadilo v  přeboru olomouckého  kraje 3.místo družstvo ve složení   Bára Vobořilová, Eliška Švédová a Anežka Pukyšová. Závod se nejlépe podařil Báře, která v neoficiálním pořadí vybojovala stříbrnou medaili.


Děvčata ještě čeká mezinárodní závod v Bruntále, kde budou bojovat s polskými závodnicemi z Nysy o vánoční poháry -  v sobotu 15.prosince.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.