Výsledky Mladých Draků

15. září 2008, 13:51, simi
V pátek se poprvé doma představili dorostenci v duelu s Litvínovem, junioři naopak cestovali až do Chomutova. V sobotu si naši mladí hokejisté soupeře vyměnili.
Nerozhodný stav na ledě Chomutova vydržel do 16. minuty, kdy vyloučení Havlíka potrestal Kůs. Po přestávce se rozvlnila znovu síť v brance šumperských juniorů. Na 2:0 zvýšil Bečvář. Hosté ale odpověděli po blafku Malého, kterého poslal do brejku Dokoupil. Šanci na vyrovnání přinesla Šumperku dvojnásobná přesilová hra, ale paradoxně právě v této velké početní výhodě Draci inkasovali. Kůs pojistil vedení na 3:1. V poslední třetině skóre narůstalo jen na straně Chomutova. Postupně se trefili Jáchym, Bečvář a Kolčava. Chomutov tak porazil Šumperk 6:1.

KLH Chomutov - Salith Šumperk 6:1

Druhý den na výjezdě přes celou republiku čekal šumperské hokejisty Litvínov. Klub známý svou hokejovou líhní talentů byl v tomto zápase určitě favoritem a svou roli potvrdil, když stejně jako Chomutov porazil Draky 6:1

HC Chemopetrol Litvínov - Salith Šumperk 6:1

V pátek se proti chemikům z Litvínova postavili také naši dorostenci. Po úvodní brance hostujícího Mataie vyrovnal na 1:1 Bartoš. Tento stav vydržel až do přestávky. Poté však mířili do černého pouze hosté a až za stavu 1:5 snižoval v 59. minutě Holinka, což bylo ale příliš pozdě a s tímto vysledkem již nemohli šumperští dorostenci nic dělat.

Salith Šumperk - HC Chemopetrol Litvínov 2:5

Jediné vítezství za oba dvojzápasy si Mladí Draci připsali zásluhou sobotního vítezství dorostenců s Chomutovem. Postupně se mezi střelce zapsali Piačka, Šenk a Navrátil. Snížení v polovině zápasu sice trochu zdramatizovalo zápas, ale Vachutka s Holinkou dali v závěrečné desetiminutovce utkání konečnou podobu 5:1

Salith Šumperk - KLH Chomutov 5:1