ZPRÁVY

Vyšetřovatelé znají příčinu ničivého požáru v Jakubovicích

17. února 2015, 03:00, jak
Vyšetřovatelé znají příčinu ničivého požáru v Jakubovicích Jakubovice - Vyšetřovatelé už znají příčinu požáru, který v pátek 23. ledna napáchal v Jakubovicích škodu za statisíce korun. Dům, který shořel na popel, chytl od auta, jež stálo zaparkované v jeho těsné blízkosti.

 „Na voze došlo podle všeho k poruše na elektroinstalaci, auto začalo hořet a plameny přeskočily na sousední nemovitost,“ popisuje nejpravděpodobnější scénář dramatické události mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.
S ničivým požárem bojovaly desítky hasičů několik hodin. Už při příjezdu prvních jednotek však bylo jasné, že katastrofě se zabránit zřejmě nepodaří. „V okamžiku, kdy na místo dorazily cisterny, byl dům i přilehlé stavby v plamenech. Práci hasičům znesnadňoval vysoký žár, ale také fakt nedostatek vody, pro její dopravu jsme museli natáhnout hadice v délce několika set metrů,“ popisuje zásah mluvčí Hasičského sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Doutnající trosky rodinného domu hlídali dobrovolní hasiči až do druhého dne. Plameny naštěstí nikoho nezranily ani nepřipravily o život. Majitel nemovitosti vyčíslil škodu na přibližně jeden milión korun.

Nešlo o úmysl


Ačkoli zpočátku pracovali vyšetřovatelé také s variantou žhářského útoku, postupně se úmyslné zapálení domu i vozidla podařilo vyloučit. Spekulacím o útoku žháře však nahrávalo několik podobných případů z konce minulého roku, kdy žhář zapálil na Šumpersku postupně dvě osobní vozidla a jednu dodávku. Pachatele žhářských útoků se dosud nepodařilo dopadnout. Podle zatím neoficiálních informací stojí za útoky vyřizování osobních účtů. V případě dopadení hrozí viníkovi několikaletý kriminál.


Foto: HZS Olomouckého kraje

Podle vyšetřovatelů vznikl ničivý požár v útrobách přistaveného automobilu, pak se rozšířil na celé stavení a napáchal škodu za více než jeden milión korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.