ZPRÁVY

Vyšetřování vraždy se nečekaně zadrhlo

15. října 2013, 06:19, téma VRAŽDA MEZI MOTORKÁŘI, Jaroslav Kropáč
Vyšetřování vraždy se nečekaně zadrhlo Libina - Vyšetřování bitky dvou motorkářských gangů v Libině, při které zemřel jeden muž a další dva byli zraněni, zřejmě uvízlo na mrtvém bodě. Svědčí o tom postoj kriminalistů, kteří ani po týdnu vyšetřování a desítkách výslechů nebyli schopni nikoho obvinit. Navíc velká část z účastníků motorkářského srazu odjela do zahraničí.

„V současné době vyhodnocujeme získané poznatky a zpracováváme výpovědi účastníků akce,“ uvedla mluvčí krajské policie Marie Štrbáková. Podle posledních informací komplikuje vyšetřování především mlčení motorkářů, kteří v rámci svých gangů jméno střelce nechtějí prozradit. Okolnosti případu policie dál tají, potvrdila pouze informace o tom, že po řeži zůstaly v Libině poházené basebalové pálky, obušky, tyče a pistole. Týdnu na severu se podařilo zjistit, že dům, ve kterém k události došlo, patří muži z Kolšova. Zda jej motorkářům pronajal, a nebo se srazu také sám účastnil, zatím není jasné.


Postřelený motorkář zemřel až v Uničově

Redakci se podařilo zajistit svědectví lidí, podle nichž postřelený motorkář nezemřel v Libině, ale svým zraněním podlehl asi deset kilometrů od obce. „Pravděpodobně se toho chlapa snažili sami narychlo převézt do nemocnice. Zastavili u benzínky v Uničově, kam pak přijela záchranka. Ještě předtím se ho někteří lidi pokoušeli oživit umělým dýcháním, ale to se nepodvedlo ani záchranářům,“ uvedl s případem dobře obeznámený zdroj. Další dva střelbou zranění motorkáři jsou mimo ohrožení života. Policie na případ uvalila částečné informační embargo. O detailech zásahu nesmí mluvit ani záchranáři.


Foto: jak
Dům, který slouží jako regionální sídlo motorkářského gangu Outlaws, před nedávnem koupil muž z Kolšova.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.10.2013 05:04
Titulek: Bez titulku
Autor: Všeználek
224
165
Muž z Kolšova to nekoupil až tak nedávno, ale už minimálně před rokem a půl. A od samého začátku prohlašoval, že tam hodlá zřídit motorkářskou klubovnu.
Reagovat
Datum: 17.10.2013 07:22
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jimbo
246
150
Co chces po reji? Neumi upravit ani fotku, aby nemela 1,2 MB. Profesinalita na okresni urovni.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).