SPORT

Vyrůstá nová generace zábřežských plavců

25. ledna 2012, 11:58, téma PLAVÁNÍ, Molek Bohumil
Vyrůstá nová generace zábřežských plavců Zábřeh - Od znovuotevření zábřežského krytého bazénu uběhlo 15 měsíců a na scéně českého plavání se objevila nová generace zábřežských plavců. Ve dnech 21.1. a 22.1.2012 se účastnilo brněnského Tučňáčka i několik plavců ze Zábřeha. Nejmladší a začínající plavecká generace (ročníky 2002, 2003) se setkaly na mezinárodních plaveckých závodech v Brně. Plavci z ČR, Slovenska, Maďarska a Německa tak měli možnost si porovnat výkonnost nastupující plavecké generace.


 A bylo se skutečně na co dívat. Závodů se účastnilo 30 klubů s 256 plavci a bylo odstartováno více jak 900 startů. Zábřežští nováčci se neztratili a prodali vše, co se pod vedením trenéra p. Molka naučili. Dajána Kopová (2002), Barbora Müllerová a Vojtěch Vepřek (2003) odplavali celkem 9 závodů, ve kterých se několikrát umístili v první polovině startovního pole. Nejlepšího výsledku dosáhl Vojtěch Vepřek v závodě na 25 m kraul, který se umístil na celkovém 9. místě a nechal za sebou plavce z velkých a silných domácích i zahraničních klubů.
 

Umístění zábřežských nováčků dává naději Plaveckému klubu Zábřeh, že naváží na výborné výsledky z posledních let a budou dále kvalitně reprezentovat svůj Klub i město Zábřeh. Škoda jen, že byť mají plavci ze Zábřeha k dispozici nový a moderní bazén, přesto nejsou tréninkové podmínky pro plavce optimální a také technické současné vybavení bazénové vany zatím neumožňuje pořádání plaveckých závodů. Věřme, že někdy v budoucnu se budou moci zábřežští plavci předvést i na domácím „hřišti“.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).